Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Drzewa i krzewy z placu Europejskiego trafią do warszawskich parków

MT

Ghelamco wspólnie z Urzędem Dzielnicy Wola rozpoczęło akcję przesadzania drzew i krzewów z części placu Europejskiego. Do dwóch wolskich parków trafi w sumie 17 drzew i ponad 100 mkw. krzewów.

Drzewa i krzewy z placu Europejskiego trafią do warszawskich parków
Drzewa i krzewy z placu Europejskiego trafią do warszawskich parków
Fot.Ghelamco

Drzewa i krzewy z placu Europejskiego wzbogacą dwa popularne stołeczne parki zlokalizowane w dzielnicy Wola – im. Edwarda Szymańskiego oraz Park Moczydło. Pierwszy z nich otrzyma łącznie 17 drzew - 9 metasekwoi oraz 8 cypryśników, a także 34 mkw. dereni. Park Moczydło zyska z kolei 75 mkw. buków.

Jesteśmy wdzięczni władzom Warszawy i dzielnicy Wola za współpracę i zaangażowanie w całą operację przesadzania. Wszystkim nam zależy, aby ocalić jak najwięcej drzew i krzewów z placu Europejskiego, gdyż są one ogromną wartością dla miasta i jego mieszkańców. Jednocześnie chcielibyśmy, aby po zakończeniu przewidzianych inwestycji plac Europejski stał się jeszcze bardziej zielony niż pierwotnie, a sama przestrzeń pozostała co najmniej tak atrakcyjna dla warszawianek i warszawiaków, jak to miało miejsce do tej pory. Ostatecznie bilans tych działań będzie dla miasta dodatni

Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

Akcja przesadzania drzew i krzewów związana jest z koniecznością powiększenia placu budowy inwestycji The Bridge, ponieważ wkracza ona w kolejną fazę. W październiku Ghelamco ukończyło płytę fundamentową pod wieżą i częścią garażową oraz rozpoczęło konstrukcję elementów trzonu 174-metrowego wieżowca. Po zakończeniu prac budowlanych na placu pojawią się nowe drzewa i krzewy.

Przesadzanie metasekwoi
Przesadzanie metasekwoi
Fot. Ghelamco

Inwestor dysponuje zgodą na usunięcie tych drzew, która nakłada na niego obowiązek nasadzenia po zakończeniu inwestycji 115 drzew na terenie Woli. Dzięki przeprowadzce uda się zatrzymać w dzielnicy już rosnące drzewa, na których wzrost nie trzeba będzie czekać.

Robert Rafałowski, zastępca burmistrza Woli

Obecna akcja to kontynuacja działań rozpoczętych w kwietniu 2021 roku. Wtedy to Zarząd Zieleni m.st. Warszawy wspólnie z firmą Ghelamco zorganizował spektakularną operację przesadzenia 42 metasekwoi z placu Europejskiego. Wówczas drzewa zostały przeniesione na Pole Mokotowskie, a także w kilka innych miejsc stolicy.

    Więcej o:

Skomentuj:

Drzewa i krzewy z placu Europejskiego trafią do warszawskich parków