Tekst i stylizacja: Magda Kazimierczuk Zdjęcia: Michał Skorupski
Kąt wypoczynkowy, jadalnia, kuchnia - wszystko w zasięgu wzroku, widoczne jak na dłoni. Część dzienna jest pełna światła, przestrzeni, jasnych barw.
Trzeba mieć prawdziwe szczęście, by kupić już urządzone mieszkanie i chcieć w nim zmienić tylko szczegóły. Tak było w tym przypadku.
1 z 11Kąt wypoczynkowy, jadalnia, kuchnia - wszystko w zasięgu wzroku, widoczne jak na dłoni. Część dzienna jest pełna światła, przestrzeni, jasnych barw.
2 z 11Sypialnia dla ascetów. Monotonię betonowej płaszczyzny rozbijają poziome rowki. Zamiast tradycyjnych szafek nocnych - metalowe krzesło, na które można odłożyć filiżankę albo książkę.
3 z 11Niekonwencjonalne zestawienie materiałów w łazience rodziców: drewno, szkło i... beton (na ścianie sypialni w głębi).
4 z 11Stare i nowe w zgranym duecie - secesyjny kominek i nowoczesny stolik to efektowne zestawienie.
5 z 11Aneks jadalny w ciągu dnia jest wprost zalany naturalnym światłem. Wieczorem oświetla go zawieszona nad stołem nowoczesna metalowa lampa.
6 z 11Ściana z przezroczystych pustaków szklanych oddziela łazienkę od sypialni i jednocześnie doświetla to ciemne pomieszczenie.
7 z 11Salon właściwie zaczyna się już w holu. Na ścianie - pięknie wyeksponowana grafika podświetlona specjalnymi lampkami.
8 z 11Ścianka oddzielająca jadalnię od kuchni jest jednocześnie witrynką na dekoracyjne drobiazgi. Każda z półeczek jest podświetlana osobną lampką. Po prawej, za metalowymi drzwiami (według projektu Philippe'a Starcka) ukryto lodówkę i liczne akcesoria kuchenne.
9 z 11W mniejszej łazience nie było miejsca na tradycyjną kabinę. Prysznic zamontowano więc w niewielkiej wnęce, którą wyłożono jasną mozaiką.
10 z 11Piękny stary piecyk zwany kozą został wykorzystany w nietypowy sposób: służy jako oryginalna podstawa pod współczesną umywalkę.
11 z 11Drewniana podłoga sprawia, że stalowo-szklana kuchnia wydaje się nieco cieplejsza. Stojące szafki wspierają się na metalowych nóżkach, co dodaje zabudowie lekkości.
Kąt wypoczynkowy, jadalnia, kuchnia - wszystko w zasięgu wzroku, widoczne jak na dłoni. Część dzienna jest pełna światła, przestrzeni, jasnych barw.
Sypialnia dla ascetów. Monotonię betonowej płaszczyzny rozbijają poziome rowki. Zamiast tradycyjnych szafek nocnych - metalowe krzesło, na które można odłożyć filiżankę albo książkę.
Niekonwencjonalne zestawienie materiałów w łazience rodziców: drewno, szkło i... beton (na ścianie sypialni w głębi).
Stare i nowe w zgranym duecie - secesyjny kominek i nowoczesny stolik to efektowne zestawienie.
Aneks jadalny w ciągu dnia jest wprost zalany naturalnym światłem. Wieczorem oświetla go zawieszona nad stołem nowoczesna metalowa lampa.
Ściana z przezroczystych pustaków szklanych oddziela łazienkę od sypialni i jednocześnie doświetla to ciemne pomieszczenie.
Salon właściwie zaczyna się już w holu. Na ścianie - pięknie wyeksponowana grafika podświetlona specjalnymi lampkami.
Ścianka oddzielająca jadalnię od kuchni jest jednocześnie witrynką na dekoracyjne drobiazgi. Każda z półeczek jest podświetlana osobną lampką. Po prawej, za metalowymi drzwiami (według projektu Philippe'a Starcka) ukryto lodówkę i liczne akcesoria kuchenne.
W mniejszej łazience nie było miejsca na tradycyjną kabinę. Prysznic zamontowano więc w niewielkiej wnęce, którą wyłożono jasną mozaiką.
Piękny stary piecyk zwany kozą został wykorzystany w nietypowy sposób: służy jako oryginalna podstawa pod współczesną umywalkę.
Drewniana podłoga sprawia, że stalowo-szklana kuchnia wydaje się nieco cieplejsza. Stojące szafki wspierają się na metalowych nóżkach, co dodaje zabudowie lekkości.
Skomentuj:
Nowoczesne mieszkanie