Budowa

Ogród

Wnętrza

Design

Architektura

DIY

HGTV

Trendy budowlane

Mieszkanie z myślą o dzieciach

Redakcja

Mamy dwóch synów (trzy- i jednorocznego). Czy w naszym mieszkaniu udałoby się wydzielić dodatkowy pokój, tak by każdy z chłopców miał swój kąt? Myślimy ewentualnie o urządzeniu jednego "rozwojowego" pokoju dziecięcego, który w przyszłości dobrze służyłby nastolatkom. Drugi mniejszy pokój planujemy przeznaczyć na naszą sypialnię. Szukamy również miejsca na pralkę, której nie chcemy wstawiać do łazienki. Michał

Trzypokojowe, 78,8 m kw., dla 4 osób - rys. red.

Rozwiązanie 1. Oddzielne sypialnie

Przy SYPIALNI wydzieliłam nowe, małe pomieszczenie - toaletę, która pełni też funkcję pralni (dawne w.c. zostało zamienione na garderobę). Do Państwa sypialni wchodzi się przez aneks kuchenny zaaranżowany w pokoju dziennym. Aby mogło powstać wygodne przejście z przedpokoju do tej części mieszkania, ściana jednego z dziecięcych pokoi została poprowadzona skosem.

POKOJE DZIECI mają różną wielkość i kształt, ale w każdym z nich bez problemu mieszczą się niezbędne sprzęty, jest też wolna przestrzeń do zabawy. Wygodne rozmieszczenie mebli ułatwiła załamana ściana. W sypialni rodziców stoi duże łóżko, spora szafa i regały (zamiast nich mogą tu też stanąć np. zamykane szafki albo toaletka). W ŁAZIENCE zaplanowałam zarówno wannę narożną (140 x 90 cm), jak i kabinę prysznicową (również model narożny, 90 x 90 cm). W czteroosobowej rodzinie z pewnością przydadzą się oba urządzenia.

Autor: Justyna Burdow-Gołoś

Rozwiązanie 1. Dla synów przeznaczyłam dwa mniejsze pokoje, natomiast Państwa sypialnia powstała w miejscu otwartej kuchni. Każdy ma więc swój własny kąt. - rys. red.

Rozwiązanie 2. Wspólny pokój

POKÓJ DZIECIĘCY dzieli się na dwie strefy: sypialną z piętrowym łóżkiem oraz dzienną - z wysokim regałem, podwójnym biurkiem, szafą i wolnym miejscem do zabawy. W Państwa sypialni, urządzonej w drugim małym pokoju, stoi dostępne z dwóch stron łóżko, komody i spora szafa.

Osobna toaleta została zlikwidowana - w jej miejscu znajduje się teraz garderoba. Sedes przeniosłem do nieco powiększonej ŁAZIENKI, w której jest także prostokątna wanna (160 x 70 cm), dwie umywalki i sporo praktycznych szafek. W sąsiedztwie kuchni wydzieliłem mini pralnię.

KUCHNIA pozostała w zaplanowanym miejscu. Główny ciąg roboczy zaprojektowałem przy długiej ścianie bez okna. Umowną granicę między otwartym aneksem a częścią wypoczynkową wyznacza stół dostawiony do małej wyspy kuchennej.

Autor: Krzysztof Radzanowski

Rozwiązanie 2. Zachowałem zaplanowaną liczbę pokoi, co pozwoliło zaaranżować przestronną część dzienną. W tej wersji synowie mają wspólny pokój. - rys. red.
Udostępnij

Przeczytaj także

Mieszkanie z widokiem na zieleń
Akcesoria, które warto mieć w łazience – 10 propozycji
Odkurzacz dla alergika. Co warto wiedzieć przy wyborze odpowiedniego modelu?

Polecane

Kącik dla ucznia: inspirujące pomysły i praktyczne wskazówki
Pokój dla dziewczyny 16 lat — pomysły na aranżację
Zaprojektuj pokój swojego dziecka

Skomentuj:

Mieszkanie z myślą o dzieciach

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej