Pracownia architektoniczna KODO
KODO Projekty i Realizacje Wnętrz, założona w 2009 roku przez Macieja Skupińskiego i Jacka Chodania, to pracownia oferująca nowy wymiar usługi pod klucz. Tworzy ją zespół kilkunastu architektów – projektujących indywidualne, funkcjonalne i gotowe do zamieszkania wnętrza.
Pracownia KODO
Kluczem otwierającym drzwi do komfortowych przestrzeni jest ich wiedza, ponad 3500 oddanych do użytku mieszkań, znajomość trendów, a przede wszystkim – analiza stylu życia przyszłych mieszkańców. To oni są głównymi bohaterami tej historii, a jej zwieńczeniem jest spełnienie największego marzenia o własnym, w pełni urządzonym, dostosowanym do indywidualnych potrzeb kompletnym domu. Pracownie KODO zlokalizowane są w trzech miastach - Warszawa, Wrocław, Gdańsk – to tu architekci spotykają się z przyszłymi mieszkańcami, poznają ich wizję życia w nowym domu oraz dzielą swoim doświadczeniem i pomysłami.
Wnętrza KODO to synonim niebanalnego designu, zaskakujących i funkcjonalnych rozwiązań oraz nieszablonowego podejścia do każdego projektu. Współpracując z pracownią klienci nie muszą poszukiwać wykonawców, uczestniczyć i angażować się w cały proces związany z urządzeniem wnętrz. Pełny nadzór i wszystkie prace w zakresie projektu i realizacji przejmuje zespół fachowców, składający się nie tylko z architektów, ale także z koordynatorów, logistyków i wyspecjalizowanych wykonawców.
Swoją ofertę pracownia kieruje nie tylko do prywatnych inwestorów. Stale współpracuje z wiodącymi deweloperami, dbając o rozwój usług i rozwiązań będących odpowiedzią na wyzwania rynku – z uwzględnieniem potrzeb przyszłych lokatorów.
SUBTELNA SKANDYNAWIA
- MIESZKANIE: 49 m kw. w Warszawie
- Domownicy: na wynajem dla pary lub singla
- Projekt wnętrza: Adrian Nicpoń
- Zdjęcia i stylizacja: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz
To niespełna 50-metrowe mieszkanie stanowi doskonały przykład połączenia dwóch trendów bliskich sobie kolorystyką i przywiązaniem do natury. Stonowany, oparty na bieli, beżach i prostych dekoracjach styl skandynawski uzupełniono akcentami w stylu boho. Ciepły brąz jasnego drewna tworzy przytulny klimat, potęgowany grą szarości tapicerowanych mebli, lekkich zasłon i ozdobnych kafli. Świetnie czują się tu bardziej wyraziste akcenty – poduszki w barwach jesieni, miedziane lampy, plecione pufy i wiklinowe dekoracje stołu. Aranżacja pełna jest funkcjonalnych rozwiązań, opracowanych z myślą o potrzebach lokatorów. Podstawowym celem była otwarta przestrzeń – stąd pomysł na dużą strefę dzienną, będącą połączeniem kuchni, salonu i jadalni oraz jedynie delikatne oddzielenie jej od holu niewielką ścianką.
RADOSNE EKSPRESJE
- MIESZKANIE: 80 m kw. w Warszawie
- Domownicy: para programistów pracująca z domu
- Projekt wnętrza: Marta Ostrowska
- Zdjęcia i stylizacja: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz
Inspiracją dla aranżacji były zamiłowania lokatorów – fanów gier planszowych oraz wielbicieli pop-artu. Ich codzienne potrzeby stały się podstawą wystroju – kreacji wygodnych miejsc spotkań, przestrzeni do pracy, przechowywania ulubionych przedmiotów oraz ekspozycji wybranych dekoracji. Duży apartament na warszawskich Włochach w pierwszym odbiorze może wydawać się ponury i ciemny. Wrażenie to szybko okazuje się złudne. Główną figurą na tej planszy jest kolor żółty – optymistyczny, słoneczny, odważny. Ustępuje on nieco miejsca błękitom, czerwieni oraz zieleni. Ciekawym aranżacyjnym zabiegiem okazało się wizualne przełamanie długich, wąskich korytarzy podziałami stolarskimi i kolorystycznymi, a także – powtarzalny motyw łuków, który zmiękczył i skonsolidował przestrzeń.
ŚRÓDZIEMNOMORSKI KLIMAT
- MIESZKANIE: 58,1 m kw. we Wrocławiu
- Domownicy: studentka
- Projekt wnętrza: Marta Magnowska - Krawiec
- Zdjęcia i stylizacja: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz
Wnętrze mieszkania młodej studentki jest eklektyczne i utrzymane w śródziemnomorskim klimacie. Jako bazę przyjęto klasyczną stylistykę, w której w unikatowy sposób połączono elementy retro oraz urban jungle. Trio to najlepiej wybrzmiewa w salonie, gdzie klasyczna kanapa i meble w tonacji drewna współgrają z fotelem uszakiem, miękką linią lodówki w stylu lat 60. oraz tapetą z egzotycznym motywem. Odważne zestawienia różnych tonacji zieleni wyznaczają strefy dzienne – salon, kuchnię i jadalnię, które przyprawiono kroplami soczystej cytryny. Naturalna kolorystyka sprzyja wypoczynkowi. Dlatego nie brakuje jej również w sypialni, w której wyznaczono także zaciszne miejsce do nauki. Funkcjonalna przestrzeń stanowi przykład nieszablonowego łączenia kolorów i stylów w orzeźwiający, pełen smaków mix.
Skomentuj:
Pracownia architektoniczna KODO