Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Sadzenie krzewów z gołym korzeniem [Krok po kroku]

Magdalena Narkiewicz

Rośliny z gołym korzeniem to takie rośliny których korzenie są bez bryły ziemi. Sadzimy je w stanie uśpionym, jesienią lub wczesną wiosną

Jesienią w sprzedaży są sadzonki szczepionych odmian róż z tzw. gołym korzeniem, dobrej jakości, a przy tym tanie. Można je sadzić od końca września aż do pierwszego mrozu. Korzenie takiej róży jak najszybciej po zakupie wstawiamy do wody na 3-5 godziny i ustawiamy w cieniu. Następnie przycinamy jej wierzchołki, aby pobudzić roślinę do wzrostu.
Krok 1. Jesienią w sprzedaży są sadzonki szczepionych odmian róż z tzw. gołym korzeniem, dobrej jakości, a przy tym tanie. Można je sadzić od końca września aż do pierwszego mrozu. Korzenie takiej róży jak najszybciej po zakupie wstawiamy do wody na 3-5 godziny i ustawiamy w cieniu. Następnie przycinamy jej wierzchołki, aby pobudzić roślinę do wzrostu.
fot. Paweł Słomczyński

Rośliny z gołym korzeniem

Przed posadzeniem roślin do gruntu należy sprawdzić czy w czasie transportu, korzenie nie zostały przesuszone. Przed samym posadzeniem warto namoczyć je przez kilka godzin w wodzie. Długość korzeni u każdej rośliny jest inna. Jeśli uznamy, że w naszym egzemplarzu jest zbyt długa (nie krótsza niż 20 cm ) należy je przyciąć.

    Więcej o:

Skomentuj:

Sadzenie krzewów z gołym korzeniem [Krok po kroku]