Stylizacja: Nigela Hope, Dorota Karpińska, Agnieszka Osak-Rejmer, Carmen Perez Zdjęcia: Rafał Lipski, Alex Pavlovic, Łukasz Zandecki
Dyskretne luksfery. Są idealne do odgradzania poszczególnych stref. Wzniesione z nich ścianki nie przytłaczają optycznie pomieszczenia, a poza tym przepuszczają światło. Zwróćmy tylko uwagę, czy nie będą utrudniały cyrkulacji powietrza; jeśli jest takie niebezpieczeństwo, zbudujmy ścianki niepełnej wysokości.
Łazienka to wnętrze wielofunkcyjne. Każda ma przynajmniej trzy strefy o różnym przeznaczeniu. Dobre rozplanowanie tych stref to klucz do sukcesu, którym jest nasza wygoda.
1 z 8Dyskretne luksfery. Są idealne do odgradzania poszczególnych stref. Wzniesione z nich ścianki nie przytłaczają optycznie pomieszczenia, a poza tym przepuszczają światło. Zwróćmy tylko uwagę, czy nie będą utrudniały cyrkulacji powietrza; jeśli jest takie niebezpieczeństwo, zbudujmy ścianki niepełnej wysokości.
2 z 8W narożnikach. Centralnym punktem tej łazienki jest strefa toaletowa z dwiema nablatowymi umywalkami i lustrem. Tu zaplanowano najwięcej przestrzeni. Pozostałe dwie strefy - sanitarna z podwieszanym sedesem oraz kąpielowa z asymetryczną wanną - ulokowano w rogach pomieszczenia.
3 z 8Na wyższym poziomie. Strefa sanitarna z podwieszanym sedesem powstała na podeście, który optycznie wyznacza jej zasięg. Ściana z dużą umywalką odgradza kabinę prysznicową, również zrobioną na podwyższeniu. Aby woda nie spływała na środek łazienki, podłoga w kabinie została odpowiednio wyprofilowana. - Fot. Sylwester Rejmer
4 z 8Kąpielowy duet. Narożna wanna i murowana kabina zajmują sporą część łazienki. Urządzenia te, umieszczone obok siebie, oddziela sięgająca sufitu częściowo przeszklona ścianka. Umywalka i sedes znajdują się pod przeciwległą ścianą. Zamiast pojedynczych tradycyjnych szafek - wbudowane w ścianę pojemne szuflady, w których mieszczą się wszystkie akcesoria.
5 z 8Długa i wąska. Nasza łazienka przypomina wagon kolejowy? Takie wnętrze też da się funkcjonalnie urządzić. Jeśli drzwi znajdują się w jednej z dłuższych ścian, wzdłuż drugiej umieśćmy wszystkie urządzenia: umywalkę oraz sedes i kabinę prysznicową osłonięte ściankami. Okienka sprawią, że przegrody będą wyglądały lekko.
6 z 8Dobry zwyczaj - pożyczaj... Miejsce na komfortową okrągłą wannę wygospodarowano kosztem sąsiedniego wnętrza. Urządzenie otacza łukowata ścianka, która nie tylko odgradza dwa pomieszczenia, ale też jednoznacznie wyznacza w przestrzeni łazienki zasięg strefy kąpielowej.
7 z 8Biało na czarnym. Przy drzwiach - zamontowana na blacie umywalka. Dalej - sedes i bidet, a w głębi łazienki - kabina prysznicowa z przezroczystego szkła. Zastosowanie wzorcowego układu urządzeń było możliwe dzięki przestrzeni, jaką dysponowali gospodarze tego wnętrza.
8 z 8
Dyskretne luksfery. Są idealne do odgradzania poszczególnych stref. Wzniesione z nich ścianki nie przytłaczają optycznie pomieszczenia, a poza tym przepuszczają światło. Zwróćmy tylko uwagę, czy nie będą utrudniały cyrkulacji powietrza; jeśli jest takie niebezpieczeństwo, zbudujmy ścianki niepełnej wysokości.
W narożnikach. Centralnym punktem tej łazienki jest strefa toaletowa z dwiema nablatowymi umywalkami i lustrem. Tu zaplanowano najwięcej przestrzeni. Pozostałe dwie strefy - sanitarna z podwieszanym sedesem oraz kąpielowa z asymetryczną wanną - ulokowano w rogach pomieszczenia.
Na wyższym poziomie. Strefa sanitarna z podwieszanym sedesem powstała na podeście, który optycznie wyznacza jej zasięg. Ściana z dużą umywalką odgradza kabinę prysznicową, również zrobioną na podwyższeniu. Aby woda nie spływała na środek łazienki, podłoga w kabinie została odpowiednio wyprofilowana. - Fot. Sylwester Rejmer
Kąpielowy duet. Narożna wanna i murowana kabina zajmują sporą część łazienki. Urządzenia te, umieszczone obok siebie, oddziela sięgająca sufitu częściowo przeszklona ścianka. Umywalka i sedes znajdują się pod przeciwległą ścianą. Zamiast pojedynczych tradycyjnych szafek - wbudowane w ścianę pojemne szuflady, w których mieszczą się wszystkie akcesoria.
Długa i wąska. Nasza łazienka przypomina wagon kolejowy? Takie wnętrze też da się funkcjonalnie urządzić. Jeśli drzwi znajdują się w jednej z dłuższych ścian, wzdłuż drugiej umieśćmy wszystkie urządzenia: umywalkę oraz sedes i kabinę prysznicową osłonięte ściankami. Okienka sprawią, że przegrody będą wyglądały lekko.
Dobry zwyczaj - pożyczaj... Miejsce na komfortową okrągłą wannę wygospodarowano kosztem sąsiedniego wnętrza. Urządzenie otacza łukowata ścianka, która nie tylko odgradza dwa pomieszczenia, ale też jednoznacznie wyznacza w przestrzeni łazienki zasięg strefy kąpielowej.
Biało na czarnym. Przy drzwiach - zamontowana na blacie umywalka. Dalej - sedes i bidet, a w głębi łazienki - kabina prysznicowa z przezroczystego szkła. Zastosowanie wzorcowego układu urządzeń było możliwe dzięki przestrzeni, jaką dysponowali gospodarze tego wnętrza.
Skomentuj:
Planujemy idealną łazienkę