Budowa Wnętrza Chata w mieście Chata w mieście TEKST I STYLIZACJA: Agnieszka Osak-Rejmer ZDJĘCIA: Sylwester Rejmer PROJEKT: Justyna Szałamacha 01-12-2010 15:30
Aranżacje. Proste meble z drewna, ceramiczne ozdoby i gliniane naczynia z polnymi kwiatami, a w kuchni zapach przetworów. Wchodząc do tego domu, zapominamy o dużym mieście tuż za ogrodzeniem. Wkraczamy w świat, o jakim marzą mieszczuchy.<BR />Stolik kawowy z litego drewna ma oryginalną rzeźbioną dekorację - takie meble artystka nazywa meblorzeźbami. Na podłodze w całym domu ułożono deski bukowe z widocznymi sękami (tylko do kuchni wybrano gres przypominający fakturą kamień). W wielkim glinianym naczyniu zawsze stoją bukiety nawiązujące do pory roku. Proste meble z drewna, ceramiczne ozdoby i gliniane naczynia z polnymi kwiatami, a w kuchni zapach przetworów. Wchodząc do tego domu, zapominamy o dużym mieście tuż za ogrodzeniem. Wkraczamy w świat, o jakim marzą mieszczuchy.
1 z 10 Aranżacje. Proste meble z drewna, ceramiczne ozdoby i gliniane naczynia z polnymi kwiatami, a w kuchni zapach przetworów. Wchodząc do tego domu, zapominamy o dużym mieście tuż za ogrodzeniem. Wkraczamy w świat, o jakim marzą mieszczuchy.<BR />Stolik kawowy z litego drewna ma oryginalną rzeźbioną dekorację - takie meble artystka nazywa meblorzeźbami. Na podłodze w całym domu ułożono deski bukowe z widocznymi sękami (tylko do kuchni wybrano gres przypominający fakturą kamień). W wielkim glinianym naczyniu zawsze stoją bukiety nawiązujące do pory roku.
Otwórz galerię
(10)
2 z 10 Aranżacje. Szafkę i stolik kawowy z drewna dębowego i lipowego zrobiła gospodyni. Jej dziełem jest również tryptyk 'Świnie' nad kanapą. 3 z 10 Aranżacje. Ściana w przedpokoju jest niebanalnie wykończona - pani Justyna pokryła ją jutowymi workami. Sama namalowała też obrazy na szybach. 4 z 10 Aranżacje. Kuchnia jest utrzymana w stylu rustykalnym. Unikatowe żelazne uchwyty dębowych szafek wykuł w kuźni (podobnie jak karnisze i balustradę) znajomy artysta plastyk Marcin Klich. Ceramiczne kafle (dzieło pani Justyny) są ozdobione motywami jabłek i plasterków cytryn. W oknach, zamiast firanek - namalowane przez artystkę apetyczne owoce i warzywa. 5 z 10 Aranżacje. Przedwojenny poniemiecki stół po rozłożeniu pomieści nawet dwanaście osób. Krzesła wynalezione w składzie staroci pani Justyna pomalowała na biało i ozdobiła motywem liści i kwiatów hortensji. Sielski klimat wnętrza podkreśla obraz olejny gospodyni z cyklu ,,Kury domowe'. Nad kokoszkami czuwa kogut (rzeźba z ceramiki szkliwionej, również jej autorstwa). 6 z 10 Aranżacje. Taras, letnia pracownia pani domu. Stąd schodzi się do ogrodu, gdzie rośnie dwadzieścia świerków, trzy klony i mnóstwo krzaków bzu. 7 z 10 Aranżacje. Schody z fantazyjną kutą balustradą prowadzą na piętro, do pokoi 15-letniej Judyty i 9-letniego Tytusa, oraz do piwnicy, gdzie znajdują się dwie pracownie: ceramiczna (pani domu) i komputerowa (pana domu, Tadeusza, filologa angielskiego). 8 z 10 Aranżacje. W sypialni największe wrażenie robi portret... maciory, wiszący nad pięknym łóżkiem z surowych sosnowych desek. 9 z 10 Aranżacje. Ściany w łazience są pokryte impregnowaną barwioną gładzią gipsową. Nad umywalką - dekoracyjny kafel przedstawiający żaby na liściach, oczywiście dzieło pani domu. 10 z 10 Aranżacje. Wszystkie drzwi w domu powstały według projektu pani Justyny. Zrobiono je z surowych desek, które gospodyni własnoręcznie malowała i woskowała. Koniec galerii zdjęć Aranżacje. Proste meble z drewna, ceramiczne ozdoby i gliniane naczynia z polnymi kwiatami, a w kuchni zapach przetworów. Wchodząc do tego domu, zapominamy o dużym mieście tuż za ogrodzeniem. Wkraczamy w świat, o jakim marzą mieszczuchy.<BR />Stolik kawowy z litego drewna ma oryginalną rzeźbioną dekorację - takie meble artystka nazywa meblorzeźbami. Na podłodze w całym domu ułożono deski bukowe z widocznymi sękami (tylko do kuchni wybrano gres przypominający fakturą kamień). W wielkim glinianym naczyniu zawsze stoją bukiety nawiązujące do pory roku.
Aranżacje. Szafkę i stolik kawowy z drewna dębowego i lipowego zrobiła gospodyni. Jej dziełem jest również tryptyk 'Świnie' nad kanapą.
Aranżacje. Ściana w przedpokoju jest niebanalnie wykończona - pani Justyna pokryła ją jutowymi workami. Sama namalowała też obrazy na szybach.
Aranżacje. Kuchnia jest utrzymana w stylu rustykalnym. Unikatowe żelazne uchwyty dębowych szafek wykuł w kuźni (podobnie jak karnisze i balustradę) znajomy artysta plastyk Marcin Klich. Ceramiczne kafle (dzieło pani Justyny) są ozdobione motywami jabłek i plasterków cytryn. W oknach, zamiast firanek - namalowane przez artystkę apetyczne owoce i warzywa.
Aranżacje. Przedwojenny poniemiecki stół po rozłożeniu pomieści nawet dwanaście osób. Krzesła wynalezione w składzie staroci pani Justyna pomalowała na biało i ozdobiła motywem liści i kwiatów hortensji. Sielski klimat wnętrza podkreśla obraz olejny gospodyni z cyklu ,,Kury domowe'. Nad kokoszkami czuwa kogut (rzeźba z ceramiki szkliwionej, również jej autorstwa).
Aranżacje. Taras, letnia pracownia pani domu. Stąd schodzi się do ogrodu, gdzie rośnie dwadzieścia świerków, trzy klony i mnóstwo krzaków bzu.
Aranżacje. Schody z fantazyjną kutą balustradą prowadzą na piętro, do pokoi 15-letniej Judyty i 9-letniego Tytusa, oraz do piwnicy, gdzie znajdują się dwie pracownie: ceramiczna (pani domu) i komputerowa (pana domu, Tadeusza, filologa angielskiego).
Aranżacje. W sypialni największe wrażenie robi portret... maciory, wiszący nad pięknym łóżkiem z surowych sosnowych desek.
Aranżacje. Ściany w łazience są pokryte impregnowaną barwioną gładzią gipsową. Nad umywalką - dekoracyjny kafel przedstawiający żaby na liściach, oczywiście dzieło pani domu.
Aranżacje. Wszystkie drzwi w domu powstały według projektu pani Justyny. Zrobiono je z surowych desek, które gospodyni własnoręcznie malowała i woskowała.
Skomentuj:
Chata w mieście