Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ogrody Kapias

Roman Sold

Do ogrodów pokazowych gospodarstwa szkółkarskiego Kapias warto wybrać się o każdej porze roku - ja po raz pierwszy pojechałem tam w maju, znęcony wizją wspaniałego spektaklu kwitnących rododendronów.

Ogród romantyczny ze świątynią dumania późnym latem zyskuje słoneczną oprawę - rozkwitają łany rudbekii.
Ogród romantyczny ze świątynią dumania późnym latem zyskuje słoneczną oprawę - rozkwitają łany rudbekii.
Fot. Roman Sold

Obsypane kwiatami krzewy azalii i różaneczników to jednak nie jedyna atrakcja tego niezwykłego miejsca. Na powierzchni kilku hektarów zbudowano wiele ogrodów tematycznych z typowymi dla danego stylu nasadzeniami. Są więc m.in. zakątki romantyczny i wiejski, zaułek śródziemnomorski, kącik holenderski, ogród japoński oraz angielski...

Na zwiedzenie dwóch ogrodów Kapias - starego i nowego - trzeba zarezerwować około 3 godzin, ale warto wybrać się tutaj nawet na całodzienną wycieczkę. Wypoczynek wśród zieleni to najlepszy relaks, a twórcy obiektu
nie zapomnieli także o najmłodszych - z myślą o nich powstały plac zabaw oraz labirynt z żywopłotu. Spacer będzie przy okazji pouczającą lekcją przyrody, zgromadzone okazy opatrzono bowiem tabliczkami ze szczegółowym opisem. Wybrane gatunki i odmiany roślin można kupić w tutejszym Centrum Ogrodniczym.

Więcej informacji na stronie: kapias.pl.
Adres: Goczałkowice-Zdrój, ul. Św. Anny 4.
Ogrody Kapias są czynne są od 7.01 do 23.12 codziennie od 8 (w niedziele od 10) do 19 (jesienią i zimą do zmroku). Wstęp bezpłatny.

    Więcej o:

Skomentuj:

Ogrody Kapias