Aranżacja z książkami

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja i zdjęcia: Monika Lewandowska/Phototapeta

Gdzie najlepiej umieścić książki? Dla wielu osób odpowiedź jest oczywista: w pokoju dziennym. Po pierwsze dlatego, że nie wyobrażaja sobie wypoczynku bez lektury, po drugie - to zwykle największe pomieszczenie.

WNETRZA , POKOJ , BIBLIOTEKA
Aranżacje. Regał z płyt gipsowo-kartonowych zajmuje całą szerszą ścianę pokoju-biblioteki. Drewniane schodki umożliwiają sięganie po książki z wyższych półek. Wnętrze wydaje się jeszcze większe, niż jest w rzeczywistości. To dzięki jasnej kolorystyce z dominującą bielą w dwóch odcieniach (śnieżnym oraz kremowym), przełamaną barwą podłogi, półek i fotela.
Fot. Monika Lewandowska
Podobnie uważa gospodyni tego wnętrza - dużego pokoju powstałego z połączenia dwóch mniejszych. Jedna część pomieszczenia jest miejscem wypoczynku domowników. W drugiej niepodzielnie rządzą książki. Dla nich zbudowano z płyt gipsowo-kartonowych pojemny regał z otwartymi półkami oraz zamykanymi schowkami; mebel ma głębokość znacznie większą niż standardowy, tak by tomy można było ustawiać w dwóch rzędach

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięTuż przy nim stoi wygodny miękki fotel, wprost zapraszający do odpoczynku z lekturą w ręku. Dobre warunki do czytania zapewnia znajdujące się za fotelem okno. W tej części pomieszczenia, jak przystało na bibliotekę z prawdziwego zdarzenia, jest również kąt do pracy z niewielkim składanym stolikiem pełniącym rolę biurka.

Zobacz galerię zdjęćZobacz także:

Mieszkanie i dom - trendy 2010

Wnętrze pełne książek

Salon bibliofila

Skomentuj:

Aranżacja z książkami