Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Projekt ogrodu "Schronienie przed światem"

Tekst: Jolanta Zdanowska, Zdjęcia: Arkadiusz Ścichocki

Projektanci zaproszeni do udziału w londyńskiej wystawie Chelsea Flower Show to ekstraklasa w architekturze krajobrazu. To oni wyznaczają tendencje i mody dla tej branży. Z tegorocznej wystawy wybraliśmy cztery - według nas - najciekawsze projekty

20.05.2009 LONDYN , CHELSEA FLOWER SHOW 2009 , WYSTAWA OGRODOW
Niewielkie oczko wodne i delikatny plusk kaskady tworzą nastrój idealnego spokoju
Fot.: Arkadiusz Ścichocki
Oto współczesna wersja orientalnego ogrodu autorstwa Japończyka Takumi Awai. Koncepcja opiera się na tradycyjnych ogrodach herbacianych, w których w idealnym, niczym niezakłóconym spokoju kontemplowano piękno natury podczas ceremonii parzenia i picia herbaty. W tym ogrodzie, choć jego design jest zgoła współczesny, udało się doskonale zachować atmosferę ceremonialnej powagi i spokoju. Ogrody herbaciane w Japonii były duże, ten jest miniaturowy, ale projektantowi przyświecał ten sam cel - dać użytkownikowi schronienie przed światem, sprawić, by się wyciszył i zrelaksował. Ciekawym elementem ogrodu jest basen z wodą, przez który można przejść po kamieniach. W projekcie wykorzystano rośliny często używane w tradycyjnych ogrodach japońskich, takie jak kamelie, klony palmowe, bambusy i irysy.

Zobacz galerię zdjęć ogrodu "Schronienie przed światem"

Zobacz inne projekty ogrodów z londyńskiej wystawy Chelsea Flower Show:

Trendy i style 2009Projekt "Rozchodzące się fale"Projekt "Z szacunkiem dla natury"Projekt "Wyrafinowana geometria"    Więcej o:

Skomentuj:

Projekt ogrodu "Schronienie przed światem"