Budowa

Ogród

Wnętrza

Design

Architektura

DIY

HGTV

Trendy budowlane

Łazienka w idealnym porządku

Stylizacja: Dorota Karpińska, Anna Kępińska, Monika Lewandowska, Carmen Perez Zdjęcia: Sławomir Frąckowiak, Monika Lewandowska/Phototapeta, Rafał Lipski, Aleksander Rutkowski
Wygodny dostęp do urządzeń sanitarnych, liczne szafki lub półki przeznaczone na rzeczy każdego z domowników, klarowny podział na strefy o różnej funkcji oraz estetyczny wygląd wnętrza. Dopiero gdy te warunki zostaną spełnione, można mówić o idealnie zaprojektowanej łazience. <BR />ŁAZIENKA: Wygoda na czterech metrach. Podwieszana szafka z umywalką zajmuje całą szerokość ściany. Umocowane nad nią duże lustro oraz szklana mozaika w jasnym kolorze optycznie powiększają czterometrowe wnętrze.

Wygodny dostęp do urządzeń sanitarnych, liczne szafki lub półki przeznaczone na rzeczy każdego z domowników, klarowny podział na strefy o różnej funkcji oraz estetyczny wygląd wnętrza. Dopiero gdy te warunki zostaną spełnione, można mówić o idealnie zaprojektowanej łazience.

Wygodny dostęp do urządzeń sanitarnych, liczne szafki lub półki przeznaczone na rzeczy każdego z domowników, klarowny podział na strefy o różnej funkcji oraz estetyczny wygląd wnętrza. Dopiero gdy te warunki zostaną spełnione, można mówić o idealnie zaprojektowanej łazience. <BR />ŁAZIENKA: Wygoda na czterech metrach. Podwieszana szafka z umywalką zajmuje całą szerokość ściany. Umocowane nad nią duże lustro oraz szklana mozaika w jasnym kolorze optycznie powiększają czterometrowe wnętrze.

ŁAZIENKA: Wygoda na czterech metrach. Dobrze zagospodarowano przestrzeń nad podwieszanym sedesem i bidetem. Wnękę nad ściankami instalacyjnymi tych urządzeń zabudowano płytkimi, ale pojemnymi szafkami z frontami z bielonego dębu. Boazerią z takiego samego materiału wyłożono ścianę pod szafkami.

ŁAZIENKA: Wygoda na czterech metrach. Wnękę w kabinie zajmują szklane półki. Są znacznie praktyczniejsze niż zawieszone na ścianie, bo nie przeszkadzają podczas natrysku.

ŁAZIENKA: Wygoda na czterech metrach. Wieszak przymocowany do ściany tuż przy drzwiach kabiny to bardzo wygodne rozwiązanie - po kąpieli ręcznik jest w zasięgu ręki.

ŁAZIENKA: Praktyczna i estetyczna. Oprócz pojemnej szafki podumywalkowej i półki pod lustrem w łazience zrobiono dodatkowe schowki w obudowie wanny - rozwiązanie warte polecenia.

ŁAZIENKA: Praktyczna i estetyczna. Deski i belki ułożone są pionowo i poziomo. Taki geometryczny podział optycznie porządkuje wnętrze, wprowadza do niego uspokajający rytm.

ŁAZIENKA: Praktyczna i estetyczna. Biały podwieszany sedes wtapia się w tło płytek ściennych, ale efektownie kontrastuje z ciemnym drewnem na podłodze.

ŁAZIENKA: Praktyczna i estetyczna. Pod lustrem zamocowanym na stałe do ściany zamontowano półkę. Tak jak inne drewniane elementy w tej łazience jest zrobiona z egzotycznego gatunku - wenge.

ŁAZIENKA: Z praktycznym schowkiem. Rezygnując z wanny na rzecz kabiny prysznicowej, właściciele zyskali miejsce na bidet. Śnieżnobiała barwa obydwu urządzeń kontrastuje z głęboką czernią ściany, na której zostały podwieszone.

ŁAZIENKA: Z praktycznym schowkiem. Tuż za kabiną prysznicową znajduje się pomieszczenie gospodarcze. Nie jest duże, ale mieści się w nim pralka, suszarka i wszelkie akcesoria niezbędne do sprzątania. Są też półki na ręczniki, zapas papieru toaletowego itp.

ŁAZIENKA: Z praktycznym schowkiem. Pod umywalką jest pojemna szafka, a w ściennej wnęce płytki schowek, np. na kosmetyki.

ŁAZIENKA: Z praktycznym schowkiem. W kabinie prysznicowej nie zainstalowano brodzika. Odpływ zrobiono bezpośrednio w podłodze wyłożonej dużymi płytkami gresu imitującymi kamień.

ŁAZIENKA: Z pojemną szafką. Na ścianie obok wanny zmieścił się tylko sedes, więc zamiast bidetu zamontowano praktyczna baterię bidetową.

ŁAZIENKA: Z pojemną szafką. Wannę i murowany natrysk bez brodzika (woda spływa po nachylonej podłodze do kratki ściekowej) umieszczono przy jednej ścianie. Szerokość (52 cm) szklanych drzwi kabiny tak dobrano, by nawet przy pełnym otwarciu nie uderzały o umywalkę.

ŁAZIENKA: Z pojemną szafką. Większość ściany zajmuje szafka, w której blacie zainstalowano umywalkę. Wystarczajaco mieści wszystkie rzeczy niezbędne w łazience.

ŁAZIENKA: Rzeczy pod kontrolą. Ścianę naprzeciwko wanny i umywalki zabudowano szafą. Mieści się w niej mnóstwo rzeczy, dzięki czemu w łazience zawsze panuje porządek.

ŁAZIENKA: Rzeczy pod kontrolą. W jednej z szafek ukryto pralkę, a tuż nad nią zamontowano wysuwany metalowy kosz na bieliznę. W tej strefie pomieszczenia znajduje się też podwieszany sedes.

ŁAZIENKA: Rzeczy pod kontrolą. Zrobiona na zamówienie szafka pod umywalkę wypełnia miejsce między wanną a boczną ścianą. Na jej duży blat można swobodnie odkładać rzeczy potrzebne podczas wykonywania czynności toaletowych. Przyklejone do ściany lustro jest dobrze oświetlone - lampy umieszczono po bokach największej tafli oraz wysoko nad nią.

ŁAZIENKA: Rzeczy pod kontrolą. Długą ścianę naprzeciw wejścia przeznaczono na strefę kąpielowo-umywalkową. Zainstalowano tam prostokątną wannę, a obok niej - umywalkę zamontowaną na blacie szafki idealnie wpasowanej w wolną przestrzeń. Mebel ma zarówno półki otwarte, jak i zamykane drzwiczkami, co ułatwia ciekawe zaaranżowanie tego kącika; na widoku można bowiem trzymać kosmetyki w estetycznych pojemnikach, a chować jedynie przedmioty opakowane mniej atrakcyjnie.

ŁAZIENKA: Z przepastną szafą. Uporządkowany wygląd łazienka zawdzięcza przede wszystkim przepastnej wnękowej szafie z szufladami o głębokości 80 cm, w których są pochowane wszystkie niezbędne w tym pomieszczeniu rzeczy.

ŁAZIENKA: Z przepastną szafą. Górne szuflady otwierają się jak szafki cargo, co pozwala wygodnie do nich zaglądać oraz wkładać i wyjmować przedmioty.

ŁAZIENKA: Z przepastną szafą. Dolną półkę szafy przeznaczoną na środki czystości zasłaniają otwierane do góry drzwiczki - ze względu na bliskość sedesu jest za mało miejsca na wysunięcie szuflady. Drzwiczki wyglądają tak samo jak pozostałe fronty (szafę zaprojektował Artur Wrona).

ŁAZIENKA: Mała, ale pojemna. Nad umywalką zamontowaną na kamiennym blacie wisi lustro. Jego duża tafla oraz jasna kolorystyka optycznie powiększają wnętrze.

ŁAZIENKA: Mała, ale pojemna. W wolnym miejscu między wanną a blatem umywalki zbudowano szafkę. Dzięki szklanym drzwiom mebel wygląda subtelnie i nie dominuje we wnętrzu.

ŁAZIENKA: Mała, ale pojemna. We wnęce między dwojgiem drzwi zainstalowano niewielki podwieszany sedes. Strefa sanitarna jest więc wyraźnie oddzielona od kąpielowej.

ŁAZIENKA: Niezbędne minimum. Funkcję szafek pełnią tu schowki we wnękach wybitych w ścianach. Są dość płytkie, ale na zamocowanych w nich licznych półkach mieści się sporo drobiazgów.

ŁAZIENKA: Niezbędne minimum. W wąskim i długim pomieszczeniu wanna narożna jest rozsądnym rozwiązaniem. Tutaj umieszczono ją w miejscu najbardziej oddalonym od drzwi, pod oknem.

ŁAZIENKA: Niezbędne minimum. Mały kącik przy drzwiach zarezerwowano na strefę sanitarną. Zamiast sedesu standardowych rozmiarów zamontowano kompaktowy, który zajmuje mniej miejsca.

ŁAZIENKA: Niezbędne minimum. Do wszystkich niezbędnych urządzeń jest swobodny dostęp (w dość wąskim pomieszczeniu często bywa to sporym problemem). Zamiast tradycyjnych szafek są zrobione w ściennych wnękach minischowki ze szklanymi drzwiczkami. Mnóstwo rzeczy mieści się również w obszernej, zamykanej szklanymi drzwiami szafce pod umywalką.

ŁAZIENKA: Zabawa w chowanego. Na schowki wykorzystano tu każdy wolny kawałek przestrzeni. Jedną z szafek umieszczono pod umywalką. Z pożytkiem zagospodarowano również przestrzeń nad podwieszanym sedesem - w znajdującej się tam wnęce, która często pełni funkcję dekoracyjną, również przewidziano praktyczne schowki.

ŁAZIENKA: Zabawa w chowanego. Schowki przy wannie są bardzo głębokie; w jednym z nich została ukryta pralka - urządzenie w domu niezbędne, ale często zaburzające harmonijny wystrój wnętrza.

ŁAZIENKA: Zabawa w chowanego. Stalowy reling zamocowany na bocznej ścianie służy nie tylko jako podręczny wieszak na ręcznik, ale także jako uchwyt ułatwiający wychodzenie z wanny. Akcesoria potrzebne podczas kąpieli są trzymane we wnękowej półce zrobionej w ścianie naprzeciwko.

ŁAZIENKA: Wszystko płynie. Najpojemniejszym schowkiem jest szafka pod umywalką. We wnętrzu dominują płynne linie - opływowy kształt ma nie tylko kabina prysznicowa, ale też podwieszany sufit. W ten sposób projektantka chciała wywołać skojarzenia z wodą.

ŁAZIENKA: Wszystko płynie. Między dużą narożną wanną a umywalką zbudowano niewysoki murek. Służy on jako dodatkowa półka, a zarazem wydziela z przestrzeni łazienki strefę kąpielową.

ŁAZIENKA: Wszystko płynie. Wnęki nad podwieszanym sedesem i bidetem zostały podświetlone lampkami halogenowymi zamontowanymi w wiszących wyżej szafkach. Ich światło efektownie podkreśla kolory mozaiki.

ŁAZIENKA: Wszystko płynie. W ścianie kabiny wyłożonej mozaiką (to idealny materiał do wykańczania zaokrąglonych powierzchni) została zrobiona wnęka na kosmetyki potrzebne podczas brania prysznicu.

Udostępnij

Przeczytaj także

Innowacyjny sposób ogrzewania wreszcie w ofercie marki Blaupunkt
Stal na dachu i elewacji stanowi idealną kompozycję
Dział Sprzedaży i kontakt z klientem w FORMEE w Miedzyrzeczu.

Polecane

Łazienki: wizje nowoczesności
Jak zaprojektować małą toaletę?
Jaki problem stwarza mała łazienka

Skomentuj:

Łazienka w idealnym porządku

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej