Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Łazienka jak salonik

Stylizacja: Nigela Hope, Dorota Karpińska, Agnieszka Osak-Rejmer Zdjęcia: Karl Jorgenson, Rafał Lipski, Sylwester Rejmer

Większa niż zwykła łazienka, ale mniejsza od kąpielowego salonu. Rzecz przecież nie w rozmiarach, ale w pomyśle.

Przykład 1

Jasne przestrzenie

Zaaranżowana na poddaszu łazienka tworzy z przylegającą do niej SYPIALNIĄ część prywatną, zarezerwowaną tylko dla domowników. Nad trawertynem, którym wykończono ściany, ułożono wąski pas bladoniebieskich szklanych płytek - tak podkreślony poziomy podział pogłębia wrażenie rozległej przestrzeni. W suficie i w ścianie wewnątrz kabiny prysznicowej zainstalowano lampki halogenowe; linię wanny efektownie podkreśla światło halogenów zamontowanych w szczelinie przy podłodze.

Przykład 2

Gabinet luster

Gospodarz dał projektantce całkowicie wolną rękę, postawił tylko jeden warunek - chciał mieć wannę na środku pomieszczenia. Mimo że ŁAZIENKA jest dość duża, tak usytuowana wanna zaburzała nieco przestrzeń. Projektantka postanowiła więc za pomocą dużej tafli lustra powiększyć optycznie wnętrze. Lustro zakrywa w całości jedną ze ścian - od sufitu do podłogi. To sprawia, że w pomieszczeniu można się poczuć niemal jak w gabinecie luster. Najbardziej realne wydaje się okno i rozciągający się z niego widok na ogród.

Przykład 3

Pośród kwiatów

Do niedawna ta nowoczesna łazienka była bardzo zimna. Wykończona ciemnozielonymi płytkami mimo dość dużych okien robiła wrażenie ponurej i ciemnej. Dzięki wymianie glazury na jasny gres oraz dość ciężkich mebli na lżejsze i stylowe wnętrze odmieniło się nie do poznania. Jego główną ozdobą stała się wanna - aż trudno uwierzyć, że to zwykły akrylowy model. Jej niecodzienny wygląd jest dziełem dwóch artystów - rzemieślnika, który wymurował nietypową obudowę, oraz plastyka, który za pomocą pędzla i farb wyczarował na niej łąkę pełną KWIATÓW.
    Więcej o:

Skomentuj:

Łazienka jak salonik