Oczko wodne
Małe plasikowe oczko wodne krok po kroku
Założenie oczka wodnego w gotowej formie, zwanej też wypraską, jest łatwiejsze, niż nam się wydaje. Ale by uniknąć błędów, trzeba przestrzegać kilku zasad.
Ryby do oczka wodnego - jakie wybrać i jak się nimi zajmować?
Wiele osób hoduje w domu ryby akwariowe. Są kochane za urodę, wdzięk i bezpretensjonalność w opiece. Hodowla ryb w stawach otwartych jest jednak zjawiskiem stosunkowo nowym. Dla jednych to swego rodzaju rozwinięcie miłości do rybek akwariowych, dla innych dobry biznes przynoszący dodatkowy lub wręcz podstawowy dochód. Najczęściej ryby hoduje się w oczkach wodnych, które doskonale nadają się jednakowo jako akwen z przeznaczeniem na ryby ozdobne lub użytkowe. Co musisz wiedzieć o konstrukcji oczek wodnych i jakie ryby w nich hodować?
Oczko wodne w ogrodzie: jak je zrobić?
Ładnie zaaranżowana sadzawka, otoczona roślinami, z liliami wodnymi na tafli wody to marzenie wielu właścicieli ogrodu. Tym, którzy chcą je zrealizować, podpowiadamy, jak wykonać oczko wodne.
Oczko wodne zimą
Każdy, kto ma w ogrodzie oczko wodne, wie, że powinien dbać o nie przez cały rok. Zima to trudny okres zwłaszcza dla pozostawionych w nim roślin i ryb.
Co rozbić aby oczko wodne zimą nie zamarzło całkowicie
Podczas ostatnich zim moje oczko zamarzało. Aby uchronić ryby przed przyduchą, wierciłem w lodzie przerębel. Ktoś mi powiedział, że to szkodzi rybom. Jakich sposobów mam użyć, by utrzymać część tafli wody bez lodu? Janusz Widawa
Program Moja Woda
Zaledwie 20 dni zajęło Polakom, złożenie 10 tys. wniosków o dotacje na budowę systemów retencyjnych w przydomowych ogrodach. To pokrywa 50% środków z rządowego programu Moja Woda. Do podziału jest 100 mln złotych. Warto zatem pospieszyć się i jak najszybciej sprawdzić dostępne na rynku rozwiązania retencyjne.
Czyszczenie oczka wodnego
Jeśli w poprzednim sezonie nie zadbaliśmy o oczyszczenie oczka wodnego z mułu, trzeba to zrobić, gdy tylko słońce mocniej przygrzeje. Inaczej w przydomowym stawie rozpanoszą się glony.
Rośliny do oczka wodnego
Rośliny do oczka wodnego trzeba wybierać rozważnie. Żeby oczko wodne świetnie się prezentowało należy podczas obsadzania roślin uwzględnić indywidualne ich wymagania oraz stworzyć kilka stref roślinności. Warto zadbać o to, by całość wyglądała i prezentowała się jak najbardziej naturalnie.
Woda w ogrodzie. Rodzaje stawów ogrodowych.
Każdy przyszły właściciel oczka wodnego w ogrodzie musi podjąć szereg ważnych decyzji dotyczących usytuowania stawu w ogrodzie, jego wielkości i funkcji (staw rybny, czy może naturalny zbiornik kąpielowy). Jednak tym, co będzie widoczne na pierwszy rzut oka i co zadecyduje o harmonijnym połączeniu ogrodu wodnego z otoczeniem, jest właściwy wybór jego formy i detali wykończeniowych.
Oczko wodne w ogrodzie krok po kroku
Oczko wodne pozwala stworzyć wyjątkowy mikroklimat, który sprzyja nie tylko ludziom, ale i zwierzętom oraz roślinom. Oczko wodne to również sposób na dodanie ogrodowi niepowtarzalnego charakteru. Warto jednak zainwestować w atrakcyjnie wyglądający staw, który pozwoli cieszyć się jego pięknym wyglądem podczas codziennego relaksu.
Oczko wodne. Woda w ogrodzie
Oczko wodne wzbogaca ogród nie tylko wizualnie - w wodzie i wokół niej przez cały rok trwa fascynujący spektakl z udziałem zwierząt, w barwnej oprawie z roślin.
Jesień i zima w oczku wodnym
Jesiennych zabiegów wymagają i rośliny delikatne, i pochodzące z naszej strefy klimatycznej.
Oczko wodne. Rośliny wodne i nadbrzeżne
Rośliny wodne są wyjątkową dekoracją zbiorników wodnych. Mają też inne zalety. Zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się wody, natleniają ją i oczyszczają