Kwiaty w biurze - co na to badania
Obecność świeżych kwiatów w biurze wpływa korzystnie na zadowolenie pracowników, twierdzą badacze z Uniwersytetu Harvarda. Choć może to brzmieć zaskakująco, badania jednoznacznie potwierdzają, że kwiaty nie tylko zwiększają zaangażowanie pracowników, lecz również sprzyjają kreatywności i efektywnemu rozwiązywaniu problemów.
Niestety, przedsiębiorstwa borykają się z rosnącym problemem zatrzymania pracowników na dłużej, zwłaszcza ze względu na wzrost poziomu stresu i wypalenia zawodowego. Badania wskazują, że aż 42% pracowników doświadcza wypalenia zawodowego. Niedowartościowanie kadry to kolejny problem, z którym zmaga się połowa polskich pracowników, twierdząc, że pracodawca nie docenia ich wysiłku.
Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda i Massachusetts General Hospital podkreślają, że dodanie świeżych kwiatów do otoczenia biurowego może skutecznie podnieść poziom zaangażowania i energii pracowników. Badania na uniwersytetach Rutgersa i Texas A&M potwierdzają, że obecność kwiatów w miejscu pracy wpływa pozytywnie na interakcje społeczne, kreatywność i generowanie pomysłów.
Aby w prosty sposób zwiększyć zadowolenie i produktywność pracowników, naukowcy sugerują wprowadzenie kwiatów do środowiska biurowego, zwłaszcza poprzez wręczanie bukietów z okazji istotnych osiągnięć czy ważnych dat. Platformy, takie jak Panksy, oferują kwiatowe abonamenty dla przedsiębiorstw, umożliwiając automatyczne dostarczanie spersonalizowanych bukietów w wybranej częstotliwości.
Panksy, jako pierwsza w Europie wirtualna kwiaciarnia, wykorzystuje sztuczną inteligencję do personalizacji bukietów, biorąc pod uwagę preferencje kolorystyczne, style artystyczne i psychologię archetypów osobowości. Dzięki temu usługa staje się bardziej spersonalizowana, co może dodatkowo podnieść zadowolenie pracowników z miejsca pracy.
Skomentuj:
Kwiaty w biurze - co na to badania