Budowa

Ogród

Wnętrza

Design

Architektura

DIY

HGTV

Trendy budowlane

Łazienka: urządzenia narożne

Tekst: Edyta Jabłońska, zdjęcia: Monika Lewandowska/Phototapeta, Sylwester Rejmer, Arkadiusz Ścichocki, Radosław Wojnar, producenci

Mała łazienka to problem wielu z nas - nie zawsze da się ją powiększyć. Z pomocą przychodzą urządzenia narożne. Dzięki nim możemy łazienkę urządzić tak, by była w miarę wygodna i nie wydawała się klaustrofobiczna.

Mała łazienka - Fot. Sylwester Rejmer

Łazienka: urządzenia naprzeciwko

Urządzenia narożne idealnie sprawdzają się w małych łazienkach. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by montować je także w większych pomieszczeniach. W rogu łazienki najczęściej montuje się kabinę prysznicową lub wannę. Ale producenci oferują tez narożne sedesy i umywalki, choć ich wybór jest dużo mniejszy.

Na zdjęciu: W niewielkim pomieszczeniu ze ścianą częściowo przeszkloną luksferami zainstalowano dwa narożne urządzenia: umywalkę i podwieszony sedes (ścianka instalacyjna z przyciskiem odbija się w lustrze).

Fot. Ravak

Urządzenia dwa w jednym

Asymetryczna wanna z parawanem zapewnia wygodę i podczas kąpieli, i podczas natrysku (nawet na siedząco, dzięki wyprofilowanemu siedzisku). Daje też większą swobodę w poruszaniu się po pomieszczeniu niż wanna prostokątna.

Fot. Arkadusz Ścichocki

Urządzenia niestandardowe

Mikroskopijna łazienka wymaga czasem niestandardowych rozwiązań. Tak jest tutaj - narożny sedes kompaktowy umieszczono w kącie między kabiną prysznicową (również narożną) a szafką.

Fot. Sanplast

Poręczna obudowa

Wannę o takim nietypowym kształcie można ustawić zarówno wzdłuż ściany, jak i w narożniku. W tym drugim przypadku po obudowaniu urządzenia zyskamy sporą półkę na kosmetyki.

Fot. Radosław Wojnar

Narożna kabina prysznicowa

Zaletą narożnej kabiny prysznicowej jest to, że do dyspozycji mamy w niej dwie ściany. Jedną z nich zajmuje armatura, na drugiej warto umieścić półki na kosmetyki: zawieszane lub - jak tutaj - murowane.

Fot. Jaga

Grzejniki do małej łazienki

O wykorzystaniu łazienkowych kątów pomyśleli również producenci grzejników. Taki narożny model można zainstalować na przykład nad wanną - dzięki niewielkim rozmiarom nie będzie przeszkadzał w kąpieli.

Fot. Sylwester Rejmer

Niestandardowe kabiny prysznicowe

Kabiny prysznicowe mają różną nie tylko wielkość, ale i kształt - np. kwadratu, prostokąta, wycinka koła. Jeśli chodzi o modele kwadratowe, wygodne branie natrysku zapewnią kabiny o wymiarach co najmniej 90 x 90 cm.

Fot. Monika Lewandowska

Zabudowa na wymiar do łazienki

Do narożnika, w którym ściany nie stykają się pod kątem prostym, nie pasował żaden gotowy mebel ani urządzenie. Zabudowano go więc zrobioną na zamówienie wiszącą szafką z umywalką.

Udostępnij

Przeczytaj także

Innowacyjny sposób ogrzewania wreszcie w ofercie marki Blaupunkt
Stal na dachu i elewacji stanowi idealną kompozycję
Dział Sprzedaży i kontakt z klientem w FORMEE w Miedzyrzeczu.

Polecane

Łazienka: miejsce na pralkę
Łazienka: wanna wolno stojąca, czyli w centrum uwagi
Meble łazienkowe: szafki pod umywalkę bez sztampy

Skomentuj:

Łazienka: urządzenia narożne

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej