Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jaki problem stwarza mała łazienka

Komentarze: arch. Katarzyna Jekiełek Teksty: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Dorota Karpińska, Anna Kępińska Zdjęcia: Sławomir Frąckowiak

Jej urządzanie przypomina układanie puzzli - trzeba idealnie dopasować wszystkie elementy. Dlatego najpierw warto zadbać o dobry projekt, a później kupować wyposażenie.

Jeśli standardowe urządzenia się nie mieszczą, zastąpmy je mniejszymi (tzw. kompaktowymi) albo narożnymi, które zajmą miejsca zwykle niewykorzystane. Dobrym pomysłem jest też zrezygnowanie

z wanny na korzyść kabiny prysznicowej - wtedy w łazience może się też zmieścić bidet. Wykańczając wnętrze, użyjmy jasnych kolorów i dużych luster, które optycznie je powiększą.

Przykład 1

Łazienka nie dość, że jest mała (ok. 4 m kw.), to jeszcze ma dwoje drzwi - jedne do przedpokoju, drugie, suwane - do sypialni gospodarzy. Ograniczają one możliwość wykorzystania całej powierzchni ścian, w związku z czym w pomieszczeniu nie zmieścił się bidet. Przy jednej z dłuższych ścian zamontowano wygodną wannę. Na prostopadłej do niej, między drzwiami, znalazło się miejsce na kompaktowy podwieszany sedes. Kolejną ścianę zajmuje umywalka, obok której zmieściła się również wąska, ale dość głęboka szafka zbudowana z płyt gipsowo-kartonowych.

Przykład 2

Mikroskopijne pomieszczenie (niecałe 3 m kw.) pierwotnie było przeznaczone na toaletę. Właściciele postanowili jednak urządzić tu drugą łazienkę, powiększając ją o część znajdującej się obok garderoby. W uzyskanej tym sposobem wnęce powstała wygodna kabina prysznicowa zamykana szklanymi drzwiami. Przy niej z jednej strony usytuowano kompaktowy sedes, natomiast z drugiej - sporą umywalkę zamontowaną na stelażu z półką. Zostało też nieco miejsca na szafkę. Jest płytka, dzięki czemu nie przeszkadza.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jaki problem stwarza mała łazienka