Budowa

Ogród

Wnętrza

Design

Architektura

DIY

HGTV

Trendy budowlane

Co potrafi stelaż podtynkowy Geberit? Możesz się zdziwić!

materiał promocyjny partnera
Geberit AquaClean Mera - Fot. mat. Geberit

Systemy podtynkowe szturmem zdobyły nasze łazienki. Nic dziwnego, pozwalają oszczędzić cenne miejsce, umożliwiają dowolną aranżację pomieszczenia, dzięki czemu łazienka staje się wygodniejsza i bardziej estetyczna. Dobrze wybrany system potrafi zdziałać wiele. Zobaczcie, dlaczego warto wybrać stelaż podtynkowy marki Geberit.

Masz pół wieku spokoju

Jednym z pierwszych obiektów, w którym pojawiły się podwieszane toalety, był Hotel Eiger, w szwajcarskim uzdrowisku w Grindelwald. Działo się to w 1966 roku, a nowatorski system był dziełem szwajcarskiej firmy Geberit. Z miejsca pojawili się naśladowcy urządzeń popularnie nazwanych "geberitami". Tyle tylko, że ich systemy nie są już tak doskonałe, bo Geberit jest niekwestionowanym europejskim liderem w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Kupując więc stelaż, zwróć uwagę, czy na pewno wybrałeś oryginał, czyli produkt firmy Geberit, bo tylko taki gwarantuje niezawodność i bezpieczeństwo podczas użytkowania. Nie warto ryzykować z podróbkami, bo choć stelaża nie widać, musi działać bez zarzutu, aby w razie awarii nie trzeba było rozkuwać ścian. Trwałość zaś poszczególnych elementów systemu Geberit jest niezwykła - w wielu łazienkach do dziś działają bez zarzutu spłuczki zainstalowane 50 lat temu! W sumie nie powinno to dziwić, przecież każdy ze 160 elementów kryje ponad 140 lat doświadczenia i know-how.

 

Z lewej: produkty Geberit są bardzo trwałe, pierwsze instalacje wykonane ponad 50 lat temu, działają do dziś./ Z prawej: stelaż podtynkowy Geberit Duofix z przyciskiem Sigma50 - Fot. materiały Geberit

Dostajesz gwarancję na wiele lat

Jednak o prawdziwej jakości produktu świadczy długość gwarancji na zawory (napełniający i spustowy), ale także na uszczelki i drobne elementy. Geberit daje aż dziesięć lat gwarancji na wszystkie części stelaża i spłuczki, która zresztą została wykonana z jednego elementu (a nie np. z kilku klejonych), dzięki czemu jej rozszczelnienie jest praktycznie niemożliwe. Poza tym serwis urządzeń jest w tym czasie bezpłatny. To zaś oznacza, że nie tylko części będą wymienione bez pieniędzy, ale również nie zapłacisz za dojazd i pracę serwisu. Poza tym firma Geberit gwarantuje 25-letni dostęp do części zamiennych, a tego nie daje żaden inny producent.

 

Każda część systemu Geberit objęta jest gwarancją - Fot. mat. Geberit

Oszczędzasz wodę i pieniądze

Stelaże podtynkowe są wykorzystywane do mocowania podstawowych urządzeń ceramiki sanitarnej - WC, bidetów, umywalek. Wybierając oryginalny stelaż Geberit, możesz mieć pewność, że zamontowana na nich ceramika nie odpadnie od ściany. Rozwiązania podwieszane zostały zaprojektowane i przetestowane pod kątem utrzymania ciężaru do 400 kg. Zwrócić uwagę na pojemność spłuczek wody. Szwajcarski Geberit ma system spłukiwania dwudzielnego. Naciśnięcie mniejszego przycisku uruchamia 3 litry wody, zaś większego 6 litrów. Jest także możliwość zmniejszenia tej ilości – do 2 i 4 litrów. Oszczędność wody przekłada się zaś bezpośrednio na niższe opłaty.  

Montujesz gdzie chcesz, a nie gdzie musisz

Systemy podtynkowe tworzą nieograniczone możliwości aranżacyjne. Spłuczki Geberit Omega wpasują się niemal w każdą łazienkę. Wśród kilkunastu modeli, na pewno znajdziesz odpowiedni do swojej łazienki. W małych pomieszczeniach np. sprawdzi się stelaż podtynkowy Geberit Duofix ze spłuczką podtynkową o głębokości zaledwie 8 cm. Firma oferuje też spłuczki, które można zamontować na poddaszach, gdzie są niskie ściany kolankowe, lub w narożnikach. Z kolei model Geberit Omega można instalować na wysokości: 82 cm, 98 cm i 112 cm, a niezależnie od wysokości, siła spłukiwania zawsze będzie doskonała. Spłuczki można podłączyć do instalacji wodociągowej od tyłu lub z boku. 

 

Stelaż podtynkowy Geberit możesz umieścić w dowolnym miejscu - Fot. mat. Geberit

Tworzysz eleganckie wnętrze

W łazience z systemem podtynkowym bardzo istotne są przyciski spłukujące. Spłuczki Geberit są niezawodne, a przyciski spłukujące dopełniają aranżację łazienki. Są w rozmaitych kształtach i kolorach. W minimalistycznych aranżacjach sprawdzą się przyciski zamocowane w płaszczyźnie ściany (Geberit Sigma60), a w nowoczesnych wnętrzach idealne będą spłuczki uruchamiane bezdotykowo (np. Sigma80), a elegancka kolorystyka takich przycisków nadaje wnętrzu atrakcyjny wygląd.

 

Przycisk uruchamiany bezdotykowo, Geberit Sigma80 - Fot. mat. Geberit

Piękny design idzie w parze z funkcjonalnością.  Dla osób często korzystających z toalety nocą, a także w łazienkach sąsiadujących z sypialnią, znakomitym rozwiązaniem będzie przycisk Soft-Touch - uruchamianie nim spłuczki jest tak ciche, że nie przeszkadza domownikom podczas nocnego odpoczynku.  Z kolei w przycisku Geberit DuoFresh bezpośrednio przy misce ustępowej zamontowano element odsysający nieprzyjemne zapachy. Włącznik uruchamia system, który dzięki filtrowi węglowemu oczyszcza zanieczyszczone powietrze i bezwonne wdmuchuje z powrotem do łazienki. Geberit Duofresh działa ze stelażem podtynkowym Geberit z odciągiem powietrza i przyciskiem spłukującym Sigma40. Zresztą przycisk ten, stworzony przez znanego szwajcarskiego projektanta Christopha Behlinga, został wyróżniony nagrodą Design Plus. 

Montaż systemu podtynkowego pozwala na swobodę w projektowaniu wnętrza. Dzięki niemu stworzysz wnętrze dostosowane do swoich potrzeb i upodobań.

 

Przycisk z odciągiem zanieczyszczonych zapachów Geberit Sigma40 - Fot. mat. Geberit
Udostępnij

Przeczytaj także

Innowacyjny sposób ogrzewania wreszcie w ofercie marki Blaupunkt
Stal na dachu i elewacji stanowi idealną kompozycję
Dział Sprzedaży i kontakt z klientem w FORMEE w Miedzyrzeczu.

Polecane

Jaki styropian wybrać pod ogrzewanie podłogowe?
Beton komórkowy i silikat - zasady budowy w systemie H+H
System Budowy H+H - sposób na szybszą i tańszą budowę

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej