Oczko wodne

 • Fertigteich der

  Małe plasikowe oczko wodne krok po kroku

  Założenie oczka wodnego w gotowej formie, zwanej też wypraską, jest łatwiejsze, niż nam się wydaje. Ale by uniknąć błędów, trzeba przestrzegać kilku zasad.

 • Karasie i karpiki koi dobrze znoszą nasz klimat. Jeśli oczko wodne jest głębokie, ryby mogą w nim pozostać

  Ryby do oczka wodnego - jakie wybrać i jak się nimi zajmować?

  Wiele osób hoduje w domu ryby akwariowe. Są kochane za urodę, wdzięk i bezpretensjonalność w opiece. Hodowla ryb w stawach otwartych jest jednak zjawiskiem stosunkowo nowym. Dla jednych to swego rodzaju rozwinięcie miłości do rybek akwariowych, dla innych dobry biznes przynoszący dodatkowy lub wręcz podstawowy dochód. Najczęściej ryby hoduje się w oczkach wodnych, które doskonale nadają się jednakowo jako akwen z przeznaczeniem na ryby ozdobne lub użytkowe. Co musisz wiedzieć o konstrukcji oczek wodnych i jakie ryby w nich hodować?

 • JEZIORKO WODA STAW ZBIORNIK WODNY OCZKO WODNE BUDOWA TRAKTOR SPYCHACZFOT. PAWEL SLOMCZYNSKI / AGENCJA GAZETAPUBLIKACJA OGRODY NR 9 (65) - 9.2004

  Oczko wodne w ogrodzie: jak je zrobić?

  Ładnie zaaranżowana sadzawka, otoczona roślinami, z liliami wodnymi na tafli wody to marzenie wielu właścicieli ogrodu. Tym, którzy chcą je zrealizować, podpowiadamy, jak wykonać oczko wodne.

 • oczko wodne

  Oczko wodne zimą

  Każdy, kto ma w ogrodzie oczko wodne, wie, że powinien dbać o nie przez cały rok. Zima to trudny okres zwłaszcza dla pozostawionych w nim roślin i ryb.

 • Przerębel TRIO

  Co rozbić aby oczko wodne zimą nie zamarzło całkowicie

  Podczas ostatnich zim moje oczko zamarzało. Aby uchronić ryby przed przyduchą, wierciłem w lodzie przerębel. Ktoś mi powiedział, że to szkodzi rybom. Jakich sposobów mam użyć, by utrzymać część tafli wody bez lodu? Janusz Widawa

 • Zbiornik na deszczówkę

  Program Moja Woda

  Zaledwie 20 dni zajęło Polakom, złożenie 10 tys. wniosków o dotacje na budowę systemów retencyjnych w przydomowych ogrodach. To pokrywa 50% środków z rządowego programu Moja Woda. Do podziału jest 100 mln złotych. Warto zatem pospieszyć się i jak najszybciej sprawdzić dostępne na rynku rozwiązania retencyjne.

 • ONE TIME USE ONLY DO JEDNORAZOWEGO UZYCIA KONKURS , NAGRODY ODKURZACZ DO OCZEK WODNYCH PONDOVAC JEZIORKO WODA STAW ZBIORNIK WODNY OCZKO WODNE PIELEGNACJA FOT. SERWIS PRASOWY OASE PUBLIKACJA OGRODY NR 5 (61) - 5.2004

  Czyszczenie oczka wodnego

  Jeśli w poprzednim sezonie nie zadbaliśmy o oczyszczenie oczka wodnego z mułu, trzeba to zrobić, gdy tylko słońce mocniej przygrzeje. Inaczej w przydomowym stawie rozpanoszą się glony.

 • Oczko wodne w ogrodzie krok po kroku

  Rośliny do oczka wodnego

  Rośliny do oczka wodnego trzeba wybierać rozważnie. Żeby oczko wodne świetnie się prezentowało należy podczas obsadzania roślin uwzględnić indywidualne ich wymagania oraz stworzyć kilka stref roślinności. Warto zadbać o to, by całość wyglądała i prezentowała się jak najbardziej naturalnie.

 • Staw ogrodowy

  Woda w ogrodzie. Rodzaje stawów ogrodowych.

  Każdy przyszły właściciel oczka wodnego w ogrodzie musi podjąć szereg ważnych decyzji dotyczących usytuowania stawu w ogrodzie, jego wielkości i funkcji (staw rybny, czy może naturalny zbiornik kąpielowy). Jednak tym, co będzie widoczne na pierwszy rzut oka i co zadecyduje o harmonijnym połączeniu ogrodu wodnego z otoczeniem, jest właściwy wybór jego formy i detali wykończeniowych.

 • Oczko wodne w ogrodzie krok po kroku

  Oczko wodne w ogrodzie krok po kroku

  Oczko wodne pozwala stworzyć wyjątkowy mikroklimat, który sprzyja nie tylko ludziom, ale i zwierzętom oraz roślinom. Oczko wodne to również sposób na dodanie ogrodowi niepowtarzalnego charakteru. Warto jednak zainwestować w atrakcyjnie wyglądający staw, który pozwoli cieszyć się jego pięknym wyglądem podczas codziennego relaksu.

 • Żaba wodna

  Oczko wodne. Woda w ogrodzie

  Oczko wodne wzbogaca ogród nie tylko wizualnie - w wodzie i wokół niej przez cały rok trwa fascynujący spektakl z udziałem zwierząt, w barwnej oprawie z roślin.

 • Pałki wodne w oczku

  Jesień i zima w oczku wodnym

  Jesiennych zabiegów wymagają i rośliny delikatne, i pochodzące z naszej strefy klimatycznej.

 • Rozpław sercowaty

  Oczko wodne. Rośliny wodne i nadbrzeżne

  Rośliny wodne są wyjątkową dekoracją zbiorników wodnych. Mają też inne zalety. Zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się wody, natleniają ją i oczyszczają