Budowa Wnętrza (Co) może kominek? (Co) może kominek? Tekst: Małgorzata Krośnicka Stylizacja: Beata Bejtman-Kuźnienko, Grażyna Bieganik, Justyna Burdow-Gołoś, Magda Kazimierczuk, Anna Moes, Agnieszka Pasternak, Justyna Zawadzka Zdjęcia: Władysław Okoński, Michał Skorupski, Marek Szymański, Radosław Wojnar, Łukasz Zandecki 12-01-2010 13:28
<B>Gdy za oknem zimno, mokro i ciemno, buzujący w kominku ogień rozgrzewa nie tylko ciało, ale także i duszę. Choćby dlatego warto zainwestować w domowe ognisko.</B> <BR />Powróćmy jak za dawnych lat... Klasyczny otwarty kominek pozwala cieszyć się zarówno widokiem ognia, jak i grzać się przy nim w chłodne wieczory. Forma, jaką nadamy obudowie, zależy od naszego gustu i stylu wnętrza - tutaj wykonano ją z jasnego kamienia, który stanowi piękną ramę dla żywych płomieni. Gdy za oknem zimno, mokro i ciemno, buzujący w kominku ogień rozgrzewa nie tylko ciało, ale także i duszę. Choćby dlatego warto zainwestować w domowe ognisko.
1 z 7 <B>Gdy za oknem zimno, mokro i ciemno, buzujący w kominku ogień rozgrzewa nie tylko ciało, ale także i duszę. Choćby dlatego warto zainwestować w domowe ognisko.</B> <BR />Powróćmy jak za dawnych lat... Klasyczny otwarty kominek pozwala cieszyć się zarówno widokiem ognia, jak i grzać się przy nim w chłodne wieczory. Forma, jaką nadamy obudowie, zależy od naszego gustu i stylu wnętrza - tutaj wykonano ją z jasnego kamienia, który stanowi piękną ramę dla żywych płomieni.
Otwórz galerię
(7)
2 z 7 Futurystycznie. Nowoczesne stalowe kominki dają większe możliwości aranżacyjne niż tradycyjne paleniska. Przede wszystkim ze względu na możliwości techniczne - mogą być montowane do ściany albo podwieszane do sufitu (także obrotowe). 3 z 7 Ściana ognia. Centralny punkt otwartej części dziennej, blisko kącika wypoczynkowego - idealne miejsce na domowe ognisko. W tym domu dwustronny wkład został wbudowany w betonową ściankę pokrytą panelami z metalowej siatki, osłaniającą aneks kuchenny. Ogień można podziwiać i z kuchni, i z pokoju. 4 z 7 Stare i nowe. Prosta stalowa koza (czyli wolno stojący piec) została wsunięta we wnękę w ścianie ze starej surowej cegły. Przewód spalinowy, do którego trzeba podłączyć taki piec, jest ukryty w ścianie. 5 z 7 Szlachetna prostota. Minimalistyczna forma kominkowej obudowy pozwala wyeksponować urodę materiału, z którego została wykonana - jasnego trawertynu. Bardzo modnym materiałem, zwłaszcza we wnętrzach w stylu industrialnym, jest też beton i stalowa blacha. 6 z 7 Efektowna kombinacja - nowoczesny wkład kominkowy w obudowie przypominającej wiejski piec. Wrażenie to potęguje nałożona nierówno fakturowa masa, którą wykończono obudowę. Palenisko obramowują kamienne profile. 7 z 7 Powrót do tradycji. Kafle ceramiczne oraz klinkier to sprawdzone materiały. Obudowa z samych kafli wygląda bardzo efektownie, ale jest dość droga - klinkierowe cegły pozwalają obniżyć jej koszt. Koniec galerii zdjęć <B>Gdy za oknem zimno, mokro i ciemno, buzujący w kominku ogień rozgrzewa nie tylko ciało, ale także i duszę. Choćby dlatego warto zainwestować w domowe ognisko.</B> <BR />Powróćmy jak za dawnych lat... Klasyczny otwarty kominek pozwala cieszyć się zarówno widokiem ognia, jak i grzać się przy nim w chłodne wieczory. Forma, jaką nadamy obudowie, zależy od naszego gustu i stylu wnętrza - tutaj wykonano ją z jasnego kamienia, który stanowi piękną ramę dla żywych płomieni.
Futurystycznie. Nowoczesne stalowe kominki dają większe możliwości aranżacyjne niż tradycyjne paleniska. Przede wszystkim ze względu na możliwości techniczne - mogą być montowane do ściany albo podwieszane do sufitu (także obrotowe).
Ściana ognia. Centralny punkt otwartej części dziennej, blisko kącika wypoczynkowego - idealne miejsce na domowe ognisko. W tym domu dwustronny wkład został wbudowany w betonową ściankę pokrytą panelami z metalowej siatki, osłaniającą aneks kuchenny. Ogień można podziwiać i z kuchni, i z pokoju.
Stare i nowe. Prosta stalowa koza (czyli wolno stojący piec) została wsunięta we wnękę w ścianie ze starej surowej cegły. Przewód spalinowy, do którego trzeba podłączyć taki piec, jest ukryty w ścianie.
Szlachetna prostota. Minimalistyczna forma kominkowej obudowy pozwala wyeksponować urodę materiału, z którego została wykonana - jasnego trawertynu. Bardzo modnym materiałem, zwłaszcza we wnętrzach w stylu industrialnym, jest też beton i stalowa blacha.
Efektowna kombinacja - nowoczesny wkład kominkowy w obudowie przypominającej wiejski piec. Wrażenie to potęguje nałożona nierówno fakturowa masa, którą wykończono obudowę. Palenisko obramowują kamienne profile.
Powrót do tradycji. Kafle ceramiczne oraz klinkier to sprawdzone materiały. Obudowa z samych kafli wygląda bardzo efektownie, ale jest dość droga - klinkierowe cegły pozwalają obniżyć jej koszt.
Skomentuj:
(Co) może kominek?