Lustro we wnętrzu - magia szklanej tafli
Lustro nie tylko odbije nasze oblicze, ale też wszystko wokół. Tę jego cechę warto wykorzystać do dekorowania, optycznego powiększenia, a nawet doświetlenia wnętrz.
Na czym polega magia lustra? To oczywiste - odbija to, co jest przednim. To bardzo wartościowa cecha nie tylko dla oceny naszego wyglądu, ale też dla poprawienia wyglądu wnętrza. W jego tafli odbije się wszystko, więc wykorzystać je możemy na wiele sposobów. Jeśli wnętrze jest zbyt ciemne, można powiesić lustro w ten sposób, by odbijało światło padające z okna lub z lamp (np. w łazience). Gdy wnętrze jest małe, całą jedną ścianę można „ubrać” w taflę, która odbije pomieszczenie tworząc złudzenie, że to jest dwa razy większe. Możemy też za jego pomocą powielić dekoracje, ilość kwiatów w domu czy ulubioną tapetę na ścianie. Oczywiście lustro samo w sobie może być ozdobą – wystarczy z niego wyciąć ciekawy kształt, namalować coś na tafli lub ubrać w dekoracyjną ramę. Nie zapomnijmy też o jego praktycznym zastosowaniu – bez niego trudno byłoby zrobić sobie makijaż, ogolić się czy ułożyć fryzurę.
Lustrzana dekoracja
Często lustra służą do dekoracji wnętrza. Lubimy wieszać, np. w salonie, tafle oprawione w ciekawe ramy lub o fantazyjnym kształcie. Coraz modniejsze są też modela postarzane, szlifowane lub malowane. Lustra mogą też podkreślić charakter wnętrza, wystarczy dobrać odpowiedni model. Do klasycznych domów pasować będą lustra w złoconych, bogato zdobionych ramach, do industrialnych w żelaznych lub drewnianych, a do minimalistycznych tafle pozbawione opraw. Niemal każde z nich oprócz dekoracyjnej spełnia funkcję praktyczną – możemy się w nim przejrzeć, za jego pomocą optycznie powiększyć wnętrze lub je rozjaśnić.
Lustro - funkcjonalna rzecz
Są jednak wnętrza gdzie lustro to nie tylko dekoracja, ale przede wszystkim praktyczny przedmiot. Są niezbędne w łazience, przedpokoju, w garderobie lub sypialni. Służą nam przede wszystkim do tego by zadbać o swój wygląd. Do tych wnętrz warto wybrać taflę o białym szkle, które nie zmienia kolorów odbijanych przedmiotów. Nad lustrem lub obok niego warto powiesić lampę, która oświetli twarz lub całą postać. Można też wybrać model z wbudowanym oświetleniem.
Meble ubrane w lustrzaną taflę
Lustrzaną powierzchnię producenci chętnie też wykorzystują podczas projektowania przedmiotów użytkowych. Możemy spotkać meble z dekoracyjnie wkomponowaną taflą we fronty, witryny z lustrzaną tylną ścianą czy praktyczne wieszaki zintegrowane z lustrem. Ciekawy efekt możemy też zaobserwować na przedmiotach ze stali tak wypolerowanej, że wygląda jak powierzchnia lustrzana.
Skomentuj:
Lustro we wnętrzu - magia szklanej tafli