Budowa

Ogród

Wnętrza

Design

Architektura

DIY

HGTV

Trendy budowlane

Zlewozmywak narożny - wady i zalety. Rodzaje zlewozmywaków narożnych

C.
Zlewozmywak granitowy model JOKER - https://granitan.pl/

Do małych kuchni, gdzie liczy się każdy centymetr przestrzeni, doskonale sprawdzą się zlewozmywaki narożne. Zajmują o połowę mniej miejsca niż konwencjonalne modele, pozostając tak samo funkcjonalne. Ponadto takie rozmieszczenie sprzętów kuchennych i mebli znacznie poszerza powierzchnię roboczą i zapewnia większą wygodę. Jak wybrać odpowiedni zlew narożny do kuchni? Z czego wykonane są zlewozmywaki narożne?

Zlewozmywak narożny — materiał

Stal nierdzewna w wykończeniu matowym lub błyszczącym jest najpopularniejszą i najbardziej przystępną cenowo opcją. Dobrze komponuje się z wszelkiego rodzaju zestawami kuchennymi, a także z wystrojem wnętrz. Zlewy z tego materiału są lekkie, odporne na środowisko zewnętrzne i obciążenia mechaniczne. Długo zachowują swój pierwotny wygląd i nie ulegają odkształceniom. Instalacja ich jest niezwykle prosta i może być przeprowadzona przez osoby niebędące specjalistami w tej dziedzinie. Jedyną wadą jest zwiększony poziom hałasu, gdy metal styka się ze strumieniem wody.

Wyroby ceramiczne mają wspaniały wygląd i ciekawy design. Takie zlewozmywaki nadają kuchni eleganckiego, arystokratycznego wyglądu. Doskonale znoszą czyszczenie agresywnymi substancjami, nie boją się kwasów i zasad, zmian temperatury. Nie wymagają nadmiernej konserwacji. Wady to duża waga, konieczność zatrudnienia specjalisty do ich zainstalowania i kruchość, która objawia się pojawieniem się pęknięć.

Sztuczny i naturalny kamień to stosunkowo nowe materiały, których popularność z roku na rok rośnie. Takie zlewy są w stanie ozdobić każde wnętrze, nadać mu szczególny urok. Ich żywotność mierzona jest w latach. Są trwałe, doskonale znoszą działanie gorącej wody. Są łatwe w pielęgnacji, nie blakną z upływem czasu. Z minusów należy wymienić wysoki koszt i dużą wagę.

Wybierając materiał zlewu, należy wziąć pod uwagę możliwości finansowe, ogólny styl kuchni i cechy użytkowe.

Keppler BB Hansloren zlewozmywak stalowy narożny - K9SP-2PMB - https://hansloren.pl/

Kształt i wymiary zlewozmywaków narożnych

Dobry zlewozmywak powinien być nie tylko piękny i pasować do wnętrza kuchni. Musi zapewniać maksymalny komfort podczas zmywania. Najczęstsze kształty zlewozmywaków narożnych to:

Objętość i głębokość przestrzeni roboczej dla zlewozmywaków może być dowolna. Zlew może być mały, ale głęboki lub długi i szeroki, ale płytki. Wyboru należy dokonać na podstawie swoich potrzeb i projektu szafki, blatu:

Monumentum V&B Classicline zlew ceramiczny narożny stone white (mat) - 3303 01 RW - https://hansloren.pl/

Metody montażu zlewozmywaka narożnego

Zlewozmywaki narożne różnią się sposobem mocowania do blatu:

Wszystkie umywalki można uzupełnić według własnego uznania. Dodatkowe akcesoria to suszarki, deski do krojenia, durszlaki.

Zlewozmywak BLANCO Metra 9 E 525938 Czarny - https://www.mediaexpert.pl/

Zalety i wady zlewozmywaków narożnych

Aby zapewnić sobie jak największy komfort w kuchni, należy skrupulatnie podejść do wyboru zlewu, oceniając wszystkie za i przeciw produktu Zlewozmywaki narożne są instalowane w przypadkach, gdy planowane jest rozmieszczenie szafek kuchennych i wyposażenia w kształcie litery L. Ponieważ wykorzystanie powierzchni w rogu jako miejsca do pracy wiąże się z pewnymi niedogodnościami, zwykle instaluje się tam zlewozmywaki.

Zalety tego układu to:

Wady:

Zlewozmywak granitowy 99x54 narożny wpuszczany półtorakomorowy ZGR-13 - https://www.abcdladomu.com.pl/
Udostępnij

Przeczytaj także

Mieszkanie z widokiem na zieleń
Akcesoria, które warto mieć w łazience – 10 propozycji
Odkurzacz dla alergika. Co warto wiedzieć przy wyborze odpowiedniego modelu?

Polecane

Projekt kuchni wyróżniony w konkursie Wnętrze Roku Pfleiderer
Winiarnia w domu - idealnie dopełnienie kuchni
Wygodna kuchnia - jak ją urządzić?

Skomentuj:

Zlewozmywak narożny - wady i zalety. Rodzaje zlewozmywaków narożnych

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej