Zrób to sam: wnękowe półeczki

Tekst i wykonanie: Justyna Burdow-Gołoś, Krzysztof Radzanowski Zdjęcia: Łukasz Zandecki

Jeśli nie masz pomysłu, jak wykorzystać wnękę w łazience, skorzystaj z naszej podpowiedzi - warto zamocować w niej praktyczne półeczki na kosmetyki w ładnych opakowaniach lub na ozdobne kosze na toaletowe drobiazgi.

07.01.2010 WARSZAWA , INSTALACJA SZKLANEJ POLKI W LAZIENCE .
W pobliżu podwieszanego sedesu, który mocuje się na stelażu ustawionym na ogół przy ścianie, łatwo jest wygospodarować wnęki.
Zacznijmy od sprawdzenia, z czego jest wykonana wnęka, bo od tego zależy sposób montażu uchwytów do półek.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięJeśli ścianki są murowane, będzie potrzebne wiertło do muru oraz zwykłe kołki rozporowe z wkrętem, we wnęce z płyty gipsowo-kartonowej należy użyć specjalnych kołków (uchwyt utrzyma się również na zwykłym kołku, ale pod warunkiem, że kołek trafi w konstrukcję szkieletową ze stali). Do drewnianych ścianek wystarczą same wkręty do drewna.

Półki robi się na ogół ze szkła o grubości 5-6 mm, ale jeśli mają być długie, trzeba wybrać grubsze. Zanim je zamówimy, sprawdźmy, czy we wnęce zostały zachowane kąty proste - jeśli nie, z wymiarów odejmijmy jeszcze po 2-3 mm.

Zobacz galerię zdjęćZobacz także:

Zrób to sam: montujemy półkę w niszy

Zrób to sam: ukrywamy wnętrze wnęki

Zrób to sam: półki we wnęce    Więcej o:

Skomentuj:

Zrób to sam: wnękowe półeczki