Budowa

Ogród

Wnętrza

Design

Architektura

DIY

HGTV

Trendy budowlane

Jak powiększyć łazienkę?

red.
Przebudowa mieszkania - kolaż: ladnydom

- Mieszkamy w trójkę, z dorosłym synem. Pokoi mamy więc w sam raz, ale chcielibyśmy powiększyć łazienkę, która w tej chwili ma zaledwie 3,1 m kw. i naszym zdaniem nie jest zbyt wygodna. A może udałoby się wygospodarować osobne pomieszczenie gospodarcze, pełniące również funkcję pralni? Szukamy też miejsca na jak największą liczbę szaf - Małgorzata.

Mieszkanie ma powierzchnię 61,7 m kw. oraz 3 pokoje.

Rozwiązanie A: z pralką we wnęce

Przebudowa mieszkania - wersja A - kolaż: ladnydom

Autor: Justyna Burdow-Gołoś

Punkt wyjścia: łazienkę powiększyłam kosztem przedpokoju. To pociągnęło za sobą kolejne zmiany – konieczność przeniesienia wejścia do pokoju syna oraz skrócenie pokoju, który przeznaczyłam na Państwa sypialnię.

• Zmodernizowana łazienka ma prawie 5 m kw., jest więc znacznie wygodniejsza. Tuż przy drzwiach wydzieliłam wnękę na dwa urządzenia o maksymalnych wymiarach (60 x 60 cm): pralkę i ustawioną na niej suszarkę elektryczną. Wnęka ta pełni funkcję gospodarczego schowka. Za ścianką wnęki ustawiłam prostokątną wannę – model o wymiarach 150 x 70 cm. Przy drugiej ścianie znajduje się duża umywalka (szer. 70 cm), a na wprost drzwi – podwieszony sedes.
• Szafy są cztery, miejsca na przechowywanie ubrań nie powinno więc Państwu brakować. W samym przedpokoju są dwie, po jednej w pokoju syna oraz w korytarzyku, z którego wchodzi się teraz do obu sypialni. W tej przeznaczonej dla Państwa mieści się tylko duże łóżko i szafka nocna.
• Przy kuchni, znajdującej się w dużej wnęce, zaprojektowałam barek pełniący funkcję stolika śniadaniowego. Tradycyjny stół umieściłam w pokoju dziennym.

Rozwiązanie B: osobna pralnia

Przebudowa mieszkania - wersja B - kolaż: ladnydom

Autor: Krzysztof Radzanowski

Punkt wyjścia: układ i przeznaczenie pomieszczeń są inne niż na planie wyjściowym. Między innymi zamieniłem miejscami łazienkę i kuchnię, dzięki czemu ta pierwsza zyskała przestrzeń i... okno.

• W nowej łazience proponuję zainstalować dużą wannę (170 x 70 cm), nablatową umywalkę (szer. 70 cm) oraz podwieszony sedes – ten ostatni, ze względu na znajdujące się za nim okno, wymaga niskiego stelaża. Przy łazience jest idealne miejsce na minipralnię. Zmieszczą się w niej nie tylko pralka i suszarka, ale również półki na zapasy detergentów oraz szafka na domowe akcesoria (np. do sprzątania).
• Kuchnia sąsiaduje z pokojem dziennym urządzonym w miejscu dwóch mniejszych pokoi. Kuchenna zabudowa ma kształt litery U. Z przedpokojem łączy ją otwarte wejście, od strony salonu jest osłonięta dwoma ściankami. Przy wejściu (również otwartym) do części wypoczynkowej proponuję ustawić okrągły stół.
• Dawny pokój dzienny został podzielony na dwie sypialnie, do których wchodzi się z małego korytarzyka. W obu zmieściły się szafy różnej wielkości. Trzecia, bardzo pojemna szafa wnękowa znajduje się w przedpokoju.

Udostępnij

Przeczytaj także

Innowacyjny sposób ogrzewania wreszcie w ofercie marki Blaupunkt
Stal na dachu i elewacji stanowi idealną kompozycję
Dział Sprzedaży i kontakt z klientem w FORMEE w Miedzyrzeczu.

Polecane

Nie kupuj gotowych dekoracji na ściany - wykorzystaj to, co masz w domu
Wnętrza w stylu Memphis
Renowacja drzwi drewnianych

Skomentuj:

Jak powiększyć łazienkę?

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej