Budowa

Ogród

Wnętrza

Design

Architektura

DIY

HGTV

Trendy budowlane

Razem sprawimy, że będzie bzzzyczało!

MP
Pszczółka Maja - Fot. Makowa Łąka

Wiosna to czas, kiedy przyroda buzi się do życia. Chcesz razem z Pszczółką Mają przywitać owady, tworząc dla nich warunki do wymarzonego startu? Pszczółka Maja pokaże Wam, co możecie zrobić wspólnie z dziećmi dla jej dziko żyjących przyjaciół!

Pszczoły, trzmiele i motyle są w przyrodzie niezastąpieni. Dzięki nim powstaje około 30%  naszego pożywienia. Owady zapylają 80% roślin dzikich i użytkowych, które są podstawą wyżywienia nie tylko dla nas – ludzi, ale także dla wielu zwierząt. Jedna pszczoła zapyla aż do 1000 kwiatów dziennie. Kilogram miodu powstaje z nawet dziesięciu milionów kwiatów. Pszczoły zapylają także rośliny, które są używane na przykład do produkcji ubrań. Z wosku pszczelego tworzy się świeczki oraz wiele produktów
kosmetycznych.

Pszczółka Maja daje przykład!

Udomowione pszczoły miodne żyją w ulach, ale znaczna część pszczół żyje dziko. Gniazdują zwykle w małych norkach w ziemi czy suchych łodygach roślin żyjąc w pojedynkę. Dziko żyjące pszczoły znajdują coraz mniej pożywienia, ponieważ w ogrodach i na łąkach jest coraz mniej kwiatów, które byłyby dla nich źródłem pożywienia. Dlatego właśnie dziko żyjący przyjaciele Mai potrzebują naszego wsparcia. Na stronie www.pszczolkamaja-ochronaowadow.pl znajdziecie informacje o projekcie Makowa Łąka. Pszczółka Maja przygotowała tam cenne wskazówki, jak możecie pomóc jej małym przyjaciołom.

Checklista Pszczółki Mai 

Sprawdźcie listę rzeczy, które możecie zrobić wspólnie z dziećmi i zapewnić dziko żyjącym przyjaciołom Pszczółki Mai naprawdę udaną wiosnę:

Udostępnij

Przeczytaj także

Kiedy przesadzać hortensje? Szczegółowy poradnik
Kiedy sadzić maliny i jak zrobić to dobrze? Kompletny poradnik
Hamak do ogrodu i na balkon. Jak wybrać i zamocować?

Polecane

Nowoczesne technologie w ogrodnictwie: Wspieranie tradycyjnych ogrodów przez inteligentne rozwiązania
Ukwiecaj Warszawę! Startuje 41. edycja konkursu Warszawa w kwiatach
Jakie korzyści wynikają ze wspólnej pracy z dziećmi w ogrodzie?

Skomentuj:

Razem sprawimy, że będzie bzzzyczało!

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej