Aktualności

 • Królewska Wystawa Kwiatów. „Muzeum w zgodzie z naturą”

  Królewska Wystawa Kwiatów. „Muzeum w zgodzie z naturą”

  'Królowa Warszawy’® to największa atrakcja tegorocznej Królewskiej Wystawy Kwiatów, której hasłem przewodnim jest „Muzeum w zgodzie z naturą”. Unikatowa odmiana róży stanie się wizytówką Ogrodów Zamku Królewskiego w Warszawie, a jej chrzest odbędzie się w sobotę, trzeciego dnia wystawy. Dlatego tematami przewodnimi ekspozycji będą róża i bioróżnorodność. Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów jubileuszu 50-lecia odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie.

 • Święto Róży

  Święto Róży w Kutnie

  Prezydent Miasta Kutno, Kutnowski Dom Kultury oraz Polskie Towarzystwo Różane zapraszają Państwa na 47. Święto Róży, które odbędzie się w dniach 3-5 września 2021 roku.

 • Wokół domu

  Wokół domu - otwieramy sezon grillowo-ogrodowy

  Przyszła długo wyczekiwana wiosna, a wraz z nią pora na przeniesienie życia rodzinnego i towarzyskiego do ogrodów i na tarasy. Słoneczne dni sprzyjają pracy w ogrodzie i wokół domu, a coraz cieplejsze wieczory – biesiadom przy grillu.

 • Las

  VELUX i WWF walczą o ochronę lasu i powstrzymanie zmian klimatycznych

  22 maja obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej i przy tej okazji warto zastanowić się nad stanem obszarów leśnych w Polsce i na świecie, które są naturalnym środowiskiem dla bardzo wielu gatunków.

 • W moim zielonym domu

  Premiera e-booka “W moim zielonym domu - jak dbać o rośliny doniczkowe” autorstwa Marcina Wichrowskiego we współpracy z fansi.pl

  Na fansi.pl - nowej platformie czołowej agencji inluencer marketingu BrandBuddies ukazał się właśnie praktyczny poradnik podpowiadający jak zazielenić swoje mieszkanie autorstwa Marcina Wichrowskiego, który mówi: “Rośliny w moim sercu były od zawsze”.

 • odNOWA z Polbruk. Konkurs na metamorfozę otoczenia posesji

  Konkurs Polbruk "odNOWA" na metamorfozę otoczenia posesji

  odNOWA z Polbruk to nowy program promocyjny firmy Polbruk, skierowany do inwestorów indywidualnych, którzy planują wymianę nawierzchni wokół posesji i metamorfozę otoczenia  swojego domu.

 • Punkt adopcji roślin

  Rośliny do adocji

  Wiosna to doskonały czas na przesadzanie kwiatów i poszerzanie swojej kolekcji. Teraz wszyscy ci, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z hodowlą roślin, zamiast kupować pierwsze okazy, mogą zabrać je do domu z Punktów Adopcji WOKAS, a dodatkowo zaopatrzyć się w wysokiej jakości ziemię uniwersalną WOKAS SMART z 50% zniżką.

 • Mapa drzew Warszawa

  Miliony warszawskich drzew na jednej mapie

  Kompleksowa Mapa Koron Drzew dla całej Warszawy jest już dostępna! Dzięki zmapowaniu ponad 7 milionów drzew możemy skutecznie zarządzać warszawskim drzewostanem a mieszkańcy mogą sprawdzić, jakie drzewa rosną w ich okolicy.

 • Aplikacja Ogród na pTAK!

  Zaprojektuj Ogród przyjazny Przyrodzie!

  Kochasz ptaki i chcesz zaprosić je do ogrodu? Dajemy Ci wyjątkową aplikację, z którą stworzysz Twój Ogród na pTAK! To ogród, w którym ptaki i inne zwierzęta znajdą pożywienie oraz dom, a Ty raj i wytchnienie od codziennego zgiełku! Nauczymy Cię rozpoznawać ptaki i ich śpiew!

 • Egzotyczne rośliny owocowe do naszego ogrodu

  Egzotyczne rośliny owocowe do naszego ogrodu - nowa książka Wojciecha Grzelaka

  Na rynku pojawiła się właśnie nowa książka Wojciecha Grzelaka wydawnictwa Novae Res. Autor pomaga ludziom zainteresowanym ogrodnictwem przejść od teorii do praktyki. Motto książki to: " Każdy może założyć i uprawiać ogród......trzeba tylko zacząć."

 • Arena Krajobrazu

  Najlepsi architekci krajobrazu w Europie na ARENIE KRAJOBRAZU w Poznaniu

  Chris Beardshaw, Jo Thompson, Taina Suonio oraz Hexian Jin - jedni z najlepszych na świecie architektów krajobrazu – to niekwestionowane gwiazdy wydarzenia pod nazwą ARENA KRAJOBRAZU, które już w lutym przyszłego roku odbędzie się w ramach targów GARDENIA w Poznaniu.

 • Poradnik ogordnika

  "Poradnik Ogrodnika" z Gazetą Wyborczą

  Chcesz mieć balkon i ogród pełen kwiatów? Nie wiesz, jakie wybrać i jak je pielęgnować? Z "Wyborczą" dwie praktyczne książki: "Kwiaty i zioła na balkonach i tarasach" oraz "Kwiaty, drzewa i krzewy ozdobne"

 • Strefa Magnolii

  ?Polub czasopisma" podczas wielkiego pikniku 23 maja

  Już w sobotę, 23 maja br. na Czerskiej 8/10 w Warszawie czytelnicy będą mogli spotkać się z redakcjami czasopism Agory podczas wielkiego pikniku ?Polub czasopisma". W trakcie imprezy, podzielonej na cztery strefy tematyczne, odbędą się warsztaty, spotkania, wykłady, szkolenia, degustacje, pokazy, a także konkursy. Wstęp na imprezę jest wolny.

 • Nowy LadnyDom

  Zmieniamy się dla Was!

  19 maja ruszył Ladnydom.pl, nowy serwis wnętrzarsko-budowlany Agory. Teraz "pod jednym dachem" poza ogrodniczymi treściami znajdziesz fachowe informacje na temat budowy, remontu, urządzania i dekorowania wnętrz, a także najnowsze wieści ze świata architektury i designu.