Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Taras kompozytowy dla wygody

Piotr Lisowski, JAF Polska

Drewniany taras to marzenie każdego miłośnika budownictwa z naturalnych materiałów. Jednak jego regularna konserwacja jest dość uciążliwa. Alternatywą może być taras kompozytowy, który jej nie wymaga.

Taras z desek kompozytowych
Taras z desek kompozytowych
JAF POLSKA

Choć drewno ma wiele bezdyskusyjnych zalet, jednak ma również swoje słabsze strony. Nie służą mu zmienne warunki pogodowe, wilgoć, promieniowanie UV, insekty, pleśń oraz grzyby. Dlatego tak jak wszystko inne, wymaga odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. Oczywiście mamy do dyspozycji także niezniszczalne gatunki egzotyczne, jednak w zamian za wyższe parametry techniczne płacimy cenę, która przy dużej powierzchni tarasu jest bardzo wysoka. Na szczęście nie musimy rezygnować z marzeń o odpoczynku na tarasie z trwałych desek, nawet przy mniejszym budżecie. Z pomocą przybywa nowoczesny kompozyt.

Deski kompozytowe praktycznie nie potrzebują konserwacji. Są odporne na warunki atmosferyczne, ale również tańsze od drewna i nieskomplikowane w samodzielnym montażu. Pamiętajmy jednak, aby wybierać produkty sprawdzone i dobrej jakości.

Taras kompozytowy
Taras kompozytowy
JAF POLSKA

Jak drewno

Głównym powodem, dla którego wybieramy drewno, jest jego ponadczasowe piękno. Wyczuwalna struktura i rysunek to aspekty, których nie zastąpi nawet najbardziej wymyślne tworzywo. Drewniane słoje desek tarasowych z łatwością przyćmiewają swoim naturalnym urokiem gres, terakotę i zwykłe deski kompozytowe. Owocem zmagań o odtworzenie piękna naturalnego drewna jest deska kompozytowa o powierzchni wykonanej w technologii 3D. Ten nowoczesny materiał z powodzeniem naśladuje charakterystyczny rysunek drewna, dodatkowo wyczuwalny w dotyku. Jej innowacyjny sposób wytłaczania pozwala uzyskać twardszą, a zarazem głębszą strukturę.

Nie bez znaczenia są jej walory antypoślizgowe, które docenimy wychodząc na taras zimą lub po deszczu.

Drewno to mnogość barw i odcieni. Ten aspekt również znalazł swoje odzwierciedlenie w deskach kompozytowych. Do wyboru mamy kilka różnych wersji, które trzymają kolor bez dodatkowych impregnatów.

Deski kompozytowe nowej generacji mają 70% wyższą odporność powierzchni na uszkodzenia i zarysowania oraz bardzo niską emisję lotnych związków organicznych, nie butwieją, nie blakną oraz są trudnopalne. Zachowują dobrą stabilność wymiarów i trwałość kolorów, niezależnie od panujących warunków pogodowych. Na wiosnę wystarczy je umyć wodą z detergentem.

 

Deski kompozytowe
Deski kompozytowe
JAF POLSKA

Niewidoczny montaż, widoczny efekt

Do tarasów z desek kompozytowych przewidziano efektowne systemy niewidocznego montażu. W ten sposób unikniemy nawiertów, wkrętów i jakichkolwiek dodatkowych elementów na powierzchni desek. Nic nie wystaje, nic nie zaczepia, nic nie rdzewieje. Zestaw nadaje się do samodzielnego montażu. Zapewnia idealne spasowanie elementów oraz solidne mocowanie desek.

    Więcej o:

Skomentuj:

Taras kompozytowy dla wygody