Jesienne porządki

 • Na kompost zbieramy chwasty, ściętą trawę, obierki oraz opadłe liście.

  Jak zrobić kompost z trawy?

  Chciałabym założyć pryzmę kompostową według tradycyjnych zasad i kompostować w nim trawę. Jak mam to zrobić? Bogumiła Bijata

 • Ogrody

  Co zrobić z opadłymi liśćmi w ogrodzie

  Liście lecą na potęgę, nie ma na to rady. Naszym zadaniem jest je zgrabić lub zamieść i ... coś z nimi zrobić. Wyrzucić na kompost, spalić czy może wykorzystać w ogrodzie?

 • Zbieraczka do owoców Gardena Combisystem (225 zł)

  Jesienne prace w ogrodzie czyli jesień w ogrodzie

  Jesień to bardzo intensywny czas w ogrodzie. Poza sadzeniem roślin cebulowych czy przycinaniem krzewów, nie można zapomnieć o ważnych pracach porządkowych. Dowiedz się, jakie prace należy wykonać w ogrodzie jesienią!

 • Razem z liśćmi niechcący wygrabiamy żwir.

  Jak czyścić żwirowe ścieżki

  Założyłem w ogrodzie żwirowe ścieżki i mam teraz za swoje, bo bardzo trudno zamiatać z nich liście. Czy jest na to łatwy sposób? Konrad Rostowski

 • Motyka sercowa

  Jesień w ogrodzie – narzędzia, które ułatwią pracę

  Jesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

 • Czyszczenie dachu

  Ostatnie prace ogrodowe przed zimą czyli o czym nie można zapomnieć

  Jesień tego roku obchodzi się z nami wyjątkowo łagodnie. To jednak nie powinno uśpić naszej czujności – zima z pewnością nadejdzie. Dlatego korzystając z wciąż sprzyjającej aury, przygotujmy ogród oraz otoczenie domu na mróz i opady śniegu. Na co zwrócić uwagę podczas ostatnich jesiennych prac? Jakie narzędzia będą pomocne?

 • Dmuchawa do liści

  Jesienne liście w ogrodzie czyli jak szybko sprzątnąć ogród

  Jesienne liście - żółte, czerwone i szare pokrywają trawnik, grządki i ścieżki – jak co roku. Pora rozprawić się z nimi nowoczesnymi metodami – zamiast miotły i grabi wykorzystajmy dmuchawy, odkurzacze i zamiatarki. Będzie szybciej, łatwiej i mniej męcząco.

 • Domek ogrodowy

  Jakie prace ogrodowe należy wykonać jesienią

  Prace ogrodowe warto rozpocząć je na tyle wcześnie, by zdążyć przed pierwszymi przymrozkami i przygotować rośliny na nadejście niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dobrze przygotowany na zimę ogród odwdzięczy się pięknym wyglądem kiedy nadejdzie cieplejsza pora roku.

 • Wygodne ubranie i lekkie narzędzia pozwolą z przyjemnością wykonywać jesienne prace.

  Dobra organizacja pracy

  Lato już za nami. Teraz nadszedł czas, na przygotowanie się na nadejście zimy. Nie tylko, bowiem wiosna przyjdzie szybciej niż myślicie. Podpowiadamy od czego zacząć sprzątanie w ogrodzie.

 • Jeśli kłodę położy się na stojaku, cięcie drewna będzie wygodne

  Drewno do kominka - rąbanie, piłowanie i suszenie

  Drewno do kominka można kupić na stacji benzynowej albo w supermarkecie. Człowiek przezorny i nierozrzutny kupuje je jednak w nadleśnictwie, tnie i rąbie na szczapy, a potem suszy przez półtora roku.

 • Enemmän ulottuvuutta ja voimaa kuin oksasaksilla, näppärämmin ja tarkemmin kuin raivaussaksilla. Monitoimioksaleikkureilla leikkaat sieltä, minne et tavallisilla oksasaksilla yletä, ja paikoista, joissa raivaussakset vievät liikaa tilaa. Ulottuvuus pidemmälle pensaiden sisään kurottelematta ja naarmuttamatta käsiä. Leikkaamalla kahdella kädellä kevennät työtä huomattavasti. Leikkuuteho 20 . Mitat: pituus 630 mm, paino 480 g. Myyntierä 4. Ean: 6411501966209

  Jesienne prace w sadzie

  Jesień to najlepszy czas na sadzenie drzewek i krzewów owocowych.

 • Szczotka do zamiatania chodnika ze skrobakiem do fug

  Czyścimy fugi w ogrodowych nawierzchniach - wybór narzędzi

  Zarośnięte mchem i chwastami fugi ogrodowych nawierzchni to znak, że najwyższy czas na lifting placyków i ścieżek.

 • Wiszący zestaw koszy, półek i akcesoriów z metalu i malowanego drewna. Pionowych szyn nie trzeba przytwierdzać do ściany. Więcej informacji na stronie www.elfa.com/Polish, Elfa.

  Schowki na narzędzia i sprzęty ogrodowe

  Nie na każdej działce zmieści się domek gospodarczy, czasem trzeba się zadowolić małym schowkiem i pomieścić w nim wszystko co potrzebne w ogrodzie, a zarazem utrzymać porządek.

 • Altana na błysk

  Jak zrobić porządek w ogrodowej altanie

  Lada dzień zrobi się ciepło i chętnie posiedzimy w ogrodzie. Sprawdźmy więc, w jakim stanie jest ogrodowy salonik, i zadbajmy o niego oraz najbliższe otoczenie, aby odpoczynek był przyjemnością.