Strefa smaku: Restauracja INK
Mieści się w sercu gdańskiej starówki, na Wyspie Spichrzów. Elegancka i nowoczesna. Jak przystało na, lokalizację - z kuchnią pełną ryb, owoców morza, a, także śródziemnomorskich specjałów.
Lustra
Wyjątkowo dopieszczona restauracja hotelowa. Widać rękę świetnych architektów i designerów. Szczegóły przemyślane tak, by całość idealnie wpisywała się nie tylko w bryłę budynku zaprojektowanego przez pracownię KD Kozikowski Design, ale też w koloryt miejskiego otoczenia. Nad wnętrzem czuwali projektanci Regis De Salles i Simon Flint z londyńskiego studia DeSallesFlint, którzy specjalizują się w urządzaniu bardzo nowoczesnych przestrzeni.
Na zdjęciu Rune Askevold. Norweg z pochodzenia, hotelarz i restaurator. Rozwija pierwszą polską sieć lifestylowych hoteli Puro, gdzie pełni funkcję dyrektora zarządzającego i kreatywnego.
Lampy i kinkiety
Gdańsk, a zwłaszcza Wyspa Spichrzów autentycznie ich zainspirował. ? Architektura, dziedzictwo Wyspy, klimat i oczywiście ludzie mówią. Wszystko to, ale i wiele innych szczegółów, dostarczyło nam mnóstwa pomysłów. Wiemy, jak niesamowicie ważne jest, by goście wyczuwali nastrój miejsca zarówno podczas dłuższego pobytu, jak i krótkiej wizyty ? opowiadali o swojej pracy nad Ink. Wzięliśmy głęboki oddech i chłonęliśmy otoczenie. Zrobiliśmy miliony zdjęć i dosłownie zanurzyliśmy się w atmosferze miasta. Tylko tak mogliśmy je naprawdę odkryć. Wyspa Spichrzów była naszym pierwszym przystankiem. Spichlerze niegdyś pracowały na pełnych obrotach, wyobraziliśmy więc sobie te żurawie i krążki linowe. Stąd pomysł na oprawy oświetleniowe we wnętrzu restauracji. Wizja worków ze zbożem z kolei była inspiracją, by w wystroju pojawiły się tkaniny z naturalnych materiałów: bawełny, wełny, lnu i skóry. Pomysły na twarde wykończenia wykonane z drewna lub stali zaczerpnęliśmy także ze starych spichlerzy podkreślają. Paleta kolorów również jest związana z tradycjami gdańskiej starówki. Widać, że rzeczywiście uważnie przyjrzeli się starym budynkom i detalom architektury. We wnętrzu dominują odcienie czerni, pastele, ale nie brakuje barwnych akcentów nawiązujących bezpośrednio do kolorów elewacji zabytkowych budynków. Widać to także w obiciach kanap. Wykorzystano naturalne materiały: podłoga jest wykończona dębowym drewnem, ściany pokryto architektonicznym betonem w szarym odcieniu.
Pomysł na bar
Wysokie wnętrze ocieplają wizualnie wstawki dębowej boazerii. Reszty dopełniają biżuteryjne lustra i meble Moroso, Carla Hansena & Son, &Tradition, Vitry czy Buster & Punch. A także unikatowe prace młodych polskich artystów: Michała Szlagi, Marii Jeglińskiej czy Olgi Milczyńskiej ze School od Form, znakomitej poznańskiej szkoły prowadzącej studia stacjonarne na kierunku wzornictwo i skupiającej ludzi związanych z najlepszym designem.
Szlachetne materiały
W menu, nad którym czuwa szef kuchni Arkadiusz Ślusarenko wiele jest owoców morza. M.in. wspaniała marynowana ośmiornica z dressingiem cytrusowym, grillowane krewetki z sosem z sardeli, szafranowe risotto z owocami morza czy polędwica z dorsza i smażony sandacz.
Tapas
Popularnością cieszy się sekcja tapas. Talerz przekąsek, idealny do lampki białego wina, można sobie skomponować dowolnie. Wśród wielu propozycji: tatar ze śledzia, terrina z łososia, panierowane małże, oliwki, migdały, marynowana gruszka i zapiekany ser kozi z miodem. Mmm...
Skomentuj:
Strefa smaku: Restauracja INK