Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wilczomlecz lśniący (Euphorbia mili)

Euphorbia mili

Wilczomlecz lśniący (Euphorbia mili)
Fot. Shutterstock

Kolor kwiatów

czerwone, żółte

Kolor liści

zielone

Odczyn gleby

obojętny

Pora kwitnienia

lato, wczesne lato, wiosna

Stanowisko

słońce

Wilgotność gleby

sucha

Wysokość

do 2 m

Wilczomlecz lśniący, w. okazały (Euphorbia mili). Rodzaj obejmuje 2000 gatunków roślin jednorocznych, dwuletnich, bylin, krzewów i drzew. Kwiat korona cierniowa? Wilczomlecz lśniący zwany koroną cierniową to mały, ciernisty krzew, którego liście są jaskrawo zielone i mięsiste, a kwiaty niepozorne, żółte, otoczone przez czerwone przykwiatki. Roślina zawiera biały, kleisty sok mleczny, który jest trujący i działa drażniąco na skórę.

Rozmiary Wilczomlecz lśniący osiąga 30-200 cm wysokości.

Kwitnienie

Wilczomlecz kwiat pojawia się wiosna i latem, kwiaty mogą utrzymywać się przez cały rok.

Wilczomlecz lśniący - uprawa

Stanowisko Podłoże bardzo przepuszczalne, specjalna ziemia do kaktusów wzbogacona w kompost liściowy. Miejsce słoneczne, ciepłe

Wilgotność powietrza Nie zraszamy.

Podlewanie i nawożenie Wilczomlecz lśniący podlewamy umiarkowanie, wiosną co dwa tygodnie, latem co tydzień, po uprzednim przeschnięciu ziemi. Zimą nie podlewamy, gdy roślina traci liście (przy temperaturze poniżej 13oC jest to zjawisko naturalne), a w wyższych temperaturach podlewamy raz na miesiąc, by utrzymać liście. Zasilamy płynnym nawozem wieloskładnikowym o dużej zawartości potasu, 2-3 razy w ciągu lata.

Wilczomlecz lśniący pielęgnacja

Roślina o małych wymaganiach. Latem zapewniamy dobre wietrzenie. Przy pracy z wilczomleczem należy zakładać rękawiczki ochronne.

Przesadzanie Przesadzamy co roku, na wiosnę, w większą doniczkę, a starsze okazy w świeżą ziemię i nie podlewamy przez dwa tygodnie po posadzeniu.

Rozmnażanie Sadzonki pędowe długości 5-7 cm. Po cięciu zanurzamy koniec sadzonki w ciepłej wodzie, aby zatamować wypływający sok mleczny i możemy oprószyć go ukorzeniaczem. Sadzonkę wilczomlecza zostawiamy na 3 dni do obeschnięcia, a następnie sadzimy w suchym, przepuszczalnym podłożu i podlewamy dopiero po 3 tygodniach, gdy już się ukorzeni.

Najczęstsze choroby i szkodniki Wilczomlecze łatwo zagniwają w warunkach nadmiernej wilgotności podłoża. Wełnowiec korzeniowy.

1 z 1Wilczomlecz lśniący (Euphorbia mili)
Fot. Shutterstock