Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kupujemy grzejnik - warto wiedzieć, że...

Tekst: Anna Grunwald

grzejnik łazienkowy,drabinka
Grzejnik łazienkowy
Fot. Kermi
Dobór grzejników - opłaca się przedyskutować z instalatorem: pomoże dobrać liczbę i moc grzejników oraz sposób podłączania.

Rabaty - zależą przede wszystkim od liczby i wartości zamawianych grzejników. Im większe zamówienie (np. powyżej 10 grzejników lub powyżej 3000 zł), tym łatwiej wynegocjować ze sprzedawcą rabat lub dowóz w cenie zamówienia. Transport grzejników kupowanych razem z kotłem u jednego sprzedawcy jest zwykle bezpłatny, a dodatkowo kupujący często dostaje rabat.

Transport - opłata za transport zależy od liczby i rozmiarów kupowanych grzejników oraz odległości. Patrz też: RABATY.

Osprzęt potrzebny do zamontowania grzejnika i do regulacji to różne elementy do jego zawieszania, a także korki zaślepiające, odpowietrzniki, zawory odcinające oraz zawory termostatyczne. Niektóre z tych elementów sprzedawane są w komplecie z grzejnikiem, inne trzeba dokupić. Niektórzy producenci grzejników oferują własny osprzęt dopasowany do określonych grzejników, inni dopuszczają stosowanie osprzętu innych producentów. Kiedy wybiera się elementy osprzętu, warto poprosić o pomoc sprzedawcę lub instalatora.

Montaż - należy zlecić instalatorowi. Po zamontowaniu grzejników musi on również przeprowadzić próbę szczelności instalacji. Ponieważ instalację grzewczą zakłada się przed wykończeniem ścian, na czas malowania lub wykańczania ścian grzejniki można zdjąć po zakręceniu zaworów odcinających. Powtórne ich założenie również najlepiej powierzyć instalatorowi.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

Kupujemy grzejnik - warto wiedzieć, że...