Ogrzewanie

  • Z gazu płynnego na ziemny

    Przejście z gazu płynnego na gaz ziemny może być proste i tanie. Ale trzeba o tym pomyśleć już na etapie budowy domu.

  • grzejnik łazienkowy,drabinka
  • Kominek ładny i bezpieczny

    Kominek powinien być nie tylko ładny, ale i bezpieczny. Bo od źle zbudowanego kominka zapalił się już niejeden dom.

  • Grzejnik stalowy żeberkowy
  • Gazowe kotły wiszące - dwa w jednym

    Na wiszący kocioł, który zapewnia ogrzewanie domu i gorącą wodę, nie potrzeba wiele miejsca. Bez problemu zmieści się w łazience lub kuchni.

  • Jolanta Kreczmańska

    Grzejniki łazienkowe i pokojowe - Informator rynkowy - loża ekspertów

    Zaproszeni przez naszą redakcję fachowcy przedstawiają swoje opinie na temat grzejników łazienkowych i pokojowych. W spotkaniu ekspertów wzięli udział: Jolanta Kreczmańska - właścicielka sieci salonów sprzedaży KALMAR, Jerzy Stosiek - dyrektor handlowy w firmie Zehnder, oraz Roman Strzelczyk - kierownik działu technicznego w firmie RETTIG HEATING.

  • Remont komina należy zacząć od sprawdzenia go przez kominiarza i znalezienia dobrej firmy, która specjalizuje się w montażu wkładów kominowych.

    Remont komina

    Kto zamierza wymienić stary kocioł węglowy na nowoczesny gazowy lub olejowy, powinien też zaplanować modernizację komina. W przeciwnym razie, w krótkim czasie na jego zewnętrznych ścianach można się spodziewać brunatnych plam i zacieków.

  • piec akumulacyjny,ogrzewanie domu

    Ogrzewanie - prąd - grzejniki elektryczne, piece akumulacyjne, podłogowe ogrzewanie akumulacyjne

    Energia elektryczna jest najbardziej dostępnym źródłem ciepła, a zasilane nim urządzenia grzewcze mają wysoką sprawność. Im bardziej energooszczędny jest dom, tym bardziej opłacalne staje się ogrzewanie elektryczne.

  • Kompletna kotłownia - z pompą ciepła, sobnikiem ciepłej wody i magazynującym ciepło zbiornikiem buforowym.

    Ogrzewanie pompą ciepła

    Kończymy budowę dużego domu. Obawiamy się, że ogrzewanie go gazem bądź olejem będzie kosztowne. Słyszeliśmy o tanim ogrzewaniu pompą ciepła. Czy można ją zamontować w każdym domu i na co zwracać uwagę, kupując takie urządzenie?

  • Widoczne naczynie wyrównawcze z zaworem pływakowym zamontowane nad korpusem kominka

    Budowa kominka wodnego

    Kominek z płaszczem wodnym po zabudowaniu wygląda jak ten tradycyjny, ale można z niego korzystać jak z kotła centralnego ogrzewania.

  • Ogrzewanie grzejnikami i podłogą

    Są pomieszczenia, w których lepiej sprawdza się ogrzewanie podłogowe, a są takie, gdzie bardziej pasują grzejniki ścienne. Dobrze więc robią ci, którzy decydują się na jedno i drugie.

  • 03.07.2009 WARSZAWA AGORA PORTRET DLA " LADNY DOM " NZ EDMUND SLUPEK FOT. FILIP KLIMASZEWSKI / AGENCJA GAZETA

    Pytanie do specjalisty - czy zmiana kotła wymaga zmiany komina?

    W projekcie domu przewidziano kocioł tradycyjny, a ja zastanawiam się nad urządzeniem kondensacyjnym. Czy będę musiał zmienić projekt komina? K.Z., Marki

  • Kominek dymi!

    Klimatu, jaki daje żywy ogień, nic nie jest w stanie zastąpić. Jeśli jednak po domu rozchodzi się dym, a ogień co chwila przygasa, siedzenie przy kominku nie jest przyjemnością.

  • Kominki z płaszczem wodnym

    Wśród wkładów kominkowych są i takie, które zamiast powietrza ogrzewają wodę do mycia i do instalacji centralnego ogrzewania. Można nimi ogrzać całkiem duży dom.

  • Zygmunt Kulas - właściciel firmy PEJSS MASTER zajmującej się projektowaniem i wykonawstwem instalacji grzewczych

    Kominki powietrzne, kominki z płaszczem wodnym, kominki wolno stojące. Informator rynkowy.

    Zaproszeni przez naszą redakcję fachowcy przedstawiają swoje opinie na temat kominków powietrznych i z płaszczem wodnym. W spotkaniu ekspertów wzięli udział: Nikodem Szymkowiak - dyrektor handlowy w firmie CTM POLONIA, Piotr Koper - wiceprezes firmy KOPERFAM, oraz Zygmunt Kulas - właściciel firmy PEJSS MASTER, projektant i instalator kominków.

  • Gazowy kocioł stojący, kondensacyjny

    Jak wybierać kocioł grzewczy?

    Kiedy trzeba kupić kocioł, zawsze jest problem: jaki wybrać? A ponieważ o kotłach wiemy zazwyczaj bardzo mało, dlatego o wyborze najczęściej decyduje cena - jedni kupują te tańsze, drudzy - droższe i wierzą, że drogie musi być dobre. Tymczasem....

  • Firmy zajmujące się dystrybucją gazu płynnego mają w swojej ofercie zbiorniki o pojemności 2700, 4850 i 6400 litrów w wersji naziemnej i podziemnej.

    Gaz płynny - ze zbiornika

    W rejonach, gdzie nie ma sieci gazu ziemnego, właściciele domów coraz częściej wybierają gaz ze zbiornika. Zwłaszcza, że założenie takiej instalacji nie wymaga teraz pozwolenia na budowę.

  • Grzejnik płytowy, stalowy Purmo

    Ogrzewanie - Encyklopedia budowlana

    Wydatki na ogrzewanie i przygotowanie ciepłej wody stanowią największą część kosztów eksploatacyjnych każdego domu. Dlatego ważne jest wybieranie takich rozwiązań i urządzeń, które nie tyle są tanie, co gwarantują jak najniższe rachunki za ogrzewanie, oczywiście bez uszczerbku na komforcie.

  • Zbiornik na gaz - nad czy pod ziemią?

    Choć podziemny zbiornik na gaz kosztuje więcej niż naziemny, jego zaletą jest między innymi to, że nie szpeci otoczenia. Można nad nim zasiać trawę lub posadzić kwiaty.

  • DO JEDNORAZOWEJ PUBLIKACJI

    Jaki kocioł wybrać: kondensacyjny czy tradycyjny

    Kondensacyjne kosztują więcej niż tradycyjne, ale zużywają mniej paliwa i są dzięki temu znacznie tańsze w eksploatacji.

  • OGRZEWANIE PODLOGOWE W GRUBEJ WARSTWIE WYLEWKI

    Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki

    Choć ogrzewanie podłogowe ma coraz lepsze notowania, ciągle nie jest w stanie całkowicie wyprzeć z domu tradycyjnych grzejników.

  • Współczesne piece kaflowe

    Po latach mody na kominki powracają do naszych domów piece kaflowe. Z zewnątrz są tak samo piękne jak kiedyś, za to w środku o wiele bardziej nowoczesne, dzięki czemu przynoszą więcej korzyści.

  • Pompy ciepła, czyli tanie grzanie

    Chociaż pompy ciepła są znacznie droższe od kotłów, instaluje się je coraz częściej - także w polskich domach. Perspektywa taniego ogrzewania domu przez lata wydaje się warta poczynienia sporego jednorazowego wydatku.

  • Pompa ciepła z widocznym panelem sterowniczym, który zapewnia regulację systemu grzewczego

    Pompy ciepła - drogie dziś na tanie jutro

    Chociaż pompa ciepła kosztuje znacznie więcej niż nowoczesny kocioł gazowy, gwarantuje niskie rachunki za ogrzewanie domu i wody.

  • 17.02.2003 WARSZAWA - PIECE CO GAZOWE I KOMINY KOCIOL Z PRZEWODEM POWIETRZNO-SPALINOWYM

    Ogrzewanie domu to podstawa

    Budując dom pod miastem, z daleka od miejskich sieci, trzeba samemu zapewnić sobie ogrzewanie i gorącą wodę w kranach. Rodzaj ogrzewania wybiera się już na etapie projektowania domu.

  • Kaflowe piece - wielki powrót

    Po latach mody na kominki powracają do naszych domów piece kaflowe. Z zewnątrz są tak samo piękne jak kiedyś, za to w środku o wiele bardziej nowoczesne, dzięki czemu przynoszą więcej korzyści.

  • INSTALACJA GRZEWCZA - POMPA OBIEGOWA FOT. RAFAL POLAK - KUCHTA PUBLIKACJA LADNY DOM NR 6 (68) - 6.2004
  • DO JEDNORAZOWEJ PUBLIKACJI
  • Ogrzewanie gazem płynnym ze zbiornika

    Ogrzewanie gazem jest bardzo wygodne. Dlatego jeśli nie ma w pobliżu sieci grzewczej, warto pomyśleć o instalacji na gaz płynny.