Aktualności

 • Róże
 • Fiskars Village

  Najwyższa jakość, kreatywność i kunszt od 1649 roku

  W 2024 roku Fiskars obchodzi 375 rocznicę powstania. To jedna z najstarszych marek i firm świata zachodniego. Od początku wierna ponadczasowym zasadom – dbałości o wysoką jakość, ponadczasowe wzornictwo i niezrównaną funkcjonalność produktów. A wszystko rozpoczęło się od huty żelaza nad rzeką Fiskars w Finlandii.

 • Warszawa w Kwiatach

  Zbliża się ostatni dzień zgłoszeń do konkursu "Warszawa w Kwiatach". Nie przegap!

  17 lipca jest ostatnim dniem, w którym można zgłosić się do konkursu "Warszawa w Kwiatach". Konkurs ten zachęca mieszkańców Warszawy do twórczego i estetycznego ozdobienia swoich balkonów, tarasów oraz przestrzeni publicznych za pomocą roślin i kwiatów. Jest to doskonała okazja, aby pokazać swoją pasję ogrodniczą, zdolności aranżacyjne oraz miłość do zieleni.

 • 7. numer Rocznika „Róże",
 • Ogród Bellingham. Jak uprawiać ogród w zgodzie z naturą

  Zapraszamy do Ogrodu Katarzyny Bellingham! Premiera 21 marca 2023 r.

  Kto ogród ma lub o nim marzy - pewnie już zna Katarzynę Bellingham. Od lat dzieli się swoją ogrodową pasją w mediach społecznościowych, w prasie, na warsztatach. Kto jeszcze nie zna – będzie oczarowany jej entuzjazmem, swobodą i wiedzą o uprawie ogrodu w zgodzie z naturą. Wydawnictwo Wytwórnia w nowej, ogrodowej linii wydawniczej zapowiada pierwszą książkę Katarzyny Bellingham, specjalistki numer 1 od ogrodów naturalnych w Polsce.

 • Robot koszący z GRAND PRIX Gardenia 2022

  Robot koszący z GRAND PRIX Gardenia 2022

  Robot Honda Miimo 3000 Live służący do zdalnego koszenia został wyróżniony Złotym Medalem oraz Grand Prix Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Zieleni Gardenia 2022.

 • Drzewa i krzewy z placu Europejskiego trafią do warszawskich parków

  Drzewa i krzewy z placu Europejskiego trafią do warszawskich parków

  Ghelamco wspólnie z Urzędem Dzielnicy Wola rozpoczęło akcję przesadzania drzew i krzewów z części placu Europejskiego. Do dwóch wolskich parków trafi w sumie 17 drzew i ponad 100 mkw. krzewów.

 • Porozumienie o współpracy polsko-francuskiej

  Porozumienie o współpracy polsko-francuskiej

  W dniu 17 listopada 2022 r. podczas Targów Gardenia w Poznaniu, w ramach Areny Krajobrazu, zostało podpisane Porozumienie o współpracy kulturalnej, naukowej i promocyjnej pomiędzy francuskimi i polskimi podmiotami, które zaowocowało powstaniem w Parku Bagatelle w Paryżu stałej Kolekcji Polskich Odmian Róż. Wszystkie strony Porozumienia stwierdziły, że są zainteresowane kontynuowaniem w przyszłości współpracy kulturalnej i naukowej związanej z francuskim oraz polskim dziedzictwem kulturalnym i ogrodniczym.

 • Owadzie Lato z Pszczółką Mają

  Jak wyglądało Owadzie Lato z Pszczółką Mają w tym roku?

  Nadszedł czas podsumowania drugiej edycji ogólnopolskiej akcji obserwowania i liczenia owadów organizowanej przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków oraz znaną i lubianą ambasadorkę owadów – Pszczółkę Maję. W jakich miejscach w Polsce było najwięcej obserwacji? Jakie owady uczestnicy spotykali najczęściej? Sprawdźmy!

 • Konferencja ogrodnicza 2022

  Wiosna w ekologicznym ogrodzie - Konferencja Ogrodnicza 2022

  Już od 1 grudnia 2021 roku rusza sprzedaż biletów na pierwszą w historii Konferencję Ogrodniczą, której tematem przewodnim jest „Wiosna w Ekologicznym Ogrodzie”. Sprzedaż biletów na konferencję odbywać się będzie od 1.12.2021 r. do 31.01.2022 roku, a samo wydarzenie rusza 1 lutego 2022 roku.

 • Arena Krajobrazu

  Zaproszamy na Arenę Krajobrazu w ramach  Targów Gardenia 2021

  Dziś startuje druga edycja Areny Krajobrazu, imprezy organizowanej przez Fundację Fruktal podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich GARDENIA 2021. Jednym z Partnerów tego wydarzenia jest Polskie Towarzystwo Różane. Głównym celem ARENY KRAJOBRAZU jest wzajemna wymiana doświadczeń pomiędzy różnymi grupami zawodowymi. To najlepsza, zdaniem organizatorów, formuła pozwalająca na inspirację i dostarczenie wartościowej wiedzy opartej o praktykę. Cel ten został osiągnięty podczas premierowej edycji – wykłady, warsztaty i kilkanaście godzin praktycznych pokazów cięcia i pielęgnacji drzew i krzewów na trzech tematycznych scenach.

 • Kwiaty za elektrograty

  Kwiaty za elektrograty

  Między 23 a 25 września 2021 odbędzie się jesienna edycja akcji „Kwiaty za elektrograty” w Castoramie. W jej ramach wszystkie sklepy tej sieci będą zbierać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, wymieniając go na sadzonki wrzosów.

 • Projekt ochrony lasów

  Projekt regeneracji lasów

  Właśnie oficjalnie ruszył pierwszy, finansowany przez Grupę VELUX projekt ochrony lasów, stanowiący część 21-letniej współpracy z organizacją WWF. Ma on obniżyć emisję CO2 w Ugandzie o milion ton i tym samym ułatwić krajowi wywiązanie się ze swoich zobowiązań w ramach porozumienia paryskiego.

 • Prezydent Zbigniew Burzyński wraz z tegoroczną Królową Róż Kają Górską

  Wyjątkowy weekend pachnący różami w Kutnie już za nami

  Po raz 47. w Kutnie odbyło się Święto Róży. To największe i najstarsze wydarzenie kulturalno-rozrywkowe o tematyce różanej w Polsce. Już w piątek zostaliśmy oczarowani niezwykłym pokazem florystycznym ,,Otulone kwiatami”.  To wydarzenie dostarczyło wielu wrażeń, piękne kreacje floralne zaprojektowane przez mistrzynię florystyki Małgorzatę Szwagiel, zachwyciły kutnowską publiczność.

 • Amatorskim Konkursie Różanym o Złotą Różę

  Amatorski Konkurs Różany w Kutnie

  Przyłącz się i TY!  Zapraszamy do wzięcia udziału w Amatorskim Konkursie Różanym o Złotą Różę.

 • Święto Róży

  47. Święto Róży w Kutnie

  Polskie Towarzystwo Różane wraz Kutnem - Miastem Róż pragnie zaprosić na kolejne 47. Święto Róży, które odbędzie się w dniach 3-5 września 2021r. w Kutnie.

 • Łąka kwietna

  Zostań testerem łąki kwietnej i pomóż zapylaczom

  Komu, komu łąka w ogrodzie? Poszukiwani są testerzy łąk kwietnych, czyli osoby, które mają pod opieką kawałek własnej lub też publicznej ziemi i chciałyby sprawdzić w praktyce, jak wielka jest moc kwiatów. Projekt jest idealną okazją, żeby nie tylko otrzymać bezpłatnie materiały w postaci mieszanki nasion oraz wskazówki dotyczące założenia i utrzymania łąk kwietnych, ale także wspierać bioróżnorodność w swojej najbliższej okolicy. Uczestnicy otrzymają bezpłatne mieszanki nasion, które ukwiecą ich ogrody w ciągu kilku tygodni od zasiania.

 • Róża ‘Księżna Izabela Czartoryska’

  24.Święto Róż w Końskowoli odbędzie się 10-11 lipca 2021 r.

  Kolejna gratka dla pasjonatów róż w najbliższy weekend. Już jutro w Końskowoli koło Puław rozpoczyna się Święto Róż. W niedzielę będzie można wziąć i udział w Konkursie Różanym i zobaczyć chrzciny róży ‘Księżna Izabela’. Serdecznie zapraszamy!

 • Biurowiec EQ2 z hodowlą murarek na dachu

  Pierwsza w Polsce hodowla pszczół murarek na dachu biurowca w Warszawie

  Na dachu biurowca EQ2 przy ul. Wschowskiej 8 w Warszawie Grupa Waryński tworzy pierwszą w Polsce hodowlę pszczół murarek. Jak powiedział Albert Einstein: „Jeśli zginie ostatnia pszczoła na ziemi, ludzkości zostaną tylko 4 lata życia”.

 • Królewska Wystawa Kwiatów. „Muzeum w zgodzie z naturą”

  Królewska Wystawa Kwiatów. „Muzeum w zgodzie z naturą”

  'Królowa Warszawy’® to największa atrakcja tegorocznej Królewskiej Wystawy Kwiatów, której hasłem przewodnim jest „Muzeum w zgodzie z naturą”. Unikatowa odmiana róży stanie się wizytówką Ogrodów Zamku Królewskiego w Warszawie, a jej chrzest odbędzie się w sobotę, trzeciego dnia wystawy. Dlatego tematami przewodnimi ekspozycji będą róża i bioróżnorodność. Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów jubileuszu 50-lecia odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie.

 • Święto Róży

  Święto Róży w Kutnie

  Prezydent Miasta Kutno, Kutnowski Dom Kultury oraz Polskie Towarzystwo Różane zapraszają Państwa na 47. Święto Róży, które odbędzie się w dniach 3-5 września 2021 roku.

 • Las

  VELUX i WWF walczą o ochronę lasu i powstrzymanie zmian klimatycznych

  22 maja obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej i przy tej okazji warto zastanowić się nad stanem obszarów leśnych w Polsce i na świecie, które są naturalnym środowiskiem dla bardzo wielu gatunków.

 • W moim zielonym domu

  Premiera e-booka “W moim zielonym domu - jak dbać o rośliny doniczkowe” autorstwa Marcina Wichrowskiego we współpracy z fansi.pl

  Na fansi.pl - nowej platformie czołowej agencji inluencer marketingu BrandBuddies ukazał się właśnie praktyczny poradnik podpowiadający jak zazielenić swoje mieszkanie autorstwa Marcina Wichrowskiego, który mówi: “Rośliny w moim sercu były od zawsze”.

 • odNOWA z Polbruk. Konkurs na metamorfozę otoczenia posesji

  Konkurs Polbruk "odNOWA" na metamorfozę otoczenia posesji

  odNOWA z Polbruk to nowy program promocyjny firmy Polbruk, skierowany do inwestorów indywidualnych, którzy planują wymianę nawierzchni wokół posesji i metamorfozę otoczenia  swojego domu.

 • Punkt adopcji roślin

  Rośliny do adocji

  Wiosna to doskonały czas na przesadzanie kwiatów i poszerzanie swojej kolekcji. Teraz wszyscy ci, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z hodowlą roślin, zamiast kupować pierwsze okazy, mogą zabrać je do domu z Punktów Adopcji WOKAS, a dodatkowo zaopatrzyć się w wysokiej jakości ziemię uniwersalną WOKAS SMART z 50% zniżką.

 • Mapa drzew Warszawa

  Miliony warszawskich drzew na jednej mapie

  Kompleksowa Mapa Koron Drzew dla całej Warszawy jest już dostępna! Dzięki zmapowaniu ponad 7 milionów drzew możemy skutecznie zarządzać warszawskim drzewostanem a mieszkańcy mogą sprawdzić, jakie drzewa rosną w ich okolicy.

 • Aplikacja Ogród na pTAK!

  Zaprojektuj Ogród przyjazny Przyrodzie!

  Kochasz ptaki i chcesz zaprosić je do ogrodu? Dajemy Ci wyjątkową aplikację, z którą stworzysz Twój Ogród na pTAK! To ogród, w którym ptaki i inne zwierzęta znajdą pożywienie oraz dom, a Ty raj i wytchnienie od codziennego zgiełku! Nauczymy Cię rozpoznawać ptaki i ich śpiew!

 • Egzotyczne rośliny owocowe do naszego ogrodu

  Egzotyczne rośliny owocowe do naszego ogrodu - nowa książka Wojciecha Grzelaka

  Na rynku pojawiła się właśnie nowa książka Wojciecha Grzelaka wydawnictwa Novae Res. Autor pomaga ludziom zainteresowanym ogrodnictwem przejść od teorii do praktyki. Motto książki to: " Każdy może założyć i uprawiać ogród......trzeba tylko zacząć."

 • Arena Krajobrazu

  Najlepsi architekci krajobrazu w Europie na ARENIE KRAJOBRAZU w Poznaniu

  Chris Beardshaw, Jo Thompson, Taina Suonio oraz Hexian Jin - jedni z najlepszych na świecie architektów krajobrazu – to niekwestionowane gwiazdy wydarzenia pod nazwą ARENA KRAJOBRAZU, które już w lutym przyszłego roku odbędzie się w ramach targów GARDENIA w Poznaniu.

 • Poradnik ogordnika

  "Poradnik Ogrodnika" z Gazetą Wyborczą

  Chcesz mieć balkon i ogród pełen kwiatów? Nie wiesz, jakie wybrać i jak je pielęgnować? Z "Wyborczą" dwie praktyczne książki: "Kwiaty i zioła na balkonach i tarasach" oraz "Kwiaty, drzewa i krzewy ozdobne"