Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Robot koszący z GRAND PRIX Gardenia 2022

MP

Robot Honda Miimo 3000 Live służący do zdalnego koszenia został wyróżniony Złotym Medalem oraz Grand Prix Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Zieleni Gardenia 2022.

Robot koszący z GRAND PRIX Gardenia 2022
Robot koszący z GRAND PRIX Gardenia 2022
Fot. Gardenia

W dniach 17 – 19 listopada 2022r. dwie hale na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zatętniły ogrodniczą energią w ramach Gardenii – największego w branży ogrodniczej wydarzenia w Polsce i jednego z najbardziej rozpoznawalnych w Europie. W tej jesiennej edycji uczestniczyło ponad 240 wystawców i ponad 12 000 odwiedzających – profesjonalistów oraz miłośników ogrodów zainteresowanych nowinkami ze świata roślin oraz poszukujących praktycznie wygodnych urządzeń do pielęgnacji zieleni. Jednym z najważniejszych elementów Targów jest uroczystość przyznawania prestiżowych wyróżnień w formie Złotych Medali. Jeden z nich został przyznany przez Sąd Konkursowy najnowszemu modelowi robota koszącego Honda – Miimo 3000 Live, który ponadto otrzymał nagrodę główną – Grand Prix Targów - za innowacyjne rozwiązania i funkcjonalność służące wygodzie użytkowników robotów oraz spełniające potrzeby trawy. Jest to także dobra wiadomość dla wszystkich użytkowników tych robotów, ponieważ te najbardziej prestiżowe nagrody w branży ogrodniczej potwierdzają, że dokonali trafnego wyboru ekologicznego urządzenia do pielęgnacji ich trawnika.

Honda Miimo 3000 Live jest robotem koszącym nowej generacji, który zapewnia zdalne koszenie i obsługę trawnika w stylu smart, dzięki czemu dbanie o trawnik nabiera nowego wymiaru. Oznacza więcej wolnego czasu w codziennym życiu i więcej czasu na korzystanie z przydomowego trawnika, ciszę umożliwiającą słuchanie brzęczenia pszczół, spokój w przestrzeni zielonego azylu. Wraz z robotem, który kosi za nas, opieka nad trawnikiem ogranicza się do podlewania i sporadycznego nawożenia, gdyż Honda Miimo, mulczując trawę i produkując mikro pokos, również stale trawę odżywia.

Robot koszący Honda Miimo otrzymał pierwszy Złoty Medal Gardenia w 2016 roku w uznaniu za innowacyjność i nowoczesne rozwiązania techniczne. Przez kolejne lata robot był stale udoskonalany, by spełniał coraz większe oczekiwania użytkowników i jednocześnie dbał o trawę zgodnie ze sztuką koszenia. W tym czasie na rynku pojawiły się mini roboty do koszenia przydomowych trawników, jak Honda Miimo 40 i Miimo 40 Live, Miimo 70 Live oraz te do koszenia dużych trawników o powierzchni do 4 000 mkw., jak Honda Miimo 3000 oraz tegoroczny złoty medalista Gardenii - Honda Miimo 3000 Live.

Honda Miimo 40-70 Live
Honda Miimo 40-70 Live
Fot. Gardena

Czy warto mieć robota koszącego?

W dzisiejszych czasach posiadanie trawnika nabiera nowego wymiaru w kontekście stylu życia i świadomości o ochronie środowiska. Trawnik, nawet najmniejszego formatu, tworzy mikroklimat, oczyszcza powietrze, reguluje wilgotność powietrza, jest schronieniem dla owadów, którymi żywią się ptaki. Dla człowieka jest zielonym azylem i letnią porą służy do codziennego relaksu, ale jest także tańszą opcją spędzania wakacji i urlopów. Dzięki coraz łatwiejszemu dostępowi do Internetu jest też  ogrodowym home office, w którym można efektywnie wykonywać pracę zdalną. W tym samym kierunku rozwija się trend maszyn i urządzeń do koszenia Honda, które są stale unowocześniane, by z jednej strony spełniały oczekiwania ekologiczne, a z drugiej – były wygodne, funkcjonalne i w sposób maksymalnie praktyczny dostosowane do stylu życia domowników, i kosiły tak, jak trawa lubi. 

Odpowiedź na pytanie czy warto zainwestować w robota koszącego należy przede wszystkim do właścicieli trawników, którzy mają indywidualne podejście do koszenia. Ale gdy w grę wchodzi cenny czas i wygoda życia, warto taką opcję rozważyć. Koszenie jest najczęściej wykonywaną pracą w ogrodzie – w sezonie rekomendowane jest dwukrotne koszenie w tygodniu, a dynamiczne tempo życia inspiruje do szukania rozwiązań, które zapewnią więcej wolności. Robot koszący przynosi korzyści właścicielom i trawnikowi, zwłaszcza te komunikujące się  z siecią GSM i siecią komórkową, bo zapewniają wygodniejszy styl życia, więcej czasu dla siebie i wolność korzystania z rekreacji na zawsze zadbanym przydomowym trawniku przez wiele lat.

Roboty koszące to ekologiczne urządzenia bateryjne, które nie emitują spalin, są bezpieczne dla dzieci i domowych czworonogów. Stale dbają o kondycję trawy, ponieważ koszą ją często (codziennie), utrzymują ją stale na tej samej wysokości i jednocześnie ją mulczują. Pozostawiany na powierzchni trawnika mikro pokos szybko przekształca się w nawóz naturalny. Mulczowanie pełni też dodatkowe funkcje – zmniejsza parowanie wody z terenu trawnika, zapobiega erozji gleby, spowalnia rozwój chwastów i ogranicza ilość powstających podczas koszenia odpadów, które są często produktem kłopotliwym w dalszej utylizacji. Dzięki tej filozofii koszenia trawa szybko się rozkrzewia i gęstnieje. Warto też pamiętać, że stale przycinania trawa nie pyli, co ogranicza reakcje alergiczne.

System Multi Miimo 3000
System Multi Miimo 3000
Fot. Gardena

Zdalne koszenie

Zdalne koszenie, sterowanie robotem i zdalne serwisowanie jest dziś najwygodniejszą i najbardziej praktyczną opcją, która zapewnia oszczędność czasu i prawdziwą przyjemność z posiadania prawie bezobsługowego trawnika oraz korzystania z jego uroków w każdej chwili. Honda Miimo 3000 Live komunikuje się z siecią GSM i siecią komórkową 3G/4G, umożliwia komunikację werbalną w podstawowym zakresie za pomocą aplikacji Alexa, która działa m. in. na urządzeniach Echo Amazon i służy do obsługi systemów inteligentnych domów. Zarządzanie robotem z każdego miejsca na Ziemi zapewnia aplikacja Mii-monitor na telefon lub tablet. Aplikacja wysyła też użytkownikowi powiadomienia PUSH jeśli robot potrzebuje pomocy, w tym alerty bezpieczeństwa, gdy robot przekroczy wirtualne granice (funkcja Geofence) oraz przypomnienia o konserwacji. Ułatwia zdalną diagnostykę, dzięki czemu Autoryzowany Serwis może sprawnie zlikwidować problem, jeśli dany przypadek to umożliwia, bez konieczności dostarczenia robota do serwisu.

Honda Miimo 3000 Live jest wyposażony w innowacyjne oprogramowanie Set-Up Wizard służące do bardzo precyzyjnego ustawienia harmonogramu koszenia, unikalną technologię łagodnego zwrotu przed linią przewodu granicznego, dzięki czemu robot osiąga imponującą wydajność – kosi 170 mkw. na godzinę. Dodatkowo, jeśli chcemy zwiększyć efektywność koszenia i osiągnąć precyzyjne skoszenie całej powierzchni trawnika, wystarczy ustawić 5 punktów rozpoczęcia pracy robota. Rozwiązania te zapewniły robotowi opinię urządzenia o najlepszym algorytmie koszenia. Honda Miimo 3000 Live jest też wyposażony w funkcję Geofence, która służy do wirtualnego definiowania granic dla robota i jest, oprócz kodu PIN, dodatkowym zabezpieczeniem przed nieuprawnionym użytkowaniem robota.

Istotną zaletą Honda Miimo 3000 Live w wymiarze praktycznym jest konstrukcja – jest to model Miimo 3000K1 wyposażony fabrycznie w moduł TCU i każdy właściciel Honda Miimo 3000K1 może, dokupując moduł TCU, przekształcić robot w jego najnowocześniejszą wersję „Live”.

Koszenie bardzo dużych powierzchni

Nowoczesny robot koszący jest także wygodnym rozwiązaniem dla profesjonalistów i właścicieli bardzo dużych trawników. Interesującą propozycją jest System MULTI MIIMO 3000 - jednomodułowy, łatwy w instalacji i sterowaniu system zarządzania kilkoma (minimum dwoma) robotami Honda Miimo 3000 koszącymi jednocześnie na obszarze oznaczonym jedną pętlą przewodu granicznego. Za zarządzanie pracą robotów odpowiedzialny jest Moduł Multi Miimo Box, który generuje pojedynczy sygnał graniczny dla całego obszaru otoczonego przewodem granicznym. System służy do koszenia dużych terenów powyżej 4 000 mkw. aż do 62 500 mkw.

    Więcej o:

Skomentuj:

Robot koszący z GRAND PRIX Gardenia 2022