Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dobra organizacja pracy

Red.

Lato już za nami. Teraz nadszedł czas, na przygotowanie się na nadejście zimy. Nie tylko, bowiem wiosna przyjdzie szybciej niż myślicie. Podpowiadamy od czego zacząć sprzątanie w ogrodzie.

Wygodne ubranie i lekkie narzędzia pozwolą z przyjemnością wykonywać jesienne prace.
Wygodne ubranie i lekkie narzędzia pozwolą z przyjemnością wykonywać jesienne prace.
Fot. Shutterstock
Koniec sezonu to czas intensywnej pracy w ogrodzie. Przed zimą trzeba zrobić porządki na rabatach - usunąć przekwitłe kwiaty, wykopać bulwy i cebule roślin, które nie zimują w naszych warunkach klimatycznych. W tym okresie możemy również przystąpić do sadzenia nowych roślin (także cebulowych), a te, które zanadto się rozrosły, podzielić lub przesadzić w inne miejsce. W listopadzie koniecznie trzeba okryć delikatne rośliny, aby zabezpieczyć je przed niską temperaturą.

W sadzie, warzywniku oraz przy oczku wodnym również czeka nas wiele pracy. Owoce i warzywa należy zwykle zebrać przed nadejściem pierwszych przymrozków. We wrześniu i październiku warto wzbogacić nasadzenia o nowe egzemplarze. Zanim zrobi się bardzo zimno, musimy oczyścić oczko wodne, wyłowić egzotyczne ryby i rośliny, a na koniec ewentualnie spuścić wodę.

Porządkujemy także taras i balkon: myjemy nie tylko pojemniki po przekwitłych roślinach, ale także posadzkę i meble ogrodowe.

Gdy zaczną opadać liście, systematycznie je grabimy. Nie palimy ich jednak, lecz gromadzimy na kompoście, aby w kolejnym sezonie wykorzystać ten naturalny nawóz do zasilenia roślin.

    Więcej o:

Skomentuj:

Dobra organizacja pracy