Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jesienne prace w ogrodzie czyli jesień w ogrodzie

MP

Jesień to bardzo intensywny czas w ogrodzie. Poza sadzeniem roślin cebulowych czy przycinaniem krzewów, nie można zapomnieć o ważnych pracach porządkowych. Dowiedz się, jakie prace należy wykonać w ogrodzie jesienią!

Zbieraczka do owoców Gardena Combisystem (225 zł)
Zbieraczka do owoców Gardena Combisystem (225 zł)
Fot. Gardena

Przygotowanie ogrodu na jesienne czasy i jego pielęgnacja to obowiązek każdego ogrodnika. Pierwszym krokiem jest uporządkowanie trawnika i rabatek, usuwając suche liście, gałązki i rośliny zwiędłe. Warto również skosić trawę i przeprowadzić aerację gleby, czyli jej rozluźnienie i dotlenienie. Można to zrobić za pomocą specjalnych butów lub wałka z kolcami, którym przekłuwa się podłoże. Dzięki temu trawnik regeneruje się po zimie.

Jesienią warto również odświeżyć rabaty kwiatowe, usuwając wszelkie chwasty i resztki roślin, takie jak słoneczniki czy aksamitki. Rośliny wieloletnie wymagają przycięcia i usunięcia suchych fragmentów. Warto zadbać o zabezpieczenie roślin przed mrozem i wiatrem poprzez kopczyki ziemi lub gałązki drzew iglastych. Specjalna włóknina również może służyć jako ochrona, przepuszczając powietrze i wodę.

Jesień to dobry czas na wysiewanie i sadzenie roślin cebulowych, na przykład tulipanów, hiacyntów, narcyzów czy krokusów. Należy to zrobić przed pierwszymi przymrozkami, aby rośliny zdążyły się zakorzenić. Przy sadzeniu cebulek trzeba pamiętać o ich kondycji i umiejscowieniu w nasłonecznionym i umiarkowanie wilgotnym miejscu.

Przechowywanie zbiorów jest również ważne w jesiennej pielęgnacji ogrodu. Warzywa trzeba składować w chłodnym i wilgotnym miejscu, najlepiej w piwnicy lub spiżarni. Można także umieścić je w specjalnych rowach w ogrodzie. Ususzone rośliny mogą posłużyć do tworzenia bukietów lub herbat o unikalnym smaku i aromacie.

Zbieranie owoców 

Wczesną jesienią zbierz wszystkie warzywa z grządki i dojrzałe owoce. Do zbierania jabłek z wysokich drzew możesz użyć zrywaczki do owoców . Nie ma znaczenia, czy są to orzechy włoskie czy jabłka – wystarczy najechać na nie obrotowym koszem i bez problemu wpadają do środka. Urządzenie opróżnimy bez konieczności schylania się czy korzystania z innych narzędzi.

Zrywaczki do owoców (89,90 zł)
Zrywaczki do owoców (89,90 zł)
Fot. Gardena

Czyszczenie oczka wodnego 

Jesienią zalega w nim sporo zanieczyszczeń. Możesz to zrobić wykorzystując sito do czyszczenia, które posiada dwa rodzaje siatki. Siatka o dużych oczkach służy do wyławiania liści, a siatka o drobnych oczkach – do zbierania insektów i drobnych zanieczyszczeń z powierzchni wody. Jeśli w oczku wodnym pływają większe elementy na przykład gałązki użyj szufli do liści. To wszechstronne narzędzie, które poradzi sobie ze sprzątaniem w wielu sytuacjach.

 

Usuwanie chwastów i mchu

Mech i chwasty – wyglądają nieestetyczne i mogą przeszkadzać podczas zimowego odśnieżania. Uporasz się z nimi za pomocą skrobaka do fug 3 w 1 . Jedno narzędzie łączy w sobie trzy funkcje. Poza ostrzem i klinem, skrobak wyposażony został w metalowe włosie, które doskonale nadaje się do usuwania mchu ze szczelin. Po skończonej pracy wystarczy zamieść kostkę brukową i taras, na przykład szczotką do zamiatania.

 

Jesień w ogrodzie - grabienie liści

Zbierz liście z trawnika – nie powinny zalegać na trawie, aby jej nie niszczyć. Dzięki wyjątkowemu zbieraczowi liści od Gardena , ta praca może być wykonana szybko, cicho i wygodnie, bez schylania się. Wszystko dzięki systemowi szczotek, które napędzasz…spacerując po ogrodzie! Urządzenie nie posiada silnika. Łatwa regulacja wysokości i dostosowanie do podłoża ułatwiają zbieranie różnego rodzaju materiału – liści czy nawet trawy po wertykulacji.

 

Zbieracz do liści (586 zł)
Zbieracz do liści (586 zł)
Fot. Gardena

Posprzątaj trudnodostępne miejsca – nie zapominaj o pozbyciu się liści z ogrodowych zakamarków i rabat. Do sprzątania wykorzystaj mocne, elektryczne urządzenie 2 w 1 - dmuchawa/odkurzacz. Dzięki opatentowanej funkcji ClickFit możesz z łatwością zmienić tryb dmuchawa – odkurzacz, według potrzeb. Urządzenie posiada także metalowy wirnik, który skutecznie rozdrabnia małe odpady.

Dmuchawa/odkurzacz ErgoJet 3000 (499 zł)
Dmuchawa/odkurzacz ErgoJet 3000 (499 zł)
Fot. Gardena
    Więcej o:

Skomentuj:

Jesienne prace w ogrodzie czyli jesień w ogrodzie