Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Schowki na narzędzia i sprzęty ogrodowe

Aldona Zakrzewska, KJ

Nie na każdej działce zmieści się domek gospodarczy, czasem trzeba się zadowolić małym schowkiem i pomieścić w nim wszystko co potrzebne w ogrodzie, a zarazem utrzymać porządek.

Przeżarty rdzą sekator? A może inne przykre niespodzianki na początku sezonu? Narzędzia trzeba przechowywać pod dachem. To samo dotyczy większości donic, mebli i innych sprzętów. W dużym ogrodzie można się zdecydować na większy domek gospodarczy, który oprócz narzędzi pomieści drabinę, kosiarkę, meble ogrodowe itp. W miniogródku wystarczy skrzynia, ława ze schowkiem lub inny mały składzik, np. atrakcyjnie pomalowana lub obudowana szafka. Składzik można też urządzić w garażu lub w piwnicy. Narzędzia zajmą mniej miejsca, jeśli powiesimy je na specjalnych wieszakach. W przechowywaniu donic, mebli i drobnych sprzętów pomogą nam regały, półki, maty z pojemnymi kieszeniami oraz szereg innych akcesoriów. Warto też kupować składane meble, narzędzia typu "kilka w 1" (z jednym trzonkiem i wymiennymi końcówkami), kom- paktowe maszyny (najlepiej ze składanymi rączkami) czy donice o tak dopasowanych średnicach, by mieściły się jedna w drugiej.

Warto wiedzieć

Aby narzędzia służyły nam przez lata, nie wystarczy przenieść je pod dach, ale też odpowiednio konserwować. Przed wstawieniem do zimowej przechowalni oczyścić z ziemi, a metalowe części posmarować preparatem do konserwacji maszyn (np. olejem technologicznym WD-40). Elementy tnące sekatorów i nożyc na kilka minut zanurzyć we wrzątku albo przetrzeć spirytusem (w ten sposób zniszczymy bakterie, grzyby i nicienie). Należy też sprawdzić, czy elektryczne urządzenia (np. pilarki, kosiarki) są sprawne i nie wymagają ostrzenia. W razie widocznych uszkodzeń trzeba je oddać do serwisu.

Skomentuj:

Schowki na narzędzia i sprzęty ogrodowe