Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Projekt ogrodu "Wyrafinowana geometria"

Tekst: Jolanta Zdanowska, Zdjęcia: Arkadiusz Ścichocki

Projektanci zaproszeni do udziału w londyńskiej wystawie Chelsea Flower Show to ekstraklasa w architekturze krajobrazu. To oni wyznaczają tendencje i mody dla tej branży. Z tegorocznej wystawy wybraliśmy cztery - według nas - najciekawsze projekty

20.05.2009 LONDYN , CHELSEA FLOWER SHOW 2009 , WYSTAWA OGRODOW
Doskonałe proporcje i elegancja - tak można określić ten projekt
Fot.: Arkadiusz Ścichocki
Twórcą zaprezentowanego projektu jest włoski architekt Luciano Giubbilei pochodzący ze Sieny. Na tę wysmakowaną aranżację składają się architektura, sztuka i rośliny. Dominującą rolę odgrywają tu strzyżone żywopłoty z cisów i grabów, a także podwójny szpaler formowanych drzewek grabowych. Punktem skupiającym uwagę jest abstrakcyjna stalowa rzeźba umieszczona na monolitycznej ścianie z trawertynu. Warto też przyjrzeć się wykorzystaniu wody w tym projekcie. Pod rzeźbą znajduje się niewielki prostokątny basenik, w którym abstrakcyjne dzieło odbija się jak w lustrze. Niewielkie kaskady, umieszczone także pośród strzyżonych żywopłotów, napełniają ogród uspokajającym pluskaniem wody. Z prostą elegancją i stonowanymi kolorami ogrodu kontrastuje rabata pełna kwiatów piwonii i irysów oraz traw ozdobnych.

Zobacz galerię zdjęć ogrodu "Wyrafinowana geometria"

Zobacz inne projekty ogrodów z londyńskiej wystawy Chelsea Flower Show:


Ogrodowe trendy i style 2009Projekt "Rozchodzące się fale"Projekt "Schronienie przed światem"Projekt "Z szacunkiem dla natury"    Więcej o:

Skomentuj:

Projekt ogrodu "Wyrafinowana geometria"