System Budowy H+H - sposób na szybszą i tańszą budowę
Decydując się na budowę domu bardzo często zależy nam na czasie. Jednak to nie jedyna kwestia, którą bierzemy pod uwagę wznosząc nasze "cztery ściany". Kolejnymi aspektami są koszty, które chcemy zoptymalizować przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości materiałów użytych podczas budowy. Dzięki Systemowi Budowy H+H możemy liczyć na sprostanie wszystkim tym oczekiwaniom naraz.
Użycie betonu komórkowego = szybkie i lekkie murowanie
Beton komórkowy zaliczany jest do najpopularniejszych materiałów budowlanych. Powstaje on z cementu, piasku, wody, wapna i środka porotwórczego. W procesie produkcyjnym betonu komórkowego wytwarza się bardzo duża ilość porów zwanych komórkami, w których znajduje się powietrze zapewniające bardzo wysoką izolację termiczną nie tylko w systemie ścian warstwowych, ale także w ścianach jednowarstwowych bez zastosowania dodatkowego ocieplenia. Beton komórkowy akumuluje ciepło – jest chłodny latem i powoli wyziębia się zimą.
Elementy z betonu komórkowego wchodzące w skład Systemu Budowy H+H charakteryzują się z reguły niską wagą. Dzięki temu można pracować z bloczkami znacznie większych rozmiarów, co sprawia, że przy wykorzystaniu pojedynczych, dużych elementów w tym samym czasie można wymurować nawet dwa razy większą powierzchnię ściany. Dzięki zastosowaniu uchwytów montażowych transport bloczków jest znacznie prostszy niż w przypadku innych materiałów murarskich pozbawionych tych udogodnień. Są one także łatwiejsze i szybsze w układaniu dzięki wysokiej dokładności wymiarowej. Mniejsze zużycie bloczków na metr kwadratowy równa się mniejszej ilości spoin, dzięki czemu zmniejszają się także straty ciepła.
Łatwość formowania i wykonywania bruzd
Beton komórkowy jest także łatwy w formowaniu – można go bez problemu przycinać nawet ręcznie przy użyciu piły widiowej. Dzięki temu bez problemu można nadać powstałym ścianom czy otworom okiennym oczekiwany przez nas wymiar oraz kształt. W ścianach z betonu komórkowego w łatwy sposób można wykonać bruzdy pod instalacje elektryczne za pomocą ręcznej bruzdownicy. Ponadto bloczki z tego materiału nie są tak twarde jak na przykład silikaty, dzięki czemu wbicie w nie gwoździ lub wywiercenie tworów na kołki również nie należy do uciążliwych działań.
Beton komórkowy a izolacja akustyczna
Bloczki z betonu komórkowego idealnie nadają się do murowania ścian zewnętrznych z uwagi na wspomnianą wcześniej szybkość i łatwość wznoszenia oraz bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Jeśli jednak zależy nam, aby wewnątrz budynku każde z pomieszczeń było dobrze wyciszone, to zamiast betonu komórkowego warto zastanowić się nad użyciem silikatu H+H, który charakteryzuje się bardzo dobrą izolacją akustyczną – świetnie pochłaniają dźwięk gwarantując tym samym ochronę przed wszelkim hałasem.
System Budowy H+H to idealne rozwiązanie do wznoszenia wolnostojących domów jednorodzinnych czy domów w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej. Użycie betonu komórkowego i silikatów pozwala na szybkie wybudowanie domu przy zachowaniu rozsądnych kosztów całego projektu.
- Więcej o: