Budowa

Ogród

Wnętrza

Design

Architektura

DIY

HGTV

Trendy budowlane

Pracownia projektowa bkm group

Opracowanie: Ewa Staręga
Pracownia projektowa bkm group - Bartosz Koszałka i Marta Komorowska - www.bkmgroup.pl | bkm@bkmgroup.pl

Architekci Marta Komorowska i Bartosz Koszałka są współzałożycielami bkm group. Zdobywali doświadczenie w renomowanych pracowniach architektonicznych w Trójmieście, Warszawie, Poznaniu oraz w Pradze. Dzięki uzyskanym tam kwalifikacjom oraz wdrażaniu metod i technik zarządzania projektami, które poznali podczas podyplomowych studiów na SGH w Warszawie – przeprowadzają wszystkie procesy projektowe w sposób zorganizowany, terminowy i efektywny.

Działają na terenie całego kraju. W swoim portfolio mają wiele projektów wykonanych w Trójmieście jak i na całym Pomorzu oraz w Warszawie. Zajmują się projektami dla klientów prywatnych oraz komercyjnych. Niezależnie od wielkości i funkcji, jaką mają pełnić, starają się nadać im indywidualny charakter, uważnie obserwując kontekst i przekładając potrzeby klientów na język architektury.

Projektują wnętrza apartamentów i domów, z użyciem materiałów wysokiej jakości, wraz z zapewnieniem kompleksowej realizacji projektu. Angażują się w swoją pracę z wielką pasją, uwagą oraz troską, aby stworzyć funkcjonalny, estetyczny i kreatywny projekt, z dbałością o detal.

Podstawą naszej pracy jest rozmowa z klientami, aby dokładnie zrozumieć, o jakiej przestrzeni marzą i znaleźć adekwatne środki do realizacji każdego z projektów. W każdym przypadku głównym założeniem jest aranżacja wnętrz czy też projekt domu, który będzie miał ponadczasowy wyraz. Tym samym, zawsze staramy się wyjść poza utarte schematy, aby jednocześnie stworzyć funkcjonalny, szyty na miarę, o wysokiej estetyce projekt z wieloma praktycznymi rozwiązanymi.   

mówią architekci.

PROJEKT: Dom na skarpie

W otulinie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego powstał dom z widokiem na las. Architekci zaprojektowali go na pochyłej działce, na której różnica terenu wynosi 7 metrów, co było wyzwaniem projektowym. Inwestorom zależało na wykorzystaniu widoku w kierunku lasu oraz wysokości pomieszczeń na piętrze. Stąd koncept domu wieloszczytowego, który umożliwił stworzenie osi widokowych na park poprzez duże przeszklenia od strony ogrodu i zwiększenie wysokości pokoi do samej kalenicy dachu na piętrze.

Zaplanowanie w centralnym punkcie rzutu parteru klatki schodowej, WC i funkcjonalnej zabudowy meblowej pozwoliło ulokować główne pomieszczenia na otwartym planie wokół tego trzonu. Salon otwarty jest na dwie kondygnacje. Z antresoli nad salonem rozciąga się piękny widok na otaczającą zieleń lasu i ogród. Wnętrza są utrzymane w spokojnej i eleganckiej stylistyce.

PROJEKT: Dom na skarpie - Fot.: Nate Cook
PROJEKT: Dom na skarpie - Fot.: Nate Cook
PROJEKT: Dom na skarpie - Fot.: Nate Cook
PROJEKT: Dom na skarpie - Fot.: Nate Cook

PROJEKT: Zrodzone z pasji i detalu

Koncepcja wnętrz tego mieszkania bazuje na naturalnych materiałach, które utrzymują ciepły nastrój. Architekci pragnęli nadać projektowanej przestrzeni cechy prostoty, skromności i wysokiej jakości przy zachowaniu maksimum funkcjonalności. 

Kompleksowy projekt wnętrz wraz z nadzorem autorskim pozwolił w pełni kontrolować główne założenia koncepcji oraz detale już na miejscu z ekipą remontową.

Podstawą bazy kolorystycznej jest złamana biel, piaskowy beż oraz ciemne akcenty drewnianych listew, przełamane wyrazistymi barwami: ceglastym, jagodowym i ciemnozielonym. Elementem dopełniającym są wysokiej jakości, naturalne i różnorodnie wykończone materiały: drewno, metal, ceramika, szkło, czy elementy zmiękczające, tekstylia. Zestawione z projektowaną przestrzenią tworzą spójne, eleganckie i zarazem przytulne wnętrze.

PROJEKT: Zrodzone z pasji i detalu - Fot.: Tom Kurek
PROJEKT: Zrodzone z pasji i detalu - Fot.: Tom Kurek
PROJEKT: Zrodzone z pasji i detalu - Fot.: Tom Kurek
PROJEKT: Zrodzone z pasji i detalu - Fot.: Tom Kurek

PROJEKT: Światło i przestrzeń

Wnętrze domu na Kaszubach to przede wszystkim wysoka przestrzeń strefy dziennej z pustką nad salonem, z której widoczna jest strefa relaksu na antresoli. Piaskowy beż, naturalny dąb oraz żywe akcenty kolorystyczne – granat i czerń, łączą harmonijnie wszystkie pomieszczenia. Inwestorom marzył się dom pełen światła. Duże przeszklenia otwierają więc wnętrza na ogród i wpuszczają dużo światła naturalnego, a po zmroku tą ważną rolę przejmują oprawy, które zapewniają w każdym pomieszczeniu wiele możliwości oświetlenia.

Nie ma tu zbędnych dekoracji, eksponowane miały zostać tylko rzeczy codziennego użytku. W całym domu zaprojektowano dużo szaf i schowków, ale żadnej otwartej półki. Przy tym minimalistycznym koncepcie ważne były przemyślane i dopracowane detale. Duży nacisk położony został na ponadczasowość rozwiązań i zastosowanych materiałów.

PROJEKT: Światło i przestrzeń - Fot.: Tom Kurek
PROJEKT: Światło i przestrzeń - Fot.: Tom Kurek
PROJEKT: Światło i przestrzeń - Fot.: Tom Kurek
PROJEKT: Światło i przestrzeń - Fot.: Tom Kurek
Udostępnij

Przeczytaj także

Mieszkanie z widokiem na zieleń
Jak zaoszczędzić podczas urządzania wnętrz?
Mieszkanie na wynajem – 5 wskazówek, jak je zaprojektować i urządzić

Polecane

Aksamitny beż: aranżacja mieszkania projektu pracowni KODO
Domki wypoczynkowe nad jeziorem w austriackim Leogang
Dom biofilny: rozwiązania dla lepszego samopoczucia

Skomentuj:

Pracownia projektowa bkm group

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej