Budowa

Ogród

Wnętrza

Design

Architektura

DIY

HGTV

Trendy budowlane

Siedziska modułowe Revo projektu Toma Lloyda oraz Luke'a Pearsona

mat. prasowe
Siedziska modułowe Revo projektu Toma Lloyda oraz Luke'a Pearsona - mat. prasowe

Polska marka Profim wprowadza do swojej oferty meble Revo – modułowy system zaprojektowany przez renomowane londyńskie studio Pearson Lloyd. Premiera Revo to jednocześnie nadanie nowego kierunku tworzeniu przestrzeni biurowych i miejsc spotkań, a także kolejny krok w kierunku produkcji cyrkularnej.

Wprowadzanie nowych rozwiązań w odpowiedzi na kryzys klimatyczny oraz szybko zmieniającą się kulturę pracy to dwa kluczowe kierunki, w jakich podąża firma Profim. Pierwszym krokiem na drodze produkcji zamkniętego obiegu było solidne, wszechstronne i cyrkularne krzesło Normo projektu Mai Ganszyniec. Kolejnym kamieniem milowym jest Revo – rewolucyjny system siedzisk modułowych stworzony przez Toma Lloyda oraz Luke'a Pearsona.

Siedziska modułowe Revo projektu Toma Lloyda oraz Luke'a Pearsona - mat. prasowe

Studio Pearson Lloyd jest jednym z najlepszych w identyfikowaniu trendów społecznych. To niesamowite, jak wiele zmian, które przewidzieli na początku projektu – jeszcze przed pandemią - stały się szybko naszą nową rzeczywistością: hybrydowe modele pracy, rosnące znaczenie współpracy i interakcji społecznych oraz swoboda, jaką daje rewolucja technologiczna w komunikacji versus naturalna chęć kontaktu twarzą w twarz. Dzięki takim projektom jak Revo jesteśmy doskonale przygotowani do zaspokojenia tych nowych potrzeb.

Magdalena Borowiec, Dyrektor Marketingu Profim.
Siedziska modułowe Revo projektu Toma Lloyda oraz Luke'a Pearsona - mat. prasowe

Revo: organiczny design

Na serię Revo składają się sofy z oparciami i bez, ścianki oraz pufy o miękkich, organicznych kształtach. Ta prosta estetyczna identyfikacja została zainspirowana koncepcją „kwadratury koła”, tworząc łagodny geometryczny alfabet, nie tylko wyróżniający kolekcję, ale też umożliwiający łączenie elementów na wiele sposobów.

Mnogość konfiguracji

Ścianki i siedziska z kolekcji Revo uzupełnia 7 stolików o różnych rozmiarach i wysokościach. Wszystkie elementy składające się na Revo umożliwiają stworzenie aż 96 konfiguracji, służące wspieraniu różnych stylów pracy – od indywidualnej po zespołową. Dzięki temu możemy zaaranżować przestrzeń dla formalnych spotkań i spontanicznej współpracy; umożliwić działania w skupieniu lub w kontakcie z innymi. Współczesne biuro stało się siecią elastycznych przestrzeni, Revo zaprojektowano więc tak, aby każdej z nich zapewnić spójny język estetyczny.

Siedziska modułowe Revo projektu Toma Lloyda oraz Luke'a Pearsona - mat. prasowe

Kolory i struktury Revo

Kolekcja jest dostępna w wielu opcjach tkanin oraz szerokiej palecie kolorystycznej, opracowanej przez Dyrektor Kreatywną marki Profim, Maję Ganszyniec. Dzięki temu projektanci wnętrz mogą tworzyć własne, unikalne konfiguracje Revo: mono układy i barwne zestawienia albo wybierać tkaniny w stopniowanych odcieniach, by dodać wnętrzu głębi.

Recykling: tkaniny z odzysku

W celu zwiększenia udziału materiałów wtórnych w finalnym produkcie, marka Profim wprowadziła do standardowej oferty dwie nowe tkaniny pochodzące z recyklingu. Cura by Gabriel to wysokiej jakości, dwukolorowa tkanina wykonana w 98 proc. z odzyskanego poliestru. Jej ciepła, teksturowana powierzchnia imituje naturalne włókna. Druga opcja, Oceanic by Camira, to w 100 proc. poliester z odzysku, z czego 50 proc. to tzw. Seaqual Yarn, czyli włókna wykonane z plastiku odławianego z mórz i oceanów. Obie tkaniny zapewniają przyjemną domową estetykę pożądaną w nowoczesnych miejscach pracy, hotelowych lobby czy recepcjach.

Siedziska modułowe Revo projektu Toma Lloyda oraz Luke'a Pearsona - mat. prasowe

Revo to radykalna zmiana myślenia o produkcji tapicerowanych mebli biurowych w kontekście wymagań środowiskowych. Zastępując bazę ze sklejki tworzywem REPP, maksymalizujemy szanse ponownego wykorzystania materiałów. Sklejka nie jest „cyrkularna”, natomiast tworzywo REPP pochodzi częściowo z wtórnego obiegu i w całości może być przetworzone po raz trzeci, czwarty i tak w nieskończoność.

mówi Luke Pearson z Pearson Lloyd.

Zastąpienie sklejki przez REPP (ekspandowany polipropylen z recyklingu) pozwoliło na redukcję zużycia surowców naturalnych oraz znaczące zmniejszenie śladu węglowego. Jakimi jeszcze zaletami charakteryzuje się REPP? Tworzywo to świetnie pochłania energię, jest wytrzymałe i odporne na uderzenia, działanie wody i chemikaliów. By przywrócić jak najwięcej elementów do wtórnego obiegu, tapicerka jest mocowana za pomocą sprytnego ściągacza ze sznurka – bez kleju i zszywek, co ułatwia demontaż. Pod koniec cyklu życia produktu wszystkie komponenty Revo można aż w 74 proc. przywrócić do cyklu produkcyjnego. Dla porównania, w tradycyjnej metodzie produkcji mebli tapicerowanych to zaledwie 5 proc.

Siedziska modułowe Revo projektu Toma Lloyda oraz Luke'a Pearsona - mat. prasowe

Zmniejszenie śladu węglowego o 40 proc.

Priorytetem współpracy dla Pearson Lloyd i Profim było znaczące zmniejszenie zużycia energii na wszystkich etapach produkcji – od wytworzenia po wysyłkę. Revo wytwarza ślad węglowy na poziomie 163 kg CO2 podczas produkcji oraz, dzięki niskiej wadze, zaledwie 9,5 kg CO2 w transporcie – to odpowiednio o 13 proc. i 40 proc. mniej niż w przypadku tradycyjnej konstrukcji mebli bazujących na drewnie. Ponadto Revo jest produkowane w zakładzie w Turku, z wykorzystaniem lokalnych łańcuchów dostaw w Polsce.

Projektanci z biura Pearson Lloyd 

Pearson Lloyd to biuro projektowe z siedzibą we wschodniej części Londynu. Zostało założone w 1997 roku i jest kierowane przez Luke'a Pearsona i Toma Lloyda. Studio współpracuje z producentami, markami i organizacjami publicznymi przy tworzeniu produktów, przestrzeni i usług, które odpowiadają na wyzwania dnia codziennego. Ich filozofia „Making Design Work” wyraża pasję do tworzenia funkcjonalnych, pięknych i efektywnych rozwiązań, które służą potrzebom klientów, użytkowników i społeczeństwa.

Pearson&Lloyd - mat. prasowe
Siedziska modułowe Revo projektu Toma Lloyda oraz Luke'a Pearsona - mat. prasowe
Udostępnij

Przeczytaj także

Mieszkanie z widokiem na zieleń
Akcesoria, które warto mieć w łazience – 10 propozycji
Odkurzacz dla alergika. Co warto wiedzieć przy wyborze odpowiedniego modelu?

Polecane

Stoliki Around od Muuto
Dekoracje z origami - design inspirowany sztuką składania papieru
Villeroy & Boch: w królestwie porcelany

Skomentuj:

Siedziska modułowe Revo projektu Toma Lloyda oraz Luke'a Pearsona

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej