Nowoczesny dom z miedzianymi akcentami
Wnętrza tego nowoczesnego domu pełne są naturalnego drewna, różnych odcieni szarości oraz dodatków w miedzianym kolorze. Przytulny klimat buduje tutaj również światło wpadające do środka przez duże okna.
Kto tu mieszka? Małżeństwo prawników.
Gdzie? Osiedle Konstancja pod Warszawą.
Powierzchnia: 383 m kw., dom.
Z holu wchodzimy do jadalni, która z jednej strony graniczy z kuchnią, a z drugiej – sąsiaduje z salonem. Parter to część reprezentacyjna tego nowoczesnego domu. Tu nie ma, tak jak w klasycznym domu, zamkniętych pomieszczeń, są natomiast otwarte przestrzenie – wysokie i jasne, które łączą się i przenikają. Kuchnię od jadalni oddziela jedynie wąska ścianka. Jest tłem zdobytego na aukcji obrazu łódzkiej malarki Katarzyny Gołębiowskiej i ustawionej pod nim komody. Natomiast granicę pomiędzy salonem i biblioteką wyznacza dwustronny kominek. Prosty, a zarazem bardzo dekoracyjny, dzięki tafli jasnego marmuru Calacatta z pięknym rysunkiem. Takie rozwiązanie sprawia, że biblioteka, czyli miejsce do relaksu i czytania, jest wydzielona, choć nie zamknięta. Dodatkowo wyróżnia ją drewniana rama, umieszczona na suficie, będąca przedłużeniem regału na książki. Jak na bibliotekę przystało, znalazło się też miejsce na wygodne fotele z podnóżkami oraz stolik oświetlony stojącą obok lampą. Anna Koszela, projektantka wnętrz, przyznaje, że ten dom był dla niej wyzwaniem.
Nowoczesny dom - elegancja i wysoka jakość wykończenia
Ekskluzywne podwarszawskie osiedle, modernistyczna architektura, biel z cegłą dekorującą fragmenty elewacji, wokół zieleń i dużo naturalnego drewna. Jak to wszystko, co na zewnątrz, zgrać z tym, co musi znaleźć się w środku? Tym bardziej, że wiele rzeczy już tam było – antyczne meble, obrazy, pamiątki z podróży i mnóstwo drobiazgów zgromadzonych w ciągu lat wspólnego życia gospodarzy. Ostatecznie zdecydowali, że parter ma być nowoczesny i otwarty, trzeba go urządzić od początku, natomiast piętro pozostanie sferą prywatną.
Kominek jest główną ozdobą parteru, poza marmurem dekoruje go także granit Nero Assoluto w kolorze ciemnego grafitu. Ten sam kamień pojawia się w kuchni – w sąsiedztwie zlewu pełni funkcję blatu roboczego. Przykrywa też wyspę z frontami wykończonymi pięknym fornirem z orzecha amerykańskiego. To nawiązanie do egzotycznej podłogi w jadalni i salonie. Zresztą, ciemna, ciepła barwa orzecha amerykańskiego przewija się w całym wnętrzu. Powtarza się w stoliku do kawy i w bibliotece. Nie przypadkiem wybrano podłogę w tym kolorze. Okazała się idealnym tłem rzeźb przywiezionych z podróży oraz przedmiotów z różnych epok, które kolekcjonują gospodarze. No i pasowała do ram okiennych. Nawiasem mówiąc, drewno pojawia się i za oknami, na przykład na tarasie, będącym przedłużeniem salonu. Splata się z zielenią ogrodu, która tutaj, dzięki dużym oknom, też jest elementem wnętrza.
Modna miedź w aranżacji nowoczesnego domu
Liczy się pierwsze wrażenie. A skoro tak, szczególną uwagę trzeba było poświęcić widocznej już z holu jadalni. Jadalnia nie powinna przytłaczać salonu, ale może zachwycić, zadziwić, nawet zaintrygować. Projektantka wybrała stół Skorpio, zbudowany z masywnego drewnianego blatu osadzonego na stalowych nogach i lekkie, obite skórą krzesła. Przestrzeń nad stołem rozjaśniły pokryte miedzią lampy Copper marki Tom Dixon.
Kolor miedzi, tak pięknie przełamujący dominację szarości, powraca też w innych częściach parteru. Blask miedzi współgra z wszystkimi odcieniami szarości – z ciemnymi i chłodnymi, wpadającymi w granat, a nawet w fiolet, np. w holu, a także z ciepłymi, beżowymi widocznymi na ścianie w jadalni czy w obiciach krzeseł. Z szarościami komponuje się też cegła, która zdobi ścianę z telewizorem, a przy okazji nawiązuje do elewacji domu. Złoto-brązowe barwy i ciepło miedzi dekorują również gościnną toaletę, wyłożoną ekskluzywną mozaiką.
Nowoczesny, spójny parter różni się od piętra domu, gdzie są sypialne gospodarzy, łazienka oraz garderoby. Góra jest klasyczna, pełna rodzinnych pamiątek. Tam jest prywatnie i przytulnie. Nie ma odważnie połyskującej miedzi, są za to delikatne sztukaterie na suficie, stare lustra oprawione w złote ramy i dużo wspomnień.
Modna aranżacja domu z miedzianymi detalami - prezentacja
Ceglana ściana w salonie nawiązuje do fragmentu elewacji domu. Komodę wykonała na zamówienie pracownia stolarska Macieja Pióro, zastosowane sofy to Cenova marki BoConcept.
Kominek oddziela salon od biblioteki. Zdobi go marmur Calacatta i granit Nero Assoluto (wykonanie Wood-Stone, Andrzej Mościcki).
W bibliotece fotele Kato z podnóżkami, Sits; stolik Pompidou, Eichholtz; lampa Tripod Cooper, Zuiver. Rzeźba przy kominku to pamiątka z podróży.
Obraz autorstwa Krzysztofa Wróblewskiego. Wisząca lampa Beat Fat Grey, Tom Dixon. Lniane rolety Baranowscy Studio.
Masywny drewniany blat stołu Skorpio Wood, Cattelan Italia, opiera się na rozrzeźbionych stalowych nogach. Krzesła Cattelan Italia, lampy Copper, Tom Dixon.
Barwny obraz Zbigniewa Gręziaka wyeksponowano na szarej ścianie.
Zabudowa kuchenna z lakierowanych płyt MDF, wyspę zdobi ciemnobrązowy fornir (orzech amerykański) z bardzo wyraźnym rysunkiem. Kamienny blat Nero Assoluto. Hokery About a stool, Hay.
Ciemne barwy tapety Arte w sypialni pani domu sprzyjają wyciszeniu.
Pod lustrem w złotej ramie szafka z dwiema szufladami wykonana na zamówienie w pracowni Macieja Pióro.
Łazienkę gospodarzy na piętrze zdobi luksusowa mozaika Sensual Venis Gold, Ardea i kryształowy żyrandol Preciosa Amelie. Umywalka Loop & Friends, wanna Oberon marki Villeroy & Boch. Baterie Steinberg 100.
W toalecie gościnnej mozaika Bisazza. Nad umywalką lampa Void Mini Copper, Tom Dixon. Bateria Steinberg 100.
Dzięki dużym oknom vis-à-vis wejścia, dom już od progu serwuje widok zieleni w ogrodzie.
Skomentuj:
Nowoczesny dom z miedzianymi akcentami