Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kocie topiary. Połączenie pasji ogrodniczej z miłością do kotów

Katarzyna Jodłowska

Te topiary to spełnienie marzeń każdego kociarza ogrodnika. Wyglądają realistyczne, ale to tylko iluzja, gdyż powstały w komputerze brytyjskiego artysty Richarda Saundersa.

Kocie topiary
Kocie topiary
Fot. www.thetopiarycat.co.uk

Malarz i rysownik Richard Saunders po stracie swojego kota syberyjskiego Tolly wpadł na pomysł stworzenia w ramach surrealistycznego projektu cyklu niesamowitych grafik komputerowych. Pierwsza z nich przestawia właśnie Tolly.

Praca Richard Saundersa przedstawiająca jego nieżyjącego kota Tolly
Praca Richard Saundersa przedstawiająca jego nieżyjącego kota Tolly
Fot. www.thetopiarycat.co.uk/

Artysta zrezygnował ze stałej pracy w agencji reklamowej i całkowicie poświęcił się tej działalności, gdy okazało się, że jego prace cieszą się ogromnym zainteresowaniem na fanpejdżu "The Topiary Cat". Szybko pojawił się też sklep internetowy w którym można kupić te wyjątkowe plakaty. (http://www.vycombe-arts.co.uk/onlineshop/cat_1069237-Richard-Saunders.html)
Kot Tolly, który przez 12 lat towarzyszył zapalonemu ogrodnikowi Ruchardowi  w wycieczkach po ogrodzie stał się jego inspiracją i sposobem na życie.

Same prace przedstawiają gigantyczne koty wtopione w piękne krajobrazy Anglii. Ich największą zaletą jest to, że wyglądają bardzo realistycznie. Artysta w imponujący sposób uchwycił grację i niezależność kotów w swoich pracach. Saunders od zawsze marzył, by móc tworzyć prace  inspirowane dziełami takich artystów jak Salvador Dali, Max Ernst i Arthur Rackham. Dziś jest bliski zrealizowania swojego marzenia.

    Więcej o:

Skomentuj:

Kocie topiary. Połączenie pasji ogrodniczej z miłością do kotów