Budowa Wnętrza Rośliny doniczkowe: duże jest piękne Rośliny doniczkowe: duże jest piękne TEKST: Katarzyna Kowalska ZDJĘCIA: Paweł Kiszkiel, Arkadiusz Ścichocki, Biuro Kwiatowe Holandia
18-12-2010 01:10
<b> ROŚLINY DONICZKOWE. W naturze osiągają nawet kilkanaście metrów wysokości, w donicach - 'zaledwie' dwa albo trzy. Egzotyczne olbrzymy nadzwyczaj dobrze czują się w naszych domach. </b> <BR /> Juka, wysokość do 3 m. Najlepiej rośnie w miejscach silnie nasłonecznionych. Latem przepada za spryskiwaniem. W naturze osiągają nawet kilkanaście metrów wysokości, w donicach - ?zaledwie? dwa albo trzy. Egzotyczne olbrzymy nadzwyczaj dobrze czują się w naszych domach.
1 z 8 <b> ROŚLINY DONICZKOWE. W naturze osiągają nawet kilkanaście metrów wysokości, w donicach - 'zaledwie' dwa albo trzy. Egzotyczne olbrzymy nadzwyczaj dobrze czują się w naszych domach. </b> <BR /> Juka, wysokość do 3 m. Najlepiej rośnie w miejscach silnie nasłonecznionych. Latem przepada za spryskiwaniem.
Otwórz galerię
(8)
2 z 8 ROŚLINY DONICZKOWE. Howea forsteriana, wysokość ponad 2 m. Palma ta nie toleruje bezpośredniego słońca, lubi częste zraszanie. Lato może spędzić na zacienionym balkonie i tarasie. 3 z 8 ROŚLINY DONICZKOWE. Monstera, wysokość do 2 m. Nazwę zawdzięcza liściom o nietypowym kształcie (monstrum to po łacinie potwór, dziwadło). Nie znosi ostrego słońca, lubi zraszanie. 4 z 8 ROŚLINY DONICZKOWE. Dracena, wysokość do 3 m. Lubi zraszanie, ciepło i słoneczne miejsca (ale światło powinno być rozproszone). 5 z 8 ROŚLINY DONICZKOWE. Fikus (figowiec) benjamina, wysokość do 2 m. Należy go chronić przed bezpośrednim słońcem, a zimą zraszać liście. 6 z 8 ROŚLINY DONICZKOWE. Szeflera. Wysokość 2-3 m. Lubi miejsca dobrze oświetlone, ale w ostrym słońcu żółknie. Podłoże powinno być stale wilgotne. 7 z 8 ROŚLINY DONICZKOWE. Figowiec lirolistny, wysokość do 3 m. Trzeba go chronić przed przeciągami, zwłaszcza zimą. 8 z 8 ROŚLINY DONICZKOWE. Wilczomlecz trójżebrowy, (na pierwszym planie), wys. do 2,5 m. Nie znosi zalewania korzeni, lubi słoneczne miejsca i suche powietrze. Na drugim planie - grubosz, wys. do 1 m. Koniec galerii zdjęć <b> ROŚLINY DONICZKOWE. W naturze osiągają nawet kilkanaście metrów wysokości, w donicach - 'zaledwie' dwa albo trzy. Egzotyczne olbrzymy nadzwyczaj dobrze czują się w naszych domach. </b> <BR /> Juka, wysokość do 3 m. Najlepiej rośnie w miejscach silnie nasłonecznionych. Latem przepada za spryskiwaniem.
ROŚLINY DONICZKOWE. Howea forsteriana, wysokość ponad 2 m. Palma ta nie toleruje bezpośredniego słońca, lubi częste zraszanie. Lato może spędzić na zacienionym balkonie i tarasie.
ROŚLINY DONICZKOWE. Monstera, wysokość do 2 m. Nazwę zawdzięcza liściom o nietypowym kształcie (monstrum to po łacinie potwór, dziwadło). Nie znosi ostrego słońca, lubi zraszanie.
ROŚLINY DONICZKOWE. Dracena, wysokość do 3 m. Lubi zraszanie, ciepło i słoneczne miejsca (ale światło powinno być rozproszone).
ROŚLINY DONICZKOWE. Fikus (figowiec) benjamina, wysokość do 2 m. Należy go chronić przed bezpośrednim słońcem, a zimą zraszać liście.
ROŚLINY DONICZKOWE. Szeflera. Wysokość 2-3 m. Lubi miejsca dobrze oświetlone, ale w ostrym słońcu żółknie. Podłoże powinno być stale wilgotne.
ROŚLINY DONICZKOWE. Figowiec lirolistny, wysokość do 3 m. Trzeba go chronić przed przeciągami, zwłaszcza zimą.
ROŚLINY DONICZKOWE. Wilczomlecz trójżebrowy, (na pierwszym planie), wys. do 2,5 m. Nie znosi zalewania korzeni, lubi słoneczne miejsca i suche powietrze. Na drugim planie - grubosz, wys. do 1 m.
Skomentuj:
Rośliny doniczkowe: duże jest piękne