Budowa Wnętrza Zrób to sam: schowek za ścianką Zrób to sam: schowek za ścianką TEKST, WYKONANIE, STYLIZACJA I ZDJĘCIA: Agnieszka Żelazko 11-12-2010 02:30
<b> SCHOWEK ZA ŚCIANKĄ. Lekka ścianka z drewna przesłoniła pralkę i wiszący nad nią piec z przyłączami. Dostęp do urządzeń jest nadal wygodny, a łazienka znacznie zyskała na wyglądzie. </b> <BR /> Ściankę zrobiono z gotowych sosnowych drzwi lamelkowych, które zabarwiono bejcą. Zostały tak zamocowane, by w razie potrzeby łatwo dało się je zdemontować. Lekka ścianka z drewna przesłoniła pralkę i wiszący nad nią piec z przyłączami. Dostęp do urządzeń jest nadal wygodny, a łazienka znacznie zyskała na wyglądzie.
1 z 9 <b> SCHOWEK ZA ŚCIANKĄ. Lekka ścianka z drewna przesłoniła pralkę i wiszący nad nią piec z przyłączami. Dostęp do urządzeń jest nadal wygodny, a łazienka znacznie zyskała na wyglądzie. </b> <BR /> Ściankę zrobiono z gotowych sosnowych drzwi lamelkowych, które zabarwiono bejcą. Zostały tak zamocowane, by w razie potrzeby łatwo dało się je zdemontować.
Otwórz galerię
(9)
2 z 9 <b> Krok po kroku robimy przesłonę w łazience </b> <BR /> KROK 1. Kupione w markecie budowlanym drzwi z surowego drewna wygładzamy papierem ściernym i dokładnie czyścimy z pyłu, najlepiej lekko wilgotną ściereczką. Malujemy je lakiero-bejcą w wybranym kolorze (albo bejcą i lakierem). 3 z 9 KROK 2. Jeśli w miejscu montowanej przesłony jest np. rura lub gzyms, przygotowujemy szablon do wyznaczenia potrzebnego wycięcia. Kawałek kartonu przykładamy do ściany i rysujemy kontur wycięcia. Po zrobieniu w szablonie otworów przymierzamy, czy pasują. 4 z 9 KROK 3. Szablon układamy równo na brzegu przegrody i ołówkiem wyznaczamy na niej miejsca cięcia. 5 z 9 KROK 4. Płytkie wycięcie (na gzyms) można zrobić dłutkiem. Głębsze (na rurę), wymaga podpiłowania. Resztę 'wybieramy' dłutem. 6 z 9 KROK 5. Z drewnianej listwy odcinamy dwa klocki (8-10 cm), które będą nóżkami ścianki - lepiej, by nie stała bezpośrednio na podłodze. Przykręcamy je. Miejsca połączeń i wycięcia polerujemy papierem i ewentualnie Uzupełniamy bejcę. 7 z 9 KROK 6. Na podłodze zaznaczamy miejsca, w których trzeba wywiercić otwory potrzebne do zamocowania niewielkich kątowników (o boku 5-6 cm), które będą stabilizować ściankę. Mocujemy po dwa kątowniki na każdą nogę. 8 z 9 KROK 7. Na ścianie wyznaczamy miejsca na otwory, w których osadzimy wkręty mocujące uchwyty (w zależności od wysokości przesłony powinno ich być od 2 do 4). Przykręcamy uchwyty. 9 z 9 KROK 8. Do ściany przystawiamy przegrodę i na jej krawędzi wyznaczamy miejsce zamocowania zaczepów (wystająca część każdego z nich powinna wchodzić w odpowiedni uchwyt). Przykręcamy je. Koniec galerii zdjęć <b> SCHOWEK ZA ŚCIANKĄ. Lekka ścianka z drewna przesłoniła pralkę i wiszący nad nią piec z przyłączami. Dostęp do urządzeń jest nadal wygodny, a łazienka znacznie zyskała na wyglądzie. </b> <BR /> Ściankę zrobiono z gotowych sosnowych drzwi lamelkowych, które zabarwiono bejcą. Zostały tak zamocowane, by w razie potrzeby łatwo dało się je zdemontować.
<b> Krok po kroku robimy przesłonę w łazience </b> <BR /> KROK 1. Kupione w markecie budowlanym drzwi z surowego drewna wygładzamy papierem ściernym i dokładnie czyścimy z pyłu, najlepiej lekko wilgotną ściereczką. Malujemy je lakiero-bejcą w wybranym kolorze (albo bejcą i lakierem).
KROK 2. Jeśli w miejscu montowanej przesłony jest np. rura lub gzyms, przygotowujemy szablon do wyznaczenia potrzebnego wycięcia. Kawałek kartonu przykładamy do ściany i rysujemy kontur wycięcia. Po zrobieniu w szablonie otworów przymierzamy, czy pasują.
KROK 3. Szablon układamy równo na brzegu przegrody i ołówkiem wyznaczamy na niej miejsca cięcia.
KROK 4. Płytkie wycięcie (na gzyms) można zrobić dłutkiem. Głębsze (na rurę), wymaga podpiłowania. Resztę 'wybieramy' dłutem.
KROK 5. Z drewnianej listwy odcinamy dwa klocki (8-10 cm), które będą nóżkami ścianki - lepiej, by nie stała bezpośrednio na podłodze. Przykręcamy je. Miejsca połączeń i wycięcia polerujemy papierem i ewentualnie Uzupełniamy bejcę.
KROK 6. Na podłodze zaznaczamy miejsca, w których trzeba wywiercić otwory potrzebne do zamocowania niewielkich kątowników (o boku 5-6 cm), które będą stabilizować ściankę. Mocujemy po dwa kątowniki na każdą nogę.
KROK 7. Na ścianie wyznaczamy miejsca na otwory, w których osadzimy wkręty mocujące uchwyty (w zależności od wysokości przesłony powinno ich być od 2 do 4). Przykręcamy uchwyty.
KROK 8. Do ściany przystawiamy przegrodę i na jej krawędzi wyznaczamy miejsce zamocowania zaczepów (wystająca część każdego z nich powinna wchodzić w odpowiedni uchwyt). Przykręcamy je.
Skomentuj:
Zrób to sam: schowek za ścianką