Budowa

Ogród

Wnętrza

Design

Architektura

DIY

HGTV

Trendy budowlane

Drewno rozbiórkowe – jak je wykorzystać?

MP
Drewno rozbiórkowe - Fot. JUCO

W aranżacji wnętrz coraz chętniej wykorzystujemy drewno rozbiórkowe. Powodów jest co najmniej kilka. Jakich? Chcemy mieć wokół siebie rzeczy oryginalne – „z duszą”, lubimy majsterkowanie, troszczymy się o środowisko i zasoby surowców naturalnych, które są przecież ograniczone, czy też pragniemy upiększyć dom małym kosztem. Dziś podpowiemy zatem, co możemy wyczarować ze starych desek, jak je odpowiednio selekcjonować i przygotować do dalszej pracy.

Drewno rozbiórkowe

Czy zastanawialiście się może, że niektóre wyrzucane przez nas rzeczy to nie są właściwie śmieci, a surowce, które można ponownie wykorzystać? Takie myślenie jest wyrazem dbałości o planetę. Nic dziwnego zatem, że recykling zyskuje na znaczeniu w wielu aspektach naszego życia, również w aranżacji wnętrz. Możemy bowiem wyczarować coś oryginalnego właściwie z niczego, w dodatku za parę groszy. Wystarczy znaleźć nową funkcję dla pozornie nieprzydatnego przedmiotu i przerobić go na nowo. Wymaga to jednak pewnego nakładu pracy, chęci i zręczności. Na szczęście w Internecie znajdziemy wiele filmików z cyklu DIY, które dostarczą nam praktycznej wiedzy np. jak pozyskać drewno rozbiórkowe dębowe. Szczególnie przyjemnym materiałem do obróbki jest stare drewno rozbiórkowe. Drewno rozbiórkowe meble? Jedni odnawiają więc stary regał, zakupiony na targu staroci, a drudzy tworzą coś od podstaw z drewna rozbiórkowego. Rozbiórkowe drewno podłogowe? Może pochodzić ono z demontażu starych podłóg, wiat, szpichlerzy, garaży czy różnego typu architektury ogrodowej.

Jak przygotować drewno rozbiórkowe?

Co można stworzyć z drewnianych desek z drewna rozbiórkowego?

Gdzie kupić drewno rozbiórkowe? 

Drewno z odzysku można pozyskać z własnych zasobów, ale także kupić na aukcjach internetowych czy targach staroci – możliwości jest dużo. Pamiętajmy jednak, aby do celów aranżacyjnych wybierać dobrze zachowane drewniane elementy, wtedy przedmiot, który z nich wykonamy będzie służył długo. Z pewnością, tego typu prace dostarczą nam wiele satysfakcji – coś, co jest wykonane własnymi rękami, cieszy bardziej i zyskuje „duszę”, a także z czasem sentymentalną wartość. Przysłużymy się w ten sposób także naturze.

Udostępnij

Przeczytaj także

Innowacyjny sposób ogrzewania wreszcie w ofercie marki Blaupunkt
Stal na dachu i elewacji stanowi idealną kompozycję
Dział Sprzedaży i kontakt z klientem w FORMEE w Miedzyrzeczu.

Polecane

Koszty wykończenia mieszkania w 2024 roku okiem deweloperów
Projekt indywidualny czy gotowy, który wybrać, by nie przepłacić?
Zalety drewna konstrukcyjnego

Skomentuj:

Drewno rozbiórkowe – jak je wykorzystać?

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej