Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jesienne prace w ogrodzie czyli jesień w ogrodzie

MP

Jesień to bardzo intensywny czas w ogrodzie. Poza sadzeniem roślin cebulowych czy przycinaniem krzewów, nie można zapomnieć o ważnych pracach porządkowych. Pomocna w sprzątaniu ogrodu i terenu wokół domu będzie seria narzędzi Gardena Combisystem, zbieracz do liści czy odkurzacz. Dowiedz się, jakie prace należy wykonać w ogrodzie jesienią!

Zbieraczka do owoców Gardena Combisystem (225 zł)
Zbieraczka do owoców Gardena Combisystem (225 zł)
Fot. Gardena

Jesień w ogrodzie - zbieranie owoców 

Wczesną jesienią zbierz wszystkie warzywa z grządki i dojrzałe owoce. Do zbierania jabłek z wysokich drzew możesz użyć zrywaczki do owoców (89,90 zł). Opadnięte już owoce łatwo zbierzesz zbieraczką do owoców Gardena Combisystem (225 zł). Nie ma znaczenia, czy są to orzechy włoskie czy jabłka – wystarczy najechać na nie obrotowym koszem i bez problemu wpadają do środka. Urządzenie opróżnimy bez konieczności schylania się czy korzystania z innych narzędzi.

Zrywaczki do owoców (89,90 zł)
Zrywaczki do owoców (89,90 zł)
Fot. Gardena

Jesień w ogrodzie - czyszczenie oczka wodnego 

Jesienią zalega w nim sporo zanieczyszczeń. Możesz to zrobić wykorzystując sito do czyszczenia Vario 2 (122 zł) z serii Combisystem, które posiada dwa rodzaje siatki. Siatka o dużych oczkach służy do wyławiania liści, a siatka o drobnych oczkach – do zbierania insektów i drobnych zanieczyszczeń z powierzchni wody. Jeśli w oczku wodnym pływają większe elementy na przykład gałązki użyj szufli do liści (106 zł). To wszechstronne narzędzie, które poradzi sobie ze sprzątaniem w wielu sytuacjach.

 

Jesień w ogrodzie - usuwanie chwastów i mchu

Mech i chwasty – wyglądają nieestetyczne i mogą przeszkadzać podczas zimowego odśnieżania. Uporasz się z nimi za pomocą skrobaka do fug 3 w 1 (99,10 zł). Jedno narzędzie łączy w sobie trzy funkcje. Poza ostrzem i klinem, skrobak wyposażony został w metalowe włosie, które doskonale nadaje się do usuwania mchu ze szczelin. Po skończonej pracy wystarczy zamieść kostkę brukową i taras, na przykład szczotką do zamiatania Gardena Combisystem (89,90 zł).

 

Jesień w ogrodzie - grabienie liści

Zbierz liście z trawnika – nie powinny zalegać na trawie, aby jej nie niszczyć. Dzięki wyjątkowemu zbieraczowi liści od Gardena (586 zł), ta praca może być wykonana szybko, cicho i wygodnie, bez schylania się. Wszystko dzięki systemowi szczotek, które napędzasz…spacerując po ogrodzie! Urządzenie nie posiada silnika. Łatwa regulacja wysokości i dostosowanie do podłoża ułatwiają zbieranie różnego rodzaju materiału – liści czy nawet trawy po wertykulacji.

 

Zbieracz do liści (586 zł)
Zbieracz do liści (586 zł)
Fot. Gardena

Posprzątaj trudnodostępne miejsca – nie zapominaj o pozbyciu się liści z ogrodowych zakamarków i rabat. Do sprzątania wykorzystaj mocne, elektryczne urządzenie 2 w 1 - dmuchawa/odkurzacz ErgoJet 3000 (499 zł). Dzięki opatentowanej funkcji ClickFit możesz z łatwością zmienić tryb dmuchawa – odkurzacz, według potrzeb. Urządzenie posiada także metalowy wirnik, który skutecznie rozdrabnia małe odpady.

Dmuchawa/odkurzacz ErgoJet 3000 (499 zł)
Dmuchawa/odkurzacz ErgoJet 3000 (499 zł)
Fot. Gardena
    Więcej o:

Skomentuj:

Jesienne prace w ogrodzie czyli jesień w ogrodzie