Budowa

Ogród

Wnętrza

Design

Architektura

DIY

HGTV

Trendy budowlane

Praktyczne sposoby na oddzielenie kuchni od salonu

AZ
Praktyczne sposoby na oddzielenie kuchni od salonu - Home&Sofa

Otwarta kuchnia na salon jest rozwiązaniem o wielu zaletach, na które decyduje się coraz więcej osób. Mówić można o estetyce, przestronności, optymalnym doświetleniu i wygodzie. Jeśli jednak komuś zależy na zwiększeniu intymności i komfortu, warto zdecydować się na oddzielenie obu tych pomieszczeń, do czego jednak nie będzie konieczny czasochłonny i kosztowny remont. Istnieje wiele sposobów na szybkie i łatwe wprowadzenie pewnych modyfikacji, mających na celu wyznaczenie granic pomieszczeń.

Jak oddzielić kuchnię od salonu?

Bardzo estetycznym i unikalnym sposobem na oddzielenie kuchni od salonu jest postawienie ściany z surowej cegły. Niezwykle nowocześnie będzie prezentowała się szklanka ściana, dzięki czemu oba pomieszczenia pozostaną w pełni widoczne, ale zredukuje hałasy i zapachy z kuchni. Alternatywą pełnej ściany będzie półścianka, która przysłoni przestrzeń roboczą kuchni. Takie rozwiązanie wspaniale sprawdza się w przypadku osób, które nadal chcą mieć dobrą widoczność i kontakt z osobami przygotowującymi posiłki czy z po prostu z domownikami przebywającymi w kuchni. Jeszcze bardziej praktycznym rozwiązaniem okazuje się być kuchnia z barkiem – wystarczy ustawić go na linii ściany mającej stanowić zakończenie kuchni i początek salonu. Element ten domknie aranżację w estetyczny sposób. Taką granicę można dodatkowo wykorzystać jak stolik pomocniczy czy miejsce do wydawania posiłków. Kolejną możliwością jest wstawienie do kuchni okrągłego stołu, co okazuje się być szczególnie pomocne przy ograniczonym metrażu. Mając do dyspozycji większą przestrzeń, można pozwolić sobie na wyspę kuchenną, która stanie się funkcjonalną strefą roboczą i konsumpcyjną. Na granicy obu pomieszczeń dobrym pomysłem będzie ustawienie mebli, które w naturalny sposób podzielą dostępną przestrzeń. Idealnie sprawdzi się w tym celu kanapa – ustawiona tyłem do strefy kuchennej. W roli zabudowy meblowej odnajdą się także ciekawie poprowadzone szafki dolne.

Na jakie jeszcze rozwiązania można się zdecydować?

Możliwości aranżacyjnych jest bardzo wiele, dlatego obecnie nie ma najmniejszych problemów z efektownym oddzieleniem kuchni od salonu. Prostym sposobem będzie wstawienie przesuwnych drzwi, które będą alternatywą dla tradycyjnej ściany. W każdej chwili będzie można otworzyć kuchnię na salon lub całkowicie ją zamknąć. Jeśli ktoś lubi elastyczne rozwiązania, to takie drzwi są idealnym wyborem. Można również wykorzystać ażurową przesłonę, która stanie się praktyczną dekoracją wnętrza. Przedostające się przez otwory światło stworzy niebanalne efekty wizualne. Tanim i szybkim rozwiązaniem okazuje się być ścianka działowa z płyty gipsowo-kartonowej. Na jej korzyść przemawia lekkość, łatwa obróbka i duże możliwości – np. wykorzystanie do powieszenia półki. Sprawdzi się także ruchoma przesłona, chowana w ścianie. Jeszcze inną propozycją będzie wkomponowanie półek w strefie granicznej. Idealnie nada się półka na książki, z wysokimi i szerokimi regałami. Jeśli ktoś ceni sobie funkcjonalne rozwiązania, to podział przestrzeni takimi półkami będzie dużo bardziej praktyczny od zwykłej ścianki, półścianki, kotary czy innej przesłony.

Udostępnij

Przeczytaj także

Mieszkanie z widokiem na zieleń
Jak zaoszczędzić podczas urządzania wnętrz?
Mieszkanie na wynajem – 5 wskazówek, jak je zaprojektować i urządzić

Polecane

Beżowa kuchnia – ponadczasowy wybór pełen elegancji i ciepła
Jak zaaranżować idealną kuchnię? Poradnik krok po kroku
Jak dobrać oświetlenie w kuchni?

Skomentuj:

Praktyczne sposoby na oddzielenie kuchni od salonu

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej