Budowa

Ogród

Wnętrza

Design

Architektura

DIY

HGTV

Trendy budowlane

Podłogi: parkiet przemysłowy i kamień naturalny

Stylizacja: Joanna Płachecka Zdjęcia: Rafał Lipski
Między parkietem a płytkami ceramicznymi ułożono tzw. listwę dylatacyjną. Zakrywa ona szczelinę - niezbędną w tym miejscu, by drewno mogło 'pracować'. Projekt wnętrza: Radosław Guzowski

Jak będzie wyglądać parkiet przemysłowy, dowiemy się dopiero po jego ułożeniu. Wtedy zobaczymy, jaką kompozycję stworzą słoje i ile odcieni złoży się na jego barwę. Kamienne podłogi nie starzeją się nigdy. Nawet wytarte i porysowane wyglądają pięknie i szlachetnie.

Wąskie deseczki z dębu palonego o nieskończonej liczbie odcieni brązu - od jasnego po bardzo ciemny - tworzą na podłodze abstrakcyjną, niemal malarską kompozycję. <Br> Jak będzie wyglądać parkiet przemysłowy, dowiemy się dopiero po jego ułożeniu. Wtedy zobaczymy,jaką kompozycję stworzą słoje i ile odcieni złoży się na jego barwę. Choć ta nieprzewidywalność może wydawać się wadą, w nowoczesnych, ascetycznie urządzonych wnętrzach okazuje się zaletą, ożywiając je i dekorując. Parkiet przemysłowy ze względu na trwałość pierwotnie układano w halach fabrycznych, stąd jego nazwa. Są to wąskie deseczki z litego drewna, tzw. lamelki, które ustawia się na sztorc, ściśle jedna obok drugiej, i przykleja do idealnie równego podłoża. Potem trzeba je wycyklinować, żmudnie wypełnić szpary lakierem zmieszanym z pyłem pozostałym po cyklinowaniu i na koniec wykończyć lakierem lub olejem. Prawidłowo położona podłoga jest nie do zdarcia i naprawdę efektowna.

W tym wnętrzu podłogowymi lamelkami wyłożono również fragment ściany.Ich głęboka barwa ociepla chłód utrzymanego w szarościach nowoczesnego wnętrza.

Między parkietem a płytkami ceramicznymi ułożono tzw. listwę dylatacyjną. Zakrywa ona szczelinę - niezbędną w tym miejscu, by drewno mogło 'pracować'. Projekt wnętrza: Radosław Guzowski

Ten salon mieści się w szeregowym domku. Wrażenie luksusu to zasługa marmuru, którym wyłożono podłogę. Wypolerowany do połysku nadaje pomieszczeniu reprezentacyjny charakter. <Br>Kamienne podłogi nie starzeją się nigdy. Nawet wytarte i porysowane wyglądają pięknie i szlachetnie. Kamienie po prostu są wieczne. Każdemu pomieszczeniu dodają wytworności i reprezentacyjności. Niestety, ten luksus sporo kosztuje, bo cena kamiennych okładzin jest bardzo wysoka, a z powodu trudności w układaniu nie sposób zoszczędzić na fachowcach. Mają też inne wady. Są zimne w dotyku, lepiej więc nie stosować ich w sypialniach, gdzie uczucie chłodu może być szczególnie nieprzyjemne. Nie dają też dobrej izolacji akustycznej (raczej nie nadają się więc do bloku) i powstają na nich trudne do usunięcia plamy - odporny na nie jest tylko granit. Na przykład marmur i trawertyn łatwo zabrudzić środkami chemicznymi oraz kwasami, a łupki - tłuszczami. Dlatego o kamienne podłogi należy bardzo dbać: regularnie je impregnować i konserwować.

Polerowanym kamieniem zostały wyłożone również schody. Przed poślizgnięciem się chronią małe dywaniki z gumowanym spodem, które położono na stopniach.

Udostępnij

Przeczytaj także

Innowacyjny sposób ogrzewania wreszcie w ofercie marki Blaupunkt
Stal na dachu i elewacji stanowi idealną kompozycję
Dział Sprzedaży i kontakt z klientem w FORMEE w Miedzyrzeczu.

Polecane

Jak wyglądają różne gatunki drewna?
Dwa sposoby na cichą podłogę z paneli
Cicha podłoga – czym kierować się przy wyborze mat podkładowych

Skomentuj:

Podłogi: parkiet przemysłowy i kamień naturalny

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej