Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Projekt ogrodu "Z szacunkiem dla natury"

Tekst Jolanta Zdanowska Zdjęcia Arkadiusz Ścichocki

Projektanci zaproszeni do udziału w londyńskiej wystawie Chelsea Flower Show to ekstraklasa w architekturze krajobrazu. To oni wyznaczają tendencje i mody dla tej branży. Z tegorocznej wystawy wybraliśmy cztery - według nas - najciekawsze projekty

20.05.2009 LONDYN , CHELSEA FLOWER SHOW 2009 , WYSTAWA OGRODOW
Ogrody - zdjęcia. Nawet maleńki miejski ogródek może wprost kipieć roślinami
Fot.: Arkadiusz Ścichocki
Autorem projektu jest młody angielski architekt Angus Thompson. Przy tworzeniu tego maleńkiego miejskiego ogródka inspirowały go wspomnienia o zakątkach wielkich, dawnych wiejskich ogrodów. Rośliny swobodnie rozrastają się i przerastają, tworząc wrażenie naturalnej bujności. Wśród zieleni toczy się dzikie życie. Mieszka tu wiele ptaków i owadów. By nikt nie zakłócał działania tego miniaturowego ekosystemu, dla spacerowiczów zaprojektowano drewniane ścieżki powyżej poziomu gruntu. Estetyka ogrodu wcale nie ucierpiała na ekologicznym podejściu do projektu. Strzyżone cisowe żywopłoty i widowiskowe irysy bródkowe mieszają się z naturalistycznymi trawami i roślinami leśnymi.Zobacz galerię zdjęć ogrodu "Z szacunkiem dla natury"

Zobacz inne projekty ogrodów z londyńskiej wystawy Chelsea Flower Show:

Trendy i style 2009Projekt "Rozchodzące się fale"Projekt ""Schronienie przed światem"Projekt "Wyrafinowana geometria"    Więcej o:

Skomentuj:

Projekt ogrodu "Z szacunkiem dla natury"