Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

ABC sadzenia roślin

red.

Czyli jak uprawiać rośliny wodne?

Zazielenienie oczek wodnych uszczelnionych folią nie jest łatwe - piasek i żwir zsuwają się po śliskiej powierzchni na dno. Aby zazielenić brzegi stawu, warto posłużyć się specjalną matą z kieszeniami.

Wykonana jest z naturalnego włókna kokosowego i przystosowana do zaczepienia w gruncie długimi szpilkami. Kieszenie u dołu wypełnia się substratem i sadzi w nim rośliny. Następnie "donicę" rozkłada się wzdłuż brzegu i zanurza w jeziorku. Maskuje ona czarną folię, dzięki czemu jeziorko wygląda naturalnie.Podczas zakładania większych oczek wodnych warto zbudować specjalne tarasy na różnych głębokościach służące do uprawy roślin. Powinny być one rozmieszczone co 30-45 cm w zależności od głębokości jeziorka. Na tak przygotowanych miejscach ustawia się donice - kosze z roślinami. Aby podłoże nie wysypywało się z kosza, należy go wyłożyć specjalną tkaniną, którą można kupić w sklepach z artykułami ogrodniczymi.

Wysokie rośliny nabrzeżne, takie jak pałki wodne, irysy czy papirus, sadzone w pojemnikach często są przewracane przez wiatr. Można temu zaradzić, obkładając donice dużymi kamieniami.Kosze do uprawy roślin wodnych wykonywane są w formie perforowanych pojemników z odpornego na uderzenia tworzywa sztucznego. W sklepach dostępnych jest wiele ich odmian i wielkości: okrągłe, kwadratowe, są nawet półkoliste do obsadzania zatoczek. Do kosza wsypuje się najpierw odrobinę żwiru, a potem substrat, w którym sadzi się rośliny.

    Więcej o:

Skomentuj:

ABC sadzenia roślin