Dobry klimat: nowoczesne eko rozwiązania
Dzięki nowym rozwiązaniom w zgodzie ze środowiskiem podładujesz tablet, mądrzej zrobisz zakupy, a plastikowe butelki wykorzystasz do druku 3D. Dbać o naturę można nawet w sercu wielkiego miasta.
Słońce, ładuj!
Odkąd w urządzeniach przenośnych królują ekrany dotykowe, te często się rozładowują. Jakie jest rozwiązanie? Ładowanie energią słoneczną! Brzmi jak bajka? W Polsce dostępne są już solarne ładownice Street Charge. Działają całą dobę, a ich wydajny akumulator zasilany ogniwami solarnymi przechowuje energię i dystrybuuje ją po zapadnięciu zmroku. Zestaw zasilający ma moc 10 W i pozwala w 10-15 minut podładować smartfon lub tablet.
więcej na www.ecogadget.pl
Butelka z morza
Producent ekologicznych środków czystości Ecover chce jeszcze bardziej zaangażować się w ochronę środowiska naturalnego. Namawia rybaków do tego, by... łowili plastikowe opakowania. Morza i oceany pełne są plastikowych śmieci. Pozyskany z nich materiał można połączyć z bioplastikiem z trzciny cukrowej, tworząc w ten sposób surowiec na nowe ekoopakowania. Już przyjazne naturze.
więcej na www.ecover.com
Tak, jestem na ptak
Chcecie się dowiedzieć, jak żyć w sposób bardziej przyjazny dla Ziemi i wszystkich jej mieszkańców? Zajrzyjcie na stronę jestemnaptak.pl. Jej głównymi bohaterami są oczywiście ptaki, ale nie tylko. Podejmowane są tu także tematy, nazwijmy je, ogólnoekologiczne. Strona jest świetnym narzędziem edukacji, również dla najmłodszych.
więcej na www.jestemnaptak.pl
Raper radzi
Amerykański raper will.i.am jest nie tylko członkiem zespołu The Black Eyed Peas, ale także miłośnikiem ekologii. Zaangażował się w promowanie projektu, który łączy w sobie recykling i nowoczesne technologie. Stało się tak za sprawą spotkania firmy Coca-Cola, której nikomu nie trzeba przedstawiać, z firmą 3D Systems, która jest producentem drukarek 3D. Dzięki ich współpracy powstała drukarka EKOCYCLE Cube, która będzie wykorzystywać opakowania po Coca-Coli. I nic się nie zmarnuje.
więcej na www.3dsystems.pl
Nowa tradycja
Dachówka od stuleci wieńczy japońskie domy. Podczas jej wytwarzania powstaje jednak bardzo dużo odrzutów. Szacuje się, że ponad 65 tys. dachówek jest co roku wyrzucanych z powodu niewielkich usterek. Tsuyoshi Hayashi, japoński designer, który ukończył holenderską Akademię Designu w Eindhoven, postanowił wykorzystać ceramiczne odpady do produkcji krzeseł nazwanych Kawara. Mają drewnianą konstrukcję i wykonane z fragmentów dachówek siedzisko, które, o dziwo, jest bardzo trwałe i wygodne.
więcej na www.tsuyoshihayashi.com
Skomentuj:
Dobry klimat: nowoczesne eko rozwiązania