Budowa

Ogród

Wnętrza

Design

Architektura

DIY

HGTV

Trendy budowlane

Łączenie kolorów: róż we wnętrzach

Kinga Popiołek
Różowa łazienka - fot. Behr

Niektórzy uważają, że róż to kolor zarezerwowany wyłącznie dla małych dziewczynek - zupełnie niesłusznie. Jest świeży i ciepły zarazem. I jeśli prawdą jest, że wiosna jest kobietą, z pewnością mieszka w jasnym, różowym domu.

Różowa łazienka - fot. Behr

Róż z bielą - porcelanowa delikatność

Róż ma wiele odcieni - od bladego, niemal perłowego, po amarantowy, graniczący z fioletem i czerwienią. Gdzieś pośrodku jest on. Niektórzy nazywają go cukierkowym, inni pąsowym. Jasny róż od lat uznawany jest za jeden z najbardziej kobiecych kolorów. Bo ma w sobie wszystko to, co najlepsze w piękniejszej stronie ludzkości - delikatność, radość i prawdziwie wiosenną świeżość.

W duecie z bielą

Połączenie różu z bielą może być uznane za kwintesencję elegancji. Jasne różowe ściany zestawione z białymi meblami to rozwiązanie minimalistyczne i ciepłe zarazem. Czemu? Bo choć róż wnosi pewną przytulność, ma też w sobie świeżość. Idealnym dopełnieniem tego duetu są delikatne srebrne dodatki - drobne ramy obrazów, smukłe lustra i toaletki.

Fot. RAFAŁ LIPSKI

Świetnym rozwiązaniem jest też połączenie dominującej, absolutnej niemal bieli z pojedynczymi różowymi akcentami - dywanem, zasłonami lub lampą. Ważne jest, by wybrać odpowiednio ciepły i łagodny odcień różu. Dodatek w zbyt intensywnym kolorze zdominuje wnętrze.

fot. Dulux

Salon - fot. Benjamin Moore

Róż do białego wnętrza

Łagodny, pastelowy odcień różu wprowadzi do wnętrza niezbędną dozę ciepła, ale nie zdominuje misternie nagromadzonych białych detali.

fot. mat. producentów

1. Klosz Hemsta, IKEA, 79,99 zł
2. Kubek Colore Top Moka, stylowazastawa.pl, 39 zł
3. Poszewka Sanela, IKEA, 25,99 zł
4. Dywanik Tartufo, vellahome.pl, 119 zł

Różowa sypialnia - fot. Dulux

Czysta słodycz, czyli róż z żółtym

Połączenie żółtego i różu przenosi do wiosennego ogrodu. Pastelowe, żółto-różowe ściany dają wnętrzu dodatkową porcję światła. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się więc w sypialni i w łazience - koi zmysły, pozwala się odprężyć i zapomnieć o krzykliwej rzeczywistości. Z tym duetem dobrze będą się  prezentować meble w neutralnych, zimnych odcieniach - szarości, błękitu i bieli - które przełamią nadmiar "słodyczy".

fot. Dulux

W tego typu wnętrzach ostrożnie dobieraj dodatki. Przeładowane bibelotami nie będą sprawiały pozytywnego wrażenia. Zdecydowanie lepiej prezentować się będą pojedyncze, nawiązujące do stylu retro, ale definitywnie nowoczesne przedmioty. Także i w tym przypadku świetnie sprawdzą się więc akcesoria wykonane z metalu, szkła i pleksiglasu.

fot. Benjamin Moore

Salon z różowymi ścianami - fot. Benjamin Moore

RÓŻne rzeczy

Jasnoróżowe dodatki w nowoczesnej aranżacji pozwolą osiągnąć wrażenie mieszkania kogoś ceniącego relaks, ale trzymającego rękę na pulsie aktualnych trendów.

fot. mat. promocyjne

1. Lampa, mukakiandfriends.pl, 225 zł
2. Kubek, panprezent.pl, 35,90 zł
3. Komoda Busunge, IKEA, 299 zł
4. Lampa ścienna Snöig, IKEA, 69,99 zł

Sypialnia - fot. Behr

Róż z fioletem - wnętrze z pazurem

Ciemne, fioletowe akcenty w jasnym, łagodnym wnętrzu są niczym błysk rewolweru za kobiecą podwiązką. Wyraziste, jednokolorowe dodatki nie tylko ożywią wnętrze, lecz także dodadzą mu drapieżnego wyrafinowania. Jeśli nie boisz się igły i nitki, możesz ozdobić pokój własnoręcznie wykonanymi poszewkami i pudełkami z tej samej tkaniny. Jeśli wolisz sprawdzone, gotowe rozwiązania - rozejrzyj się za serią produktów od tego jednego producenta.

fot. mat. producentów

Fioletowe dodatki doskonale ożywią różowe wnętrze:

1. Lampa Hobbs, oswietleniedladomu24.pl, 150 zł
2. Pudełko Leonardo, futuro.pl, 169 zł
3. Dywan Rumba, orbamento.com.pl, 279 zł
4. Lampa fioletowa pikowana z diamencikami, sofer.pl, 155 zł

Sypialnia w kwiaty - fot. Behr

Róż z zielenią, czyli dom pełen kwiatów

Są kolory, które pozwalają czuć wiosenną atmosferę przez cały rok. Bez wątpienia należą do nich pastelowy róż i groszkowa zieleń. Zestawione razem przywodzą na myśl obsypany kwieciem sad lub różany zagajnik. Jeśli chcesz we wnętrzu wyeksponować kwiatowe akcenty, dobierz jeden, ale wyrazisty dodatek z roślinnym wzorem - dywan, zasłony lub pościel. Możesz uzupełnić go o kilka drobnych dodatków - grafiki ze starego zielnika, porcelanową figurkę lub stylizowany na kwiat kinkiet.

fot. Behr

Wybór nieco chłodniejszych odcieni różu i zieleni świetnie sprawdzi się zaś w łazience. Wpadająca w morską zieleń doda pomieszczeniu wrażenia czystości i świeżości. Właściciele mieszkań z wysokim stropem mogą sobie pozwolić na dość ekscentryczne rozwiązanie - różowy sufit. Ułatwi on relaks podczas długich kąpieli.

fot. Sylwester Rejmer

Sypialnia - fot. Aneta Tryczyńska

Zaczarowany ogród

Drobne kwiatowe akcesoria podkreślą wiosenny nastrój wnętrza. Przy tego typu aranżacji można poeksperymentować z dekoracyjnymi, stylizowanymi na świat przyrody lampami.

fot. mat. prasowe

1. Lampka witrażowa Ważka, levanti.firmy.net, 139 zł
2. Miska Arv, IKEA, 9,99 zł
3. Narzuta Vintage, artdecor24.com.pl, 249 zł
4. Osłonki na doniczki Papaja, IKEA, 7,99 zł

Sypialnia - fot. Dulux

Łączymy róż z błękitem

Wejść do domu i poczuć się jak w raju... to nie musi być takie trudne. Wystarczy skorzystać ze starego, sprawdzonego sposobu i połączyć róż z błękitem. Tak postępowali między innymi wielcy mistrzowie renesansu florenckiego - Giotto i Fra Angelico. Obydwaj słynący z wizerunków aniołów, różowo-błękitnych właśnie. Oba kolory mają w sobie coś kojącego, może dlatego, że łączą w sobie chłód i ciepło zarazem?

fot. IKEA

Zupełnie inne wrażenie stworzy za to połączenie żywego, intensywnego odcienia błękitu z malinowym różem. Tego typu stylizacja, choć nie jest krzykliwa, aż kipi energią. Świetnie sprawdzi się więc w kuchni, pracowni lub innym miejscu, w którym dajemy upust naszej kreatywności.

fot. Behr

Sypialnia - fot. Dulux

Jak w niebie

Jeśli chcesz nadać wnętrzu wygląd niczym z renesansowego raju, wybieraj pastelowe odcienie. Róż i błękit możesz uzupełnić bielą, beżem, srebrnoszarym i lawendowym. Unikaj wyrazistych, przykuwających wzrok deseni.fot. mat. promocyjne

1. Kubek Bloomingville, White Loft, 42 zł
2. Narzuta bawełniana Leyla Throw, nap.com.pl, 155 zł
3. Wazon niebieski Holmegaard 2Lips, designforhome.pl, 1075  zł
4. Dywan Ombra Grigio Blu, sklep.meble.pl, 1138 zł

Salon - fot. Dulux

Róż z czarnym

Róż i ciemne dodatki zawsze robią wrażenie. Zestawienie to o sprawdza się zarówno w intymnych częściach domu - łazience, garderobie czy sypialni - jak i w partiach dostępnych dla wszystkich - przedpokoju, kuchni czy salonie. Burleskową stylizację łatwo osiągniesz, zestawiając ze sobą gładkie różowe tkaniny z błyszczącymi, czarnymi tworzywami - lakierowanym drewnem, plastikiem czy szkłem. Ostrożnie dobieraj odcienie różu - zbyt ciemne przestaną być kokieteryjne, a staną się wulgarne.

fot. Graham & Brown

W tego typu wnętrzach doskonale sprawdzą się dodatki retro - drewniane parawany, obszywane jedwabiem manekiny krawieckie i duże plakaty przedwojennych gwiazd kina.

fot. Ralph Lauren

Udostępnij

Przeczytaj także

Innowacyjny sposób ogrzewania wreszcie w ofercie marki Blaupunkt
Stal na dachu i elewacji stanowi idealną kompozycję
Dział Sprzedaży i kontakt z klientem w FORMEE w Miedzyrzeczu.

Polecane

Łączenie kolorów: cytrynowy odcień wiosny
Łączenie kolorów: 50 twarzy szarości
Kolor indygo we wnętrzach: co to za barwa? Inspiracje

Skomentuj:

Łączenie kolorów: róż we wnętrzach

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej