Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Najwyższa jakość, kreatywność i kunszt od 1649 roku

Materiały prasowe

W 2024 roku Fiskars obchodzi 375 rocznicę powstania. To jedna z najstarszych marek i firm świata zachodniego. Od początku wierna ponadczasowym zasadom – dbałości o wysoką jakość, ponadczasowe wzornictwo i niezrównaną funkcjonalność produktów. A wszystko rozpoczęło się od huty żelaza nad rzeką Fiskars w Finlandii.

Fiskars Village
Fiskars Village
Fot. Fisakrs

Ostatnie 375 lat przyniosły światu postęp, wiedzę i ogromne możliwości. Opisano grawitację, wynaleziono elektryczność, nastąpiła industrializacja i rozwój technologii mające wpływ na codzienność. I nawet zwyczajne, codzienne czynności mogą zmienić się w coś nadzwyczajnego.

Gotowanie, rękodzieło i ogrodnictwo to główne dziedziny działalności Fiskars, a inspirację dla wielokrotnie nagradzanego i niezwykle kreatywnego zespołu projektantów marki Fiskars stanowią nieodmiennie - skandynawski minimalizm, natura    i stały rozwój.

„Aż kusi, żeby stworzyć rocznicowe gadżety, ale Fiskars nigdy nie przywiązywał wagi do zbędnych detali. Wprost przeciwnie — skupiamy się na sprawach najważniejszych i dbamy o to, aby nawet najmniejszy szczegół służył swojemu celowi. Ten sam duch będzie przyświecał naszym obchodom rocznicowym — chcemy uhonorować nasze dziedzictwo, koncentrując się na cechach, które wyróżniają Fiskars na tle innych”.

Nathalie Ahlström, Prezes i Dyrektor zarządzająca Fiskars Group
Fiskars Village
Fiskars Village
Fot. Fiskars

Wydarzenia rocznicowe

Firma Fiskars powstała w roku 1649 jako huta żelaza nad rzeką Fiskars, w miejscowości Fiskars. Do tej pory firma jest obecna w miejscu swoich narodzin aktywnie wspierając artystów i rzemieślników różnych dyscyplin zamieszkujących poprodukcyjne tereny.

Nie dziwi zatem, że wiele z rocznicowych obchodów odbędzie się w Fiskars w pięknie zachowanej starej wiosce.                   W miesiącach letnich Art & Design Biennale będą okazją do inspirującego spotkania z architekturą, sztuką i designem.

W okolicach Wielkanocy oraz w sierpniu wioska będzie gospodarzem Fiskars Festival Orchestra z serią światowej klasy koncertów pod batutą najlepszych dyrygentów i z udziałem młodych talentów muzyki klasycznej.

Historie kreatywnej społeczności zamieszkującej wioskę Fiskars zostaną zebrane i wydane w formie rocznicowej książki o zrównoważonym stylu życia.

Marka Fiskars uczci obchody produkując rocznicowe, specjalne edycje najbardziej kultowych produktów Fiskars.

Siekiery i nożyczki Fiskars uchodzą za najlepsze na świecie, i to one będą odgrywały główną rolę w obchodach rocznicowych.

Rozwój nożyczek Fiskars
Rozwój nożyczek Fiskars
Fot. Fiskars

Pracownicy Fiskars celebrować będą 31 października 2024, spotkają się aby zgłębić historię firmy.

Fakty rocznicowe

  • Firma Fiskars powstała jako huta żelaza nad rzeką Fiskars, która nie tylko zapewniała energię do produkcji.
  • Spółkę założył Peter Thorwöste.
  • Spółka jest notowana na helsińskiej giełdzie papierów wartościowych od roku 1915.
  • Firma Fiskars wyprodukowała pierwsze nożyczki z pomarańczową rączką w roku 1967. Od tego czasu klasyczne nożyczki stały się znaną na całym świecie ikoną designu.
  • W roku 2008 spółka zaczęła rozszerzać swój portfel marek. Dziś Fiskars Group jest znana jako globalne źródło pionierskiego designu, który sprawia, że codzienność staje się niezwykła. Do marki Fiskars dołączyły Wedgwood, Gerber, Royal Copenhagen, Iittala, Waterford i ostatnio Georg Jensen.
  • Obecnie Fiskars Group zatrudnia ponad 6000 pracowników, a jej produkty są dostępne w 100 krajach.
    Więcej o:

Skomentuj:

Najwyższa jakość, kreatywność i kunszt od 1649 roku